Slováci sa rozlúčili so šampionátom bláznivou prestrelkou: S Bielorusmi poriadne brnkali fanúšikom na nervy!

KODAŇ - Slovenskí hokejisti sa rozlúčili so svetovým šampionátom v Dánsku víťazne. V záverečnom skupinovom zápase zdolali v bláznivom zápase plnom obratov Bielorusko 7:4, no už pred ním nemali šancu postúpiť do štvrťfinále.

Slováci zlomili zápas piatimi gólmi v záverečnej tretine. Najlepším hráčom zápasu v slovenskom tíme sa stal dvojgólový Tomáš Jurčo, ale skúsený útočník Ladislav Nagy sa zaskvel 5 asistenciami. Skvelý bol aj Martin Bakoš s bilanciou 2+2.

Zverenci trénera Craiga Ramsaya v kodanskej Royal Arene v siedmich zápasoch nazbierali 11 bodov a v tabuľke základnej A-skupiny obsadili prvé nepostupové 5. miesto. Na prienik do štvrťfinále potrebovali o dva body viac, štvrtí Švajčiari ich získali dvanásť a vzájomný duel hovoril v ich prospech. Vo štvrťfinále MS boli Slováci naposledy predtým v roku 2013.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Ramsayho asistent Petrovický doma schováva krásny poklad: Jeho dcéra Kiara poslala našim hokejistom sexi pozdrav

FOTO Nekompromisný internet sa bavil aj po prehre s Ruskom: Schytali to kapitán Danko aj prezident Gašparovič!

FOTO Najsexi polovičky hokejistov na šampionáte: Slovenky dávajú všetkým na frak!

 

NAJLEPŠIE MOMENTKY ZO ZÁPASU SI POZRITE V GALÉRII TU!

 

Začiatok online prenosu:
15. 05. 2018, 16:15

BLR 4 : 7 SVK

0:2, 2:0, 2:5
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 33. Kitarov (Drozd, Faľkovskij), 35. Linglet (Platt, Levša), 49. Kovyršin (Suško, Pavlovič), 51. Vorobej – 1. Bakoš (Nagy, Sekera), 11. Jurčo (Bakoš, Nagy), 48. Bakoš (Nagy), 52. Jurčo (Bakoš, Nagy), 55. Hovorka (Krištof), 56. Ďaloga (t.s.), 60. Krištof (Jurčo, Nagy). Rozhodca: Hribik (CZE), Lemelin (AUT) – Kilian (NOR), Oliver (USA). Diváci: 4857.

Súpiska BLR:

Trus (M. Karnauchov) – Faľkovskij, Vorobej, Lisovec, Chenkeľ, Korobov, Ustinenko – Platt, Šarangovič, Linglet – Suško, Kovyršin, Pavlovič – Kislyj, Razvadovskij, Levša – Drozd, Kitarov, Gavrus – Materuchin.

Súpiska SVK:

Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Bakoš, Nagy, Jurčo – Haščák, Krištof, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Bieloruskom a Slovenskom. Pre našich chlapcov bolo posledným v rámci tohtoročných majstrovstiev sveta, keďže po výhre v pomere 7:4 na turnaji končia.

Najlepší hráči Slovenska na turnaji:

Marek Čiliak
Andrej Sekera
Ladislav Nagy

Najlepší hráči v dnešnom zápase:

v tíme Bieloruska: Sergej Drozd
v tíme Slovenska: Tomáš Jurčo

Koniec zápasu.

59:42 min

Slovensko dalo gól! Pravdepodobne konečnú podobu výsledku dáva MICHAL KRIŠTOF. Asistencie: Tomáš Jurčo, Ladislav Nagy.

59:15 min

Prebieha záverečná minúta tretej tretiny. Posledných 57 sekúnd na tomto turnaji pre obe reprezentácie.

58:28 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

57:30 min

Tretia tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Prehrať by sme už nemali, dôležité ale bude puk kontrolovať čo najďalej od bránky Čiliaka.

55:48 min

Slovensko dalo gól! MAREK ĎALOGA zbytočne nepremýšľal a skúsil zakončiť. Pomedzi betóny teraz puk Trusovi prepadol až do siete.

55:48 min

K dispozícii máme trestné strieľanie!

55:30 min

Mali sme šťastie, že to teraz Pavel Vorobej netrafil lepšie. Ocitol sa totiž medzi kruhmi a skúsil zakončiť švihom. Našťastie len do nášho gólmana.

54:57 min

Slovensko dalo gól! Päť minút a tri sekundy pred koncom tretej tretiny sa dostávame opäť do vedenia. Gólovo sa prezentoval MAREK HOVORKA. Asistencia: Michal Krištof.

54:30 min

Ďaloga nemal na vyvezenie puku dostatok síl, preto ho posunul svojim spoluhráčom. Tí sa ešte na malý moment pred Trusom usadili, nevymysleli tam ale nič zaujímavé.

53:39 min

Dnešné stretnutie sleduje 4857 divákov.

52:41 min

Nasleduje komerčná prestávka.

51:17 min

Slovensko dalo gól! Opäť je však vyrovnané. Na 4:4 upravoval TOMÁŠ JURČO. Aj pre neho je to druhý gól v zápase. Asistencie: Martin Bakoš, Ladislav Nagy.

50:18 min

Bielorusko dalo gól! Čo dodať. Naši reprezentanti toho za posledné dve tretiny nepredviedli, a tak sa stavu čudovať ani nemôžeme. Každopádne, je to 4:3 pre Bielorusko, v presilovke sa presadil PAVEL VOROBEJ.

49:31 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Marcinko – 2 min., sekanie).

49:10 min

Nasleduje komerčná prestávka.

48:37 min

Bielorusko dalo gól! Dlho sme sa netešili. Bielorusi sa totiž dostali do nášho pásma, kde dokázali prekonať Mareka Čiliaka. Na aktuálnych 3:3 upravoval JEVGENIJ KOVYRŠIN. Asistencie: Maxim Suško, Alexander Pavlovič.

47:53 min

Slovensko dalo gól! Dvanásť minút pred koncom riadnej hracej doby nám to tam padlo po tretíkrát. Opäť tak vedieme, o čo sa postaral svojím druhým gólom v zápase MARTIN BAKOŠ. Asistencia: Ladislav Nagy.

46:04 min

Až teraz sme videli zakončenie, ktoré vyslali Slováci. Pred bránku si nakorčuľoval Čajkovský, ktorý osamotený nedokázal trafiť priestor troch žrdí.

45:30 min

Sledujeme jednoznačne najmenej atraktívnu pasáž zápasu. Na ľade sa v ostatných minútach neudialo nič zaujímavé, oba celky sa zamerali skôr na taktické bránenie.

44:49 min

Maxim Suško vyslal šikovnú zadovku, po ktorej sa mohli Bielorusi dostať do zakončenia Neudialo sa tak.

43:38 min

Na opačnej strane kombinovali Bielorusi, ktorí puk do našej siete pretlačiť nedokázali. Pokračujeme tak za stavu 2:2.

42:25 min

Obrovská šanca pre Slovensko! Puk sa teraz pdrazil priamo pred Jurča, ktorý stál sám pred bránkoviskom. Tomáš preto skúsil zakončiť, Vitalij Trus sa ale prezentoval skvelým zákrokom.

41:39 min

Jánošík poslal puk po mantineli na pravú stranu, kde sa naši hráči natlačili do zakončenie. Nebolo to nič vážne, Trus dokázal ranu včas zraziť do bezpečnej zóny.

40:28 min

Tretia tretina sa začala. Budeme zvedaví, či sa počas nej podarí niektorej reprezentácii strhnúť víťazstvo na svoju stranu, alebo sa bude aj predlžovať.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Po štyrisdsiatich minútach je stav nerozhodný, 2:2. Slovensko tak prišlo o dvojgólové vedenie z prvej tretiny. Nám ostáva len veriť, že sa k nemu ešte vrátime.

Pomer striel po 2. tretine: 20:28

Tretia tretina sa začne približne o 17:51.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:05 min

Nagy sa snažil rozpohybovať spoluhráčov, ktorí boli teraz až príliš statickí. Nepodarilo sa mu to, stále tak hráme v tejto presilovky bez strely.

38:49 min

Puk je za našou bránkou, kam ho Bielorusi pohotovo vytlačili.

38:16 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Kristian Chenkeľ – 2 min., sekanie).

37:46 min

Obrovská šanca našej reprezentácie! Dostali sme sa do prečíslenia dvoch proti jednému, po prihrávke mal zakončovať Svitana. Puk mu ale skĺzol z čepele a tak to strela nebola.

36:59 min

Graňák to teraz nemyslel vôbec zle. Dlhou kolmicou sa totiž snažil nájsť Haščáka, ktorý by korčuľoval sám na Trusa. Nanešťastie nám tento signál nevyšiel.

36:15 min

Pred bránkou, ktorú stráži Vitalij Trus, sa teraz srthla menšia šarvátka. Postranní arbitri ale hráčom rýchlo oddelili, vylučovať sa preto nemusí.

35:00 min

Bielorusko dalo gól! Päť minút pred koncom druhej tretiny je vyrovnané. Dostali sme sa pod obrovský tlak, ktorý priniesol zaslúžený gól Bieloruska. Na 2:2 upravil CHARLES LINGLET. Asistencie: Arťom Levša, Geoff Platt.

34:15 min

Bielorusom sa teraz darilo kontrolovať puk v našom pásme. Z pravej strany navyše prišlo zakončenie, ktoré musel riešiť Marek Čiliak. Zahrávame sa so svojím vedením.

33:23 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Andrej Sekera – 2 min., držanie).

32:24 min

Bielorusko dalo gól! Po našej chybe sa dostal do samostatného úniku ALEXANDER KITAROV, ktorý znížil na 1:2 z pohľadu Bieloruska. Školácka chyba, toto sa stávať nemôže. Asistencie: Sergej Drozd, Stepan Faľkovskij.

32:13 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Jevgenij Lisovec – 2 min., držanie).

31:13 min

Už hráme v plnom počte.

30:40 min

Od Trusa vyštartoval Jevgenij Kovyršin, ktorý sa chcel presunúť až pred Čiliaka. Nepodarilo sa mu to, Bielorusi zatiaľ počas tejto presilovky lepšie nevystrelili.

30:10 min

Opäť puk vyhadzujeme cez všetky čiary.

29:37 min

Pavel Vorobej to nemal na strelu, puk preto ešte posunul svojim spoluhráčom. Tí to ale absolútne nezvládli a prišli o možnosť hrať v útočnej tretine.

28:56 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Tomáš Jurčo – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

28:16 min

Svitana si pohybom pýtal puk, Buc to ale skúsil sám. Puk si zaviezol medzi dvoch obrancov a vystrelil po ľade, jeho pokus Vitalij Trus pohotovo vykopol späť do hry.

27:38 min

Jevgenij Kovyršin posúval puk do strany, odtiaľ ho Bielorusi nepochopiteľne poslali k zadnému mantinelu. Hokejkou zapracoval Čiliak, ktorý následne rozohral na svojich spoluhráčov.

26:39 min

Christián Jaroš prekorčuľoval popri zadnom mantineli, kam napokon smerovalo nahodenie Bieloruska. Puk sme získali do svojej moci, avšak pred Trusom sme nevymysleli nič zaujímavé.

25:19 min

Marek Čiliak čelil strele od modrej čiary, ktorú vytesnil svojím pravým ramenom. Následne sme sa dopustili zakázaného uvoľnenia, a tak sa vhadzuje pred našou bránkou.

24:45 min

Tvrdo teraz od modrej čiary vypálil Čajkovský. Trus mal ale odkrytý výhľad, navyše puk smeroval priamo do jeho lapačky. Vhadzovať sa bude pred bránkou Bieloruska.

24:03 min

Medzičasom pokračujeme v plnom počte. Ubránili sme sa presilovke súpera, teraz budeme chcieť čo najrýchlejšie prestriedať.

23:05 min

Pred bránkou sa presúval nikým nepokrytý Jevgenij Lisovec. Ten, našťastie, prihrávku nedostal, ale naša defenzíva teraz situáciu absolútne nezvládla.

22:40 min

Puk okamžite opustil naše obranné pásmo, slovenskí reprezentanti ho navyše dokázali držať za Trusovou bránkou. Cenné sekundy v náš prospech.

21:56 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Mário Grman – 2 min., podrazenie).

21:49 min

Dlho sa Bielorusi držali v našej obrannej tretine, nedokázali tam ale nič vymyslieť. Puk tak prebral na svoju hokejku Buc, ktorý bude rozohrávať.

20:17 min

Pokračujeme druhou tretinou. Aktívnejší sú v nej zatiaľ Bielorusi, ktorí sa natlačili pred Čiliaka Alexander Pavlovič rozohral, následná strela ale nepriniesla žiadne nebezpečenstvo.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Bieloruskom a Slovenskom. Po 20 minútach vedieme zaslúžene 2:0. Postupne sa presadili Bakoš v prvej a Jurčo v jedenástej minúte.

Pomer striel po 1. tretine: 9:11

Druhá tretina sa začne približne o 17:03

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:26 min

Prebiehajú záverečné sekundy, už sa nič podstatné neudeje.

18:50 min

Strieľal Andrej Kudrna a aj keď nebolo jeho zakončenie nebezpečné, Trus sa rozhodol hru radšej prerušiť. Čaká nás ešte jedna reklamná prestávka v tejto tretine.

18:30 min

Medzičaom nám začali plynúť záverečné dve minúty prvej tretiny.

17:49 min

Ani tí to ale nevymysleli dobre. Maxim Suško sa tak snaží čo najrýchlejšie nakorčuľovať do obrannej tretiny svojej krajiny.

17:27 min

Buc posúval puk do strany, naši reprezentanti si ale nerozumeli. Prišli sme tak o možnosť hrať v útočnej tretine, pred Rybára sa teraz našťahujú Bielorusi.

16:02 min

Strieľať sa snažil Hovorka. Puk mu ale na čepeľ absolútne nedokázal, a tak ho poslal Marek po ľade len k defenzíve Bieloruska.

15:37 min

Z uhla to teraz skúšal Nagy. Náš útočník ale nemohol Trusa v žiadnom prípade prekvapiť, a tak sa po tomto zakončení stav nemenil.

14:20 min

Bielorusi ešte ostali kombinovať pred našou bránkou, kde to nehrali vôbec zle. Medzičasom sa ale na ľad vrátil aj vylúčený Graňák, a tak pokračujeme v hre piatich proti piatim.

13:12 min

Obrovská šanca Bielorusov! Tí sa teraz prezentovali krásnou útočnou akciou, na konci ktorej bola prihrávka pred bránkovisko. Odtiaľ pálil z prvej Jegor Šarangovič, avšak Rybára sa mu prekonať nepodarillo.

12:40 min

Slováci sa oslobodili, puk teraz poslali aspoň do stredného pásma.

12:12 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Dominik Graňák – 2 min., držanie).

12:11 min

Do šance sa dostali aj Bielorusi. Vypálil Nikita Ustinenko, jeho pokus ale dokázal Rybár vytesniť späť do hry.

11:28 min

Zaujímavý strelecký pokus z ľavej strany, ktorý narazil na Trusovu hokejku. Bieloruský gólman ešte nemal puk pod kontrolou, následne ale všetko napravil. Na rad sa dostane komerčná prestávka.

10:07 min

Slovensko dalo gól! Naši chlapci si puk niekoľkokrát posunuli, aby sa doň napokon poriadne oprel košický rodák TOMÁŠ JURČO. Ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste – vrátane Trusa. Asistencie: Martin Bakoš, Ladislav Nagy.

09:34 min

Vylúčenie v tíme Bielorusko (Sergej Drozd – 2 min., nedovolené bránenie).

08:43 min

Medzičasom hrá Slovensko s piatimi korčuliarmi.

08:03 min

Toto zaváňalo gólom. Od modrej vypálil dobre Geoff Platt a Patrik Rybár mal veru čo robiť, aby jeho zakončenie udržal. Hra je prerušená.

07:48 min

Pavel Vorobej to takto rozhodne neplánoval. Puk síce posunul na pravé krídlo, vzápätí sa ale Bielorusi nechali zbytočne vytlačiť do stredného pásma.

07:01 min

Slováci súpera k zakončeniu nepustili, puk okamžite letel cez všetky čiary. Bielorusi tak musia začínať od Trusa.

06:31 min

Vylúčenie v tíme Slovensko (Ladislav Nagy – 2 min., podrazenie).

06:04 min

Zakončenie z uhla, skončilo ale v lapačke bieloruského gólmana. Vitalij Trus ho nemal dôvod pustiť, hru tak prerušil. Nasleduje komerčná prestávka.

05:40 min

Jánošík posúval puk po mantineli za bieloruskú bránku. Tam naši chlapci osobný súboj nezvládli, a tak sme ďalej kombinovať nemohli. Napriek tomu sa bude vhadzovať pred Trusom.

04:15 min

Alexander Pavlovič vykreslil na ľadovej ploche niekoľko kružníc, dlho si totiž puk pýtal od spoluhráčov. Tí mu ho neposunuli, trestuhodne ho poslali na zakázané uvoľnenie.

03:21 min

Ďaloga počkal na ideálnu príležitosť a založil slovenskú útočnú akciu. Na jej konci bola ale len nepresná prihrávka na ľavé krídlo, a tak to skončilo bez strely.

02:52 min

Veľmi ťažko sa teraz z ľadu zdvíhal Tomáš Jurčo. Okamžite k nemu pribehol aj lekársky tím, našťastie ale bude náš útočník so skúsenosťami z NHL v poriadku.

02:30 min

Lukáš Cingel sa dostal za bránku súpera, kde bol v kontakte s dvomi Bielorusmi. Puk im neodobral, a tak nemôžeme vo svojej útočnej akcii pokračovať.

01:28 min

Slovensko je v úvode jasne lepšie. Skórovali sme, navyše, súpera sme teraz donútili puk poslať len na zakázané uvoľnenie. Vhadzovať sa tak bude po pravici Trusa.

00:18 min

Slovensko dalo gól! Vyhrávame 1:0! Od modrej čiary si teraz puk potiahol do lepšej streleckej pozície MARTIN BAKOŠ a poslal tak našu reprezentáciu do vedenia. Asistencie: Ladislav Nagy, Andrej Sekera.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Vážení športoví priatelia, ešte raz vás vítam pri, žiaľ, poslednom vystúpení slovenských hokejistov na tohtoročných majstrovstvách sveta. O všetkom sa rozhodlo v predošlom zápase, keď Švajčiarsko zdolalo Francúzsko 5:1 a vybojovalo tak posledné postupové miesto pre seba.

Úvodné zostavy:

Bielorusko: Trus (M. Karnauchov) – Faľkovskij, Vorobej, Lisovec, Chenkeľ, Korobov, Ustinenko – Platt, Šarangovič, Linglet – Suško, Kovyršin, Pavlovič – Kislyj, Razvadovskij, Levša – Drozd, Kitarov, Gavrus – Materuchin.

Slovensko: Rybár (Čiliak) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Bakoš, Nagy, Jurčo – Haščák, Krištof, Hovorka – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Rozhodca: Hribik (CZE), Lemelin (AUT) – Kilian (NOR), Oliver (USA).

Dvanásty hrací deň 82. majstrovstiev sveta prinesie mimoriadne dôležitý zápas aj pre slovenskú reprezentáciu. Tá totiž môže stále postúpiť do štvrťfinále, avšak len za istých podmienok. Zápas BieloruskoSlovensko si priblížime priamo z Kodane.

Bielorusko už nemá o čo hrať. Celok, ktorý mal patriť medzi priemerné tímy skupiny A, má totiž už istý zostup. V doterajších šiestich zápasoch totiž nezískal ani jeden bod, skóroval štyrikrát a až 29 gólov inkasoval. Katastrofálnu bilanciu by si tak Bielorusi nepochybne radi napravili aspoň v zápase so Slovenskom.

Nominácia Bieloruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ivan Kuľbakov (Quad City, ECHL), Vitalij Trus (Grodno, BXL), Michail Karnauchov (Molodečno, BXL)

Obrancovia: Stepan Faľkovskij (Ontario, AHL), Vladimir Denisov (SaiPa Lappeenranta, Liiga), Roman Ďukov (Karaganda, VHL), Dmitrij Korobov, Kristian Chenkeľ, Jevgenij Lisovec (všetci Dinamo Minsk, KHL), Nikita Ustinenko (Junosť Minsk, BXL), Pavel Vorobej (Červená hviezda Kchun-lun, KHL)

Útočníci: Pavel Razvadovskij (Junosť Minsk, BXL), Jevgenij Kovyršin, Alexander Pavlovič, Charles Linglet, Alexander Kitarov, Jegor Šarangovič, Sergej Drozd (všetci Dinamo Minsk, KHL), Arťom Demkov, Alexander Materuchin (obaja Soligorsk, BXL), Geoff Platt (CSKA Moskva, KHL), Maxim Suško (Owen Sound, OHL), Arťom Kislyj, Arťom Levša (Grodno, BXL), Artur Gavrus (Molodečno, BXL)

Slovensko sa bije o posledné postupové miesto so Švajčiarmi. Ak sa chcú naši reprezentanti ukázať medzi osmičkou najlepších, musia získať aspoň dva body. V takomto prípade by ale Švajčiarsko muselo po 60 minútach podľahnúť Francúzsku, čo neznie najreálnejšie. Ešte je tu tak druhý variant. Slovensko vyhrá za tri body, Švajčiarsko maximálne jeden. V takomto prípade by sme postúpili my.

Nominácia Slovenska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Denis Godla (KalPa Kuopio, Liiga), Marek Čiliak (HC Kometa Brno, TELH), Patrik Rybár (Mountfield Hradec Králové, TELH)

Obrancovia: Adam Jánošík (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Michal Čajkovský (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL), Marek Ďaloga (HC Sparta Praha, TELH), Martin Fehérváry (IK Oskarshamn, Allsvenskan), Dominik Graňák (Mountfield Hradec Králové, TELH), Mário Grman (Piráti Chomutov, TELH), Christián Jaroš (Belleville Senators, AHL), Andrej Sekera (Edmonton Oilers, NHL)

Útočníci: Pavol Skalický (HC 05 Banská Bystrica, Tipsport liga), Martin Bakoš (HC Bílí Tygři Liberec, TELH), Lukáš Cingel (Mountfield Hradec Králové, TELH), Dávid Bondra, Dávid Buc, Patrik Svitana (všetci HK Poprad, Tipsport liga), Michal Krištof (HK Nitra, Tipsport liga), Juraj Mikúš (HC Litvínov, TELH), Marcel Haščák (HC Kometa Brno, TELH), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, TELH), Andrej Kudrna (HC Sparta Praha, TELH), Ladislav Nagy, Marek Hovorka (obaja HC Košice, Tipsport liga), Tomáš Jurčo (Chicago Blackhawks, NHL)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia