Švajčiari nedali Francúzsku šancu a posielajú Slovákov domov zo šampionátu

Slovenskí hokejisti nepostúpili na MS 2018 v Dánsku do štvrťfinále. Definitívne o tom rozhodol utorňajší duel Švajčiarska s Francúzskom, ktorý Helvéti vyhrali 5:1.

V tabuľke majú Švajčiari 12 bodov a do vyraďovačky postúpili ako posledný tím z A-skupiny zo štvrtého miesta. Slováci mali pred zápasom s Bieloruskom na konte 8 bodov a aj keby zvíťazili, nemôžu už Švajčiarov predstihnúť. Slovenskí hokejisti nepostúpili na MS zo skupiny už päť rokov za sebou. Naposledy sa im to podarilo na MS v Helsinkách v roku 2013.

Začiatok online prenosu:
15. 05. 2018, 12:15

SUI 5 : 1 FRA

2:0, 1:0, 2:1
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 13. Hofmann (Haas, Müller), 16. Corvi (Niederreiter, Meier), 38. Untersander (Josi, Corvi), 43. Fiala (Haas, Fora), 54. S. Moser (Vermin, Müller) – 44. Leclerc (Chakiachvili, Perret). Rozhodca: Olenin (RUS), Schukies (GER) – Davis (USA), Jensen (DEN). Diváci: 6573.

Súpiska SUI:

Genoni (Senn) – Diaz (C), Josi (A), Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Meier, Corvi, Niederreiter (A) – Fiala, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, S. Moser – Scherwey, Schäppi, Rod – Riat.

Súpiska FRA:

Hardy (Ylönen) – Chakiachvili, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Claireaux, Lamperier – Leclerc, Ritz, Perret – Bouvet.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Švajčiarskom a Francúzskom. Pre Francúzskom bolo posledným v rámci tohtoročných majstrovstiev sveta, keďže po prehre v pomere 1:5 na turnaji končia.

Žiaľ, znamená to, že štvrtým postupujúcim tímom zo skupiny A sa stáva Švajčiarsko – a to bez ohľadu na výsledok nasledujúceho zápasu medzi Slovenskom a Bieloruskom.

Pomer striel v dnešnom zápase: 34:20

Najlepší hráči Francúzska na turnaji:

Damien Fleury
Kévin Hecquefeuille
Florian Hardy


Najlepší hráči v dnešnom zápase:

v tíme Švajčiarska: Leonardo Genoni
v tíme Francúzska: Florian Hardy

Odo mňa je to tak z tohto zápasu všetko. Teším sa na vás o 16:15, keď si priblížime posledné vystúpenie Slovákov. Tí vyzvú na súboj Bielorusko. Dovtedy sa s vami lúči Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

59:28 min

Švajčiari puk kontrolujú ďaleko od bránky Leonarda Genoniho. Zdá sa tak, že sa v záverečných tridsiatich sekundách neudeje už nič podstatné.

58:52 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mirco Müller – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:05 min

Záverečné dve minúty dnešného zápasu.

57:48 min

Nino Niederreiter dnes neskóroval, nepochybne by to ešte rád napravil. Puk si preto pýtal na pravej strane klziska, avšak spoluhráči sa rozhodli neposunúť mu ho.

56:15 min

Zaujímavú prihrávku teraz posielal na útočnú modrú čiaru Noah Rod. Adresátovi však puk odskočil od čepele do stredného pásma, a tak museli Švajčiari vykorčuľovať.

55:20 min

Dnešný zápas sleduje priamo v Royal Arene 6573 divákov.

55:00 min

Posledných päť minút dnešného zápasu.

53:46 min

Švajčiarsko dalo gól!
Navyše sa im podarilo skórovať aj v oslabení. Po vypichnutí puku mohol na Hardyho pokračovať SIMON MOSER. Ten zbytočne nepremýšľal a zakončil, puk sa napokon zatrepotal v sieti. Asistencie: Joël Vermin, Mirco Müller.

53:20 min

Následne sa ale Švajčiari oslobodili a nazbierali pred Hardym niekoľko cenných sekúnd.

52:37 min

Jonathan Janil zakončoval tvrdo, zároveň však aj mimoriadne nepresne. Puk sa odrazil od plexiskla, Francúzi ho ešte dokázali zachytiť v útočnej tretine.

52:09 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Enzo Corvi – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

51:30 min

Strela do obrancov, nasledujúce vyhodenie puku cez všetky čiary. Typický obraz pre túto presilovú hru.

50:58 min

Navyše teraz hráči v červenom zbierajú cenné sekundy v pásme svojho súpera.

50:05 min

Damien Fleury sa priblížil k bránke a skúsil zakončiť. Nemyslel to zle, trafil ale výborne postaveného Leonarda Genoniho. Švajčiari sa následne oslobodili.

49:39 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Noah Rod – 2 min., faul lakťom).

49:11 min

Nasleduje komerčná prestávka.

48:46 min

Obrovská šanca Francúzov! Teddy Da Costa bol nepokrytý, nakorčuľoval si preto do pásma a skúsil zakončiť. Genoni puk so šťastím zrazil, vypadol mu však. Našťastie pre Švajčiarsko sa ale dokotúľal vedľa bránky.

47:39 min

Švajčiari sa snažili rozpohybovať si Hardyho, ten ale nechal svoj ľavý betón výborne pri žrdi. To znamenalo, že z toho väčšia šanca nebola.

46:30 min

Dlhší čas sa neprerušovalo, oba celky sa preto rozhodli striedať počas hry.

45:10 min

Antonin Manavian zachytil puk za ftancúzkou bránkou a popri mantineli ho poslal až do stredného pásma. Tsm sme sledovali osobný súboj, po ktorom sa hracieho predmetu zmocnili Švajčiari.

44:28 min

Francúzi boli teraz vpredu aktívni, do gólovej koncovky sa ale natlačiť nedokázali.

43:10 min

Francúzsko dalo gól!
Napokon sa ale podarilo skórovať aj Francúzom. Od modrej čiary priletelo nahodenie, na ktoré Genoni absolútne nevidel. Na gól dokázal tento fakt využiť GUILLAUME LECLERC. Asistencie: Florian Chakiachvili, Jordann Perret.

42:21 min

Švajčiarsko dalo gól!
Pomerne dlho sa teraz signalizovalo vylúčenie jedného z Francúzov, to ale napokon ani neprišlo. Švajčiari totiž skórovali, ich súper si strelil vlastný gól. Naposledy sa puku v tíme Švajčiarska dotkol KEVIN FIALA, a tak bude za strelca gólu označený práve on. Asistencie: Gaëtan Haas, Michael Fora.

41:27 min

Hugo Gallet mal puk na svojej čepeli, pred Genoniho ale radšej nekorčuľoval. Jeho spoluhráči sa totiž rozhodli striedať, a tak by bol tento ťah mimoriadne riskantný.

40:20 min

Tretia tretina sa začala. Nasledujúcich dvadsať minút rozhodne o tom, či si už Švajčiari vedenie postrážia, alebo sa ešte dočkáme nejakého prekvapenia.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, počas ktorej Švajčiari ešte navýšili svoje vedenie o ďalší gól. Vedú tak už 3:0, preto sa zdá, že bezpečne dokráčajú za tromi bodmi.

Pomer striel po 2. tretine: 28:11

Tretia tretina sa začne približne o 13:52.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:02 min

Sven Andrighetto dostával prihrávku na ľavú stranu bránkoviska, zakončiť už ale nestihol. Ešte Švajčiarsko ale ostane kombinovať v pásme svojho súpera.

38:06 min

Prebiehajú posledné dve minúty druhej tretiny.

37:12 min

Švajčiarsko dalo gól!
Nanešťastie pre Slovensko sa zdá, že Švajčiari už dnes neprehrajú. Prišiel totiž ich tretí, tentokrát presilovkový gól. Z ľavého kruhu vystrelil krásne RAMON UNTERSANDER, ktorý vymietol pavučinu v ľavej šibenici Hardyho svätyne. Asistencie: Roman Josi, Enzo Corvi.

36:40 min

Celá situácia sa zopakovala ešte raz. Švajčiari sa zatiaľ k lepšiemu zakončeniu nedostali.

36:07 min

Švajčiari sa na malý moment usadili v pásme, po zkončení Joëla Vermina ale Francúzsko puk odpálilo až za bránku Leonarda Genoniho.

35:22 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., podrazenie).

35:10 min

Prebieha záverečných päť minút druhej tretiny.

34:30 min

Oba tímy hrajú medzičasom v plnom počte. Francúzi túto presilovú hru nevyužili, čo môže ich aj nás ešte poriadne mrzieť. Švajčiari stále vedú o dva góly.

33:37 min

Švajčiari sa dokázali oslobodiť. Puk letí až k Hardymu.

33:02 min

Antonin Manavian puk zaviezol do pásma a posunul ho na modrú čiaru. Tam si ho ešte Francúzi niekoľkokrát posunuli, aby napokon pálil Kévin Hecquefeuille len do švajčiarskeho obrancu.

32:17 min

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Timo Meier.

32:13 min

Hra výrazne stratila na svojom tempe, oba celky sa prezentovali viacerými nepresnosťami.

31:40 min

Florian Hardy pristavil puk pre svojich spoluhráčov, ktorí sa tak následne mohli presunúť ku Genonimu. Opäť to ale hrali len popri mantineli. Tadeto cesta jednoznačne nepovedie.

30:48 min

Puk nahadzoval na zadný mantinel Antonin Manavian. Jho spoluhráči tento ťah absolútne nepochopili, a tak Francúzsko v útočnej akcii pokračovať nemohlo.

30:00 min

Sme v presnej polovici riadnej hracej doby. Súčasný stav Slovensku nevyhovuje. Ak totiž ešte chceme pomýšľať na postup, Švajčiarsko nad Francúzmi vyhrať nemôže.

29:40 min

Dlhší čas sa neprerušovalo, oba celky tak chceli striedať. Francúzom sa mohol tento fakt vypomstiť, našťastie pre nich ale smerovala strela od modrej čiary len k mantinelu.

28:30 min

Mirco Müller posúval puk po modrej čiare, odkaiľ prišlo zakončenie po ľade. Hardy všetko videl, preto nemal najmenší dôvod nechať puk prepadnúť do siete.

27:50 min

Francúzi majú na ľade piatich mužov. Švajčiarsko dlhú presilovku piatich proti trom nevyužilo.

27:10 min

Švajčiarom teraz strely príliš nevyšli. Pálili do zadného mantinela, naposledy tak učinil Ramon Untersander.

26:31 min

Už to bolo zaujímavejšie. Prvá strela ešte Hardymu vypadla, Švajčiari sa preto aktívne tlačili k dorážkam. Neuspeli, gólmanovi sa podarilo hru prerušiť.

26:08 min

Zatiaľ sa ale Francúzi dobre bránia a puk posielajú cez všetky čiary.

25:40 min

Obrovská šanca Švajčiarov odskočiť Francúzsku na rozdiel troch gólov. Rovných 120 sekúnd totiž budú mať k dispozícii presilovú hru o dvoch mužov.

25:36 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Kévin Hecquefeuille – 2 min., hákovanie).

25:36 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Alexandre Texier – 2 min., hákovanie).

24:42 min

Roman Josi nemal dôvod riskovať, preto puk poslal za bránku Leonarda Genoniho. Tam sa Švajčiari niekoľko sekúnd zdržali, až kým ich formácia kompletne neprestriedala.

23:30 min

Švajčiari sú ale jasne aktívnejší, čo potvrdili aj v týchto sekundách. Hardy si na svoje konto prípísal viacero zákrokov, ktorými ešte drží svoj tím v hre o body.

22:50 min

Timo Meier nahodil puk na Hardyho, ten ho vyrazil späť do hry. Našťastie pre Francúzov sa už k nemu nedostal žiaden Švajčiar, ktorý by mohol skórovať.

22:01 min

Medzičasom hrajú oba celky v plnom počte.

21:41 min

Opäť sa dokázal tím v početnej nevýhode oslobodiť. Francúzi sa dobre bránia a súpera do vážnejších šancí nepúšťajú.

20:51 min

Po dvoch zakončeniach do Hardyho ale Francúzi puk poslali cez všetky čiary.

20:30 min

Enzo Corvi puk dostal pred francúzsku svätyňu, kde sa budú chcieť Švajčiari čo najskôr usadiť. Hrajú totiž presilovú hru o jedného muža.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, po ktorej, nanešťastie pre Slovensko, Švajčiari vedú pomerom 2:0. To by pre našu reprezentáciu znamenalo, že do štvrťfinále nepostúpi.

Pomer striel po 1. tretine: 15:6

Druhá tretina sa začne približne o 13:05.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:57 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Hugo Gallet – 2 min., sekanie).

19:42 min

Prebiehajú záverečné sekundy prvej tretiny. Pred prestávkou sa už nič neudeje.

18:37 min

Noah Rod miešal puk na svojej čepeli a premýšľal, čo s ním. Napokon mu nenapadlo nič, a tak ho musel odovzdať francúzskym korčuliarom.

17:43 min

Nahodenie puku pred bránkovisko želaný úspech neprinieslo. Puk prepadol k mantineli, Švajčiari tak nedokázali využiť moment prekvapenia. Vhadzuje sa ale v ich útočnej tretine.

16:31 min

Mohlo to byť 3:0. Po ľavej strane unikol pravdepodobne Nino Niederreiter, ktorý zakončil švihom k bližšej žrdi. Tento priestor si ale Hardy výborne vykryl, a tak sa v tomto momente stav nemenil.

15:56 min

Reto Schäppi nahadzoval puk do útočnej tretiny, kam sa Švajčiari zbytočne nenáhlili. Odišli radšej striedať, a tak pošle čerstvé sily na ľad aj Francúzsko.

15:09 min

Švajčiarsko dalo gól!
Staré známe nedáš-dostaneš teraz platilo do bodky. Francúzi sa najskôr dostali do samostatného úniku, v ktorom predviedol Genoni skvelý zákrok. Následne sa do podobnej šance dostalo aj Švajčiarsko. Tam si ešte z druhej vlny nakorčuľoval ENZO CORVI, ktorý skóroval. Asistencie: Nino Niederreiter, Timo Meier.

14:37 min

Guillaume Leclerc si puk šikovne sklepol vo vzduchu čepeľou a pokračoval s ním za bránku Genoniho. V útočnej tretine mu ale chýbala podpora zo strany jeho spoluhráčov, preto sa Francúzi k zakončeniu nedostali.

13:16 min

Francúzi sa snažili preniknúť do pásma svojho súpera, nepodarilo sa im to. Stáli totiž v postavení mimo hry, hra je tak po správnosti vykázaná do stredného pásma.

12:57 min

Vhadzovať sa teraz bude v stredovom kruhu.

12:21 min

Švajčiarsko dalo gól!
Švajčiari v ostatných sekundách na svojho súpera pritlačili, čo im prinieslo prvý gól v zápase. Po prihrávke spoza bránky to skúsil príklepom GRÉGORY HOFMANN – a skóroval. Asistencie: Gaëtan Haas, Mirco Müller.

11:34 min

Sven Andrighetto sa dostal do obrovskej šance. Po dobrej práci sa dostal do výhodnej streleckej pozície, odkiaľ pálil k žrdi. Florian Hardy to čakal a puk ukryl vo svojej lapačke. Skvelý zákrok.

11:11 min

Roman Josi poslal puk na modrú čiaru, odkiaľ prišlo zakončenie príklepom. Pálil pravdepodobne Ramon Untersander, ktorý ale trafil len do gólmanovych betónov. Ani v tomto prípade sme sa tak gólu nedočkali.

10:03 min

Zaujímavo teraz strieľal Antonin Manavian. Jeho pokus ale nebol presný, puk preto zadunel len na zadnom mantineli. Švajčiari tak mali pri tomto zakončení šťastie.

09:57 min

Hra teraz nabrala na tempe a presúvala sa z jednej strany na druhú. Oba celky to vyčerpalo, rozhodli sa preto striedať.

08:49 min

Oba celky potrebovali striedať, Francúzsko preto puk podržalo za vlastnou bránkou. Následne sa presunulo pred tú súperovu, kde musel Leonardo Genoni puk vyraziť.

07:57 min

Ani teraz to Francúzom nevyšlo podľa predstáv. Ťažká prihrávka na ľavú stranu totiž prepadla len k mantinelu, odkiaľ sa strieľa pomerne ťažko.

07:19 min

Sacha Treille čakal na to, že sa k nemu puk odrazí sa on bude pokračovať na švajčiarsku bránku. Nestalo sa tak ale, kombinovať preto budú hráči v červenom.

06:53 min

Nasleduje komerčná prestávka.

06:18 min

Videli sme švajčiarske predĺženie troch proti dvom. Na jeho konci bol pravdepodobne Sven Andrighetto, ktorý pálil bez prípravy. Hardy jeho puk betónom vykopol.

05:25 min

Už to ale bolo podstatne zaujímavejšie. Sven Andrighetto vybojoval puk pre Švajčiarov, ktorí sa presunuli pred Hardyho. Ten povyskočil a zakročil svojou rukou.

04:45 min

Noah Rod dokorčuľoval puk pri pravom mantineli. Ani to ale nestačilo Švajčiarom na to, aby sa konečne dostali pred bránku Floriana Hardyho.

03:21 min

Opäť je z toho zakázané uvoľnenie južanov. Na podobné momenty si tak budú musieť dávať väčší pozor. Lukas Frick už puk odovzdáva postranným arbitrom.

02:58 min

Na modnrú čiaru si nakorčuľoval Ramon Untersander, ktorý chcel z tohto priestoru strieľať. Umožnené mu to nebolo, Francúzi totiž puk svojmu súperovi vzali.

02:03 min

V úvode zápasu sa hra pomerne často prerušuje. Leonardo Genoni mohol ostať pokojný, jeho súperi totiž puk poslali len na zakázané uvoľnenie.

01:42 min

Aj teraz chceli ísť do pásma Francúzi. Zastavilo ich ale postavenie mimo hry, vhadzovať sa preto bude v strednom pásme.

00:40 min

Do prvej útočnej akcie sa tlačilo práve Francúzsko. Anthony Guttig to skúšal individuálne, puk mu ale ušiel, a tak nezakončil. Guttig ešte spadol do bránky Švajčiarov, hlavný arbiter mu preto pomohol vstať.

00:16 min

Úvodné buly zápasu medzi Švajčiarskom a Francúzskom bolo vhodené. Dámy a páni, držme spoločne palce Francúzom, aby svojmu súperovi body ukradli. Je to naša jediná nádej.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Genoni (Senn) – Josi, Diaz, Kukan, Untersander, Müller, Fora, Frick – Meier, Corvi, Niederreiter – Fiala, Vermin, Andrighetto – Hofmann, Haas, S. Moser – Scherwey, Schäppi, Rod – Riat.

Francúzsko: Hardy (Ylönen) – Chakiachvili, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Claireaux, Lamperier – Leclerc, Ritz, Perret – Bouvet.

Rozhodca: Olenin (RUS), Schukies (GER) – Davis (USA), Jensen (DEN).

Vážení športoví priatelia, máme tu dvanásty hrací deň 82. majstrovstiev sveta. Ten ponúkne až tri zápasy, prvý sa odohrá už o 12:15. Stretnú sa v ňom výbry Švajčiarska a Francúzska.

Švajčiarsku pôjde v zápase o veľa – bude totiž bojovať o posledné postupové miesto do štvrťfinále. Na svojom konte má deväť bodov, ktoré mu zatiaľ stačia na priebežné štvrté miesto. Ak získajú Švajčiari s Francúzskom aspoň dva body, postup budú mať istý. Ak získajú bod jeden, budú musieť dúfať, že Slovensko nezdolá Bielorusko v riadnom hracom čase. Ak ale Švajčiarsko zápas prehrá a napriek tomu bude chcieť postúpiť, Slováci budú môcť získať maximálne jeden bod.

Nominácia Švajčiarska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Reto Berra (Anaheim Ducks, NHL), Leonardo Genoni (Bern, NLA), Gilles Senn (Davos, NLA)

Obrancovia: Raphael Diaz (Zug, NLA), Michael Fora (Ambri-Piotta, NLA), Lukas Frick, Joël Genazzi (obaja Lausanne, NLA), Dean Kukan (Cleveland, AHL), Mirco Müller (New Jersey Devils, NHL), Jonas Siegenthaler (Hershey, AHL), Dave Sutter (Zürich, NLA), Ramon Untersander (Bern, NLA)

Útočníci: Sven Andrighetto (Colorado Avalanche, NHL), Nino Niederreiter (Minnesota Wild, NHL), Chris Baltisberger, Reto Schäppi (obaja Zürich, NLA), Enzo Corvi (Davos, NLA), Gaëtan Haas, Simon Moser, Tristan Scherwey, Thomas Rüfenacht (všetci Bern, NLA), Gregory Hofmann (Lugano, NLA), Damien Riat (Ženeva, NLA), Noah Rod (San Jose, AHL), Joël Vermin (Lausanne, NLA), Samuel Walser (Davos, NLA)

Francúzsko sa momentálne nachádza na šiestom mieste, na svojom konte má šrsť bodov. Ak by chceli Francúzi postúpiť, museli by Švajčiarsko zdolať v riadnom hracom čase a zároveň dúfať, že Slovensko v zápase s Bieloruskom bodovať nebude.

Nominácia Francúzska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue Magnus), Alexandre Texier (KalPa Kuopio, Liiga.), Anthony Guttig, Loic Lamperier, Nicolas Ritz (všetci Rouen, Ligue Magnus), Guillaume Leclerc (Grenoble, Ligue Magnus)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia