Začiatok online prenosu:
09. 03. 2018, 17:45

 

SP - šprint žien, 7,5 km, Kontiolahti

 

Obnoviť

V cieli už máme všetky biatlonistky, ktoré do dnešných pretekov nastúpili. Víťazkou sa stala Darja Domračevová, ktorá o 0,5 sekundy zdolala Franzisku Hildebrandovú. Nemka po druhej streľbe viedla o viac než 17 sekúnd, no nestačilo jej to. Tretie miesto obsadila Talianka Lisa Vittozziová. Životný individuálny výsledok dosiahla Ivona Fialková, ktorá s bilanciou 0+1 skončila na štrnástom mieste. Ďalšie Slovenky pohoreli na strelnici. Anastasia Kuzminová so štyrmi chybami skončila na 30. mieste, Paulína Fialková s rovnakým počtom nepresných výstrelov ešte o dvadsať miest za ňou. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.

Dnešné preteky sa skončili.

CIEĽ min

Ivona Fialková už o svoje štrnáste miesto nepríde. Pohľad na výsledky hovorí, že v najlepšej šesťdesiatke sú len dve pretekárky, ktoré minuli viac než trikrát. Bohužiaľ, sú nimi Anastasia Kuzminová (30.) a Paulína Fialková (50).

CIEĽ min

Veronika Vítková dnes obsadí šieste miesto, no pochválime aj mladú Jessicu Jislovú. Tá podobne ako jej krajanka trafila všetky terče a momentálne figuruje na 22. mieste s mankom 64 sekúnd.

Str. 2 min

Bieloruska Dzinara Alimbekavová netrafila posledný terč, a tak prišla o možnosť bojovať o TOP 20. Momentálne je v polovici štvrtej desiatky so stratou 83 sekúnd na samotné čelo pretekov.

CIEĽ min

Na trati sa už toho veľa zaujímavé nedeje. Môžeme si tak povedať, že Kaisa Mäkäräinenová zrejme skončí desiata a svoj náskok na čele celkovej klasifikácie pred Anastasiou Kuzminovou zvýši o približne 20 bodov.

CIEĽ min

V dnešnom prenose sme prakticky vôbec nespomenuli Juliu Džimovú. Ukrajinka má za sebou vydarený šprint, trafila všetkých desať terčov, pričom ju od pódia delilo necelých dvanásť sekúnd.

CIEĽ min

Kto by to bol povedal, že z trojice slovenských pretekárok dosiahne dnes najlepší výsledok Ivona Fialková. Je to však realita. Rodáčka z Brezna je štrnásta a zrejme dosiahne svoje kariérne maximum.

6,8 km min

Už aj Ivona Fialková to má do cieľa len 700 metrov. Dnes jednoznačne zdolá svoju sestru, ktorá pokazila svoje preteky pri streľbe v stoji. Ivona je dokonca už na 14. mieste s rovnakým časom než Iryna Krjuková.

Str. 2 min

Výborne, Ivona Fialková dnes zaznamenala bilanciu 0+1, keď minula len v poradí ôsmy terč. Po druhej streľbe jej patrí šestnáste miesto so stratou necelých 52 sekúnd na Franzisku Hildebrandovú.

CIEĽ min

Franziska Hildebrandová to nezvládla! Napokon nevyužila obrovskú šancu na víťazstvo v pretekoch. V cieli má o 0,5 sekundy horší čas než Darja Domračevová, ktorá sa tak v stane víťazkou šprintu vo fínskom Kontiolahti.

CIEĽ min

Anastasia Kuzminová, Hanna Öbergová a Veronika Vítková takmer zhodne prišli do cieľa. Samozrejme, z tejto trojice má najlepší čas Češka, ktorá sa zaraďuje na piate miesto. Tesne prehrala s Laurou Dahlmeierovou.

6,8 km min

Franziske Hildebrandovej chýba do cieľa už len 700 metrov. Na tomto medzičase je naďalej prvá s náskokom ôsmich sekúnd pred Darjou Domračevovou. Pre Nemku to vyzerá dobre.

CIEĽ min

Paulína Fialková je už v cieli. Zatiaľ je na 27. mieste, no je jasné, že sa bude vo výsledkovej listine prepadať. Na vedúcu Bielorusku stratila takmer dve minúty, hoci dosiahla šiesty najlepší bežecký čas.

Str. 2 min

Tak pozor! Novou líderkou po druhej streľbe je Franziska Hildebrandová, ktorá k dobrému behu pridala aj desať zostrelených terčov. Nemka má na medzičase náskok 17 sekúnd pred Darjou Domračevovou.

Str. 2 min

Anastasia Kuzminová si komplikuje súboj o veľký kryštálový glóbus. Na stojke spravila ďalšie dve chyby, čo ju odsúva na koniec tretej desiatky. Bilanciu 1+1 dnes zaznamenala Kaisa Mäkäräinenová a bude bojovať o TOP 10.

Str. 2 min

Po druhej streľbe máme v najlepšej štvorke dve ukrajinské pretekárky. Vita Semerenková dokonca stráca na čelo pretekov necelé dve sekundy. Bežecky však nemôže konkurovať Darji Domračevovej.

CIEĽ min

V cieli máme už niekoľko popredných biatlonistiek. Na prvom mieste je Darja Domračevová s päťsekundovým náskokom pred Lisou Vittozziovou. Na priebežnom bronzovom stupienku je s bilanciou 1+0 Laura Dahlmeierová.

Str. 2 min

Ani teraz nemáme dobré správy. Paulína Fialková na strelnici zlyhala. V stoji minula štyri terče, a tak musí absolvovať 600 metrov navyše. Šance na dobrý výsledok sú tak nenávratne preč.

Str. 1 min

Fínka Kaisa Mäkäräinenová chybovala raz, a tak je na priebežnom dvadsiatom mieste. Anastasia Kuzminová je ešte o osem priečok za ňou, čo nás rozhodne neteší. Tristo metrov naviac sa prejavilo.

Str. 1 min

Bohužiaľ, Anastasia Kuzminová minula na prvej streľbe hneď dvakrát, a tak sa jej šance na víťazstvo znížili na minimum. Naopak, čistú položku v ľahu predviedla olympijská šampiónka Hanna Öbergová či Veronika Vítková.

ŠTART min

Na trati máme aj ďalšie favoritky, vrátane Anastasie Kuzminovovej. V štartovacej bráne sme videli Kaisu Mäkäräinenovú, ktorá sa neubránila dojatiu štartovať pred domácimi fanúšikmi.

Str. 1 min

Dobrá správa pre slovenských fanúšikov. Paulína Fialková trafila všetkých päť terčov a je na štvrtom mieste s 10-sekundovým mankom na Lisu Vittozziovú. Čisto strieľala aj Tiril Eckhoffová.

Str. 2 min

Darja Domračevová minula posledný terč! Strieľala v parádnom rytme, no možno sa jedným chybným výstrelom pripravila o stupne víťaziek. Každopádne, na druhom medzičase je prvá s komfortným náskokom.

Str. 1 min

Talianka Lisa Vittozziová ide vynikajúco a po prvej streľbe je na čele o štyri sekundy pred Darjou Domračevovou. Ležku má za sebou aj Češka Eva Puskarčíková, ktorá takisto ani raz neminula.

Str. 2 min

Marie Dorinová Habertová trafila všetkých desať terčov a ide na prvé miesto pred Irynu Krjukovú o jedenásť sekúnd. Uvidíme, či to Francúzke bude stačiť napríklad na umiestnenie v elitnej desiatke.

Str. 1 min

Laure Dahlmeierovej ušiel hneď prvý výstrel, čo sa samozrejme prejavilo na časovej strate. Na medzičase po prvej streľbe je Nemka jedenásta. Okrem toho vyštartovali už aj Dorothea Wiererová či Paulína Fialková.

Str. 1 min

Darja Domračevová predviedla veľmi rýchlu a najmä presnú streľbu. Bieloruska sa dostáva na vedúcu priečku, čo sa týka prvého medzičasu. Franziska Preussová je druhá s odstupom šiestich sekúnd.

Str. 1 min

Pred príchodom najväčších favoritiek je na priebežnom prvom mieste Fujuko Tačizakiová. Japonka vyčistila všetkých päť terčov a v behu nadelila Marie Dorinová Habertovej viac než šesť sekúnd.

Str. 1 min

Iryna Krjuková je povestná svojou dobrou streľbou, čo teraz potvrdila. Na prvom medzičase ale na prvom mieste nie je, pretože oproti nej bežala o osem sekúnd rýchlejšie Marie Dorinová Habertová.

Str. 1 min

Úvodnú streleckú položku majú za sebou prvé dve pretekárky. Ingrid Landmark Tandrevoldová musela ísť na štyri trestné okruhy. Úspešnejšia bola Lena Häckiová, no tej ušiel posledný piaty výstrel.

ŠTART min

Štartovacou bránou prešla Nemka Franziska Preussová, ktorá v Pjongčangu obsadila vo vytrvalostných pretekoch štvrté miesto. O minútu za ňou vyštartuje Darja Domračevová a o ďalších 60 sekúnd neskôr favoritka pretekov Laura Dahlmeierová.

ŠTART min

Na trať už vyrazila aj Marie Dorinová Habertová, ktorú možno považovať za jednu z možných ašpirantiek na opopredné pozície. Francúzka po sezóne ukončí kariéru, takže má pred sebou svoj predposledný šprint.

ŠTART min

Biatlonové preteky žien na 7,5 kilometra sa práve začali. Ako prvá vyrazila na trať vo fínskom Kontiolahti nórska pretekárka Ingrid Landmark Tandrevoldová.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu zo Svetového pohára v biatlone. Vo fínskom Kontiolahti je dnes na programe šprint žien na 7,5 kilometra, v ktorom opäť bude patriť k favoritkám aj Anastasia Kuzminová. Preteky sa začínajú o 17:45 hod.

PORADIU KRAĽUJE MÄKÄRÄINENOVÁ

Po súbojoch v olympijskom Pjongčangu zostávajú do konca sezóny ešte dve podujatia. V Kontiolahti sa pôjde dvojicu ženských individuálnych závodov, v ktorých sa bude bojovať o prvenstvo vo Svetovom pohári. Na vedúcej priečke je Kaisa Mäkäräinenová, ktorá v tomto ročníku vyhrala jedny preteky a dnes bude mať výhodu domáceho prostredia. Pred Anastasiou Kuzminovou vedie v celkovej klasifikácii o 15 bodov, čo však ešte nemusí nič znamenať. V lepšej forme je rozhodne trojnásobná olympijská medailistka zo Slovenska, hoci na psychike jej určite nepridala situácia okolo financovania jej športových nákladov zo strany Slovenského zväzu biatlonu. Pod piatimi kruhmi jej šprint nevyšiel, keď s troma chybami obsadila trináste miesto. O dve priečky vyššie skončila Paulína Fialková, no a víťazkou sa stala na strelnici bezchybná Laura Dahlmeierová.

SLOVENSKO S TROJČLENNÝM ZASTÚPENÍM

Minulý rok vo fínskom Kontiolahti triumfovala Nórka Tirill Eckhoffová, ktorá vybielila všetkých desať terčov a predviedla druhý najlepší bežecký čas. Aktuálne má dobrú formu o čom svedčí triumf v talianskej Anterselve či bronzová medaila z olympijských pretekov s hromadným štartom. Pred rokom bola vo Fínsku bežecky najlepšie pripravená Laura Dahlmeierová, no o víťazstvo ju pripravila jedna chyba na stojke. Anastasia Kuzminová takisto raz zaváhala, no ani zďaleka nemala takú bežeckú formu ako v ostatných dňoch. Skončila až na pätnástom mieste. Rodáčka z Ťumeňu vedie poradie disciplíny, keďže triumfovala v Annecy, Oberhofe a v Hochfilzene ju zdolala len Darja Domračevová. V dnešných pretekoch bude mať Slovensko trojnásobné zastúpenie, pretože okrem Kuzminovej sa na štart postavia aj sestry Fialkové.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 17:45.