Česi urobili s Francúzmi krátky proces: Od štvrťfinále ich delí už len krok!

Hokejisti Česka zvíťazili v nedeľu v Kodani v šiestom zápase A-skupiny MS nad Francúzskom jednoznačne 6:0. Favorit rozhodol o svojom triumfe už v prvej tretine, v ktorej strelil tri góly. Česi sú v priebežnej tabuľke so ziskom 12 bodov na treťom mieste, Francúzsko má na konte šesť bodov a je šieste. Duel rozhodoval Slovák Jozef Kubuš.

Česi zohrajú najbližší zápas v pondelok 14. mája o 20.15 h proti Rakúsku, Francúzi nastúpia o deň neskôr o 12.15 h proti Švajčiarsku.

Začiatok online prenosu:
13. 05. 2018, 16:15

FRA 0 : 6 CZE

0:3, 0:2, 0:1
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 4. Pastrňák (Krejčí), 8. Pastrňák (Jaškin), 15. Jaškin (J. Krejčík), 22. Horák (D. Kubalík, Šulák), 28. Horák (Faksa, D. Sklenička), 51. Nečas (J. Krejčík, Polášek). Rozhodca: Kubuš (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN). Diváci: 6252.

Súpiska FRA:

Quemener (Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, T. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.

Súpiska CZE:

Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Francúzskom a Českom. Náš západný sused v ňom jasne dominoval a zaslúžene zvíťazil 6:0.

Pomer striel v dnešnom zápase: 10:55

Najlepší hráči zápasu:

v tíme Francúzska: Kevin Hecquefeuille
v tíme Česka: David Pastrňák

Ja vám už v tejto chvíli ďakujem za pozornosť a teším sa na vás pri večernom zápase Švajčiarsko – Švédsko. Lúči sa s vami Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

59:27 min

Puk je ďaleko od Ritticha, Česi sa dobre bránia. Už sa nič neudeje.

58:40 min

Vylúčenie v tíme Česko (Robert Kousal – 2 min., podrazenie).

58:20 min

Posledné dve minúty riadnej hracej doby, zápas sa v podstate už len dohráva.

57:38 min

Jonathan Janil vyčistil prietor pri mantineli pre spoluhráčov, ktorí chceli s pukom prejsť pred Davida Ritticha. Nepodarilo sa im to.

56:37 min

Gudas prenikol pred Ylönena, kde ešte puk posúval na pravú stranu. Strela odtiaľ priestor troch žrdí nezasiahla.

56:04 min

Nepresného zakončenia sa teraz ujal Hugo Gallet. Puk poslal spoluhráčom do stredného pásma, tí si ale nedali pozor na postavenie mimo hry. Vhadzovať sa bude pri obrannej modrej čiare Čechov.

55:30 min

Pomaly sa blížime ku koncu riadnej hracej doby. Dianie na ľade naznačuje, že by sa už najradšej videli oba celky v šatniach.

54:17 min

Dlhá kolmica Teddyho da Costu až na útočnú modrú čiaru. Puk ale skákal, a tak si ho príjemca nedokázal posadiť na čepeľ. Francúzi preto pred Ritticha neprenikli.

53:20 min

Dnešné stretnutie sleduje priamo v Royal Arene 6252 divákov.

52:07 min

Pomerne často sa teraz hra prerušuje. Naposledy sa tak udialo po zakázanom uvoľnení Francúzov.

51:12 min

Po ľavej strane unikol Červenka. Ten sa ešte presunul pred bránkovisko, kde chcel puk poslať Ylönenovi pomedzi betóny. Nepodarilo sa mu to, dobrý zákrok francúzskeho gólmana.

50:32 min

Česko dalo gól!
Česi sa držali v útočnej tretine, výber Francúzska mal s nimi veľké problémy. Využil to MARTIN NEČAS, ktorý pridal gól s poradovým číslom šesť. Asistencie: Jakub Krejčík, Adam Polášek.

49:26 min

Výborne to teraz vyriešil Moravčík. Ten pribrzdil a rýchlou kľučkou sa zbavil súpera. Následne sa dostal medzi kruhy, odkiaľ to skúsil strelou zápästím. Priestor troch žrdí netrafil.

48:29 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Antonin Manavian – 2 min., hákovanie).

48:29 min

Vylúčenie v tíme Česko (Řepík – 2 min., držanie hokejky).

48:07 min

Šulák puk zaviezol do pásma a nastrelil ho k zadnému mantinelu. Tento krok ale Česi nepochopili, preto musia vykorčuľovať z útočnej tretiny. Francúzsko hrá medzičasom s piatimi hráčmi.

47:16 min

Zakončenie Červenku z ľavej strany nebolo vôbec márne, každopádne, ľavá ruka Ylönena zapracovala výborne a letiaci puk dokázala včas zastaviť.

46:39 min

Až teraz dokázali Francúzi odpáliť až za bránku Ritticha. Tento fakt využijú na prestriedanie unavenej štvorice korčuliarov.

46:06 min

Francúzi sa dokázali pomerne rýchlo oslobodiť. Puk ale ďaleko neodletel, ostal totiž v strednom pásme.

45:58 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

44:55 min

Lamperier nedostal vôbec ideálnu prihrávku, puk mu smeroval k pätám. Francúzi tak nevyužili možnosť hrať pred bránkou Davida Ritticha.

43:59 min

Hra je v tretej tretine pomerne dynamická, napriek tomu neponúka toľko momentov, ako prvá časť riadnej hracej doby. Napokon, o víťazovi je už dávno rozhodnuté.

42:06 min

Moravčík poslal puk k zadnému mantinelu, kde sa ho podarilo dokorčuľovať jeho spoluhráčom. Následne sa dostal do veľkej šance Hronek, ktorý stál sám pred Ylönenom. neprekonal ho.

42:05 min

Puk teraz skončil v hľadisku. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

41:26 min

Opäť sa chcel náš západný sused presunúť pred bránku svojho súpera. V strednom pásme ale zapracoval výborne Guttig, ktorý puk Čechom odobral.

40:17 min

Veľmi rýchlo sa Česi dostali do prečíslenia troch proti dvom. Zakončoval v ňom Faksa, avšak puk napálil len do plexiskla za Ylönenovou bránkou.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina priniesla ďalšie dva góly Českej republiky, ktorá tak naďalej vedie – po 40 minútach už 5:0, my tak budeme zvedaví, či sa im podarí tento ukazovateľ ešte navýšiť.

Pomer striel po 2. tretine: 9:41

Tretia tretina sa začne približne o 18:02.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:05 min

Francúzsko sa oslobodilo a nazbieralo niekoľko cenných sekúnd pred Rittichom. Medzičasom nám začala plynúť posledná minúta druhej tretiny.

38:38 min

Strela priletela aj z ľavého kruhu. Ylönen puk podržal na svojej hrudi, hra je prerušená. Oba celky pošlú na ľadovú čiaru čerstvé sily.

38:20 min

Červenka posunul puk za seba, strelu z pravého kruhu následne Ylönen vyrazil späť do hry. Česi ostanú v útočnej tretine.

37:49 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Sacha Treille – 2 min., podrazenie).

37:16 min

Sekundy teraz plynú pomerne rýchlo. Vyhovuje to predovšetkým Čechom, ktorí puk konrolujú ďaleko od svätyne Davida Ritticha.

36:05 min

Po dlhšom čase zakončovali lepšie konečne aj Francúzi. Podarilo sa to Loicovi Lamperierovi, ktorý prinútil Ritticha zakročiť svojou lapačkou. Nebezpečná situácia pre českého gólmana.

35:36 min

Ylönen teraz nereagoval práve najlepšie. Po prvej strele sa totiž nechal vylákať zo svojej bránky, našťastie pre Francúzov ale Česko toto zaváhanie nevyužilo.

34:40 min

Stále pokračujeme v nezáživnej časti zápasu. Zdá sa, že sa oba celky uspokojili s jednoznačným vedením českého výberu a v druhej tretine toho už veľa nepredvedú.

33:57 min

Nicolas Ritz to myslel zaujímavo. Náročnú prihrávku si nespracoval, radšej si ju prehodil do útočnej tretiny. Nanešťastie pre neho to už bolo príliš blízko Ritticha, ktorý tak puk dokázal pokryť.

32:50 min

Hugo Gallet to skúšal rýchlou strelou od modrej čiary. Jeho projektil sa neujal, Francúzom sa tak stále nepodarilo streliť čestný gól.

32:15 min

Hra stratila v ostatných minútach výrazne na svojom tempe. Navyše bola pomerne dlho prerušená, a tak stihli hráči trochu "vychladnúť".

30:30 min

Zaujímavá akcia Francúzska, na konci ktorej mal byť Stéphane da Costa. Puk k nemu ale neprenikol. Da Costa je dnes pomerne nevýrazný.

29:54 min

Vo vzduchu sa teraz krátku prihrávku snažil Krejčík doklepnúť za chrbát Ylönena. Nepodarilo sa mu to, francúzsky gólman puk ukryl vo svojej lapačke.

29:17 min

Hronekovo zakončenie od modrej čiary nespĺňalo ani jeden gólový parameter. Strela bola slabá, navyše aj mimoriadne nepresná. Česi napriek tomu v pásme ostanú.

28:18 min

Nasleduje komerčná prestávka.

27:41 min

Zmena v bránke Francúzska: z ihriska odkorčuľoval Ronan Quemener, jeho miesto medzi tromi žrďami zaujme Sebastian Ylönen.

27:41 min

Česko dalo gól!
Tak to bola paráda v podaní Faksu. Ten si pohybom pri mantineli vypýtal puk, prekľučkoval sa s ním pred Quemenera a zakončil. Jeho strela síce ešte v sieti neskončila, ROMAN HORÁK už ale skóroval. Asistencie: Radek Faksa, David Sklenička.

27:12 min

Medzičasom pokračujeme v hre piatich proti piatim.

26:40 min

Často to dnes Česi skúšajú od modrej. Zdá sa ale, že si na podobné pokusy začína Francúzsko zvykať, niekoľko takýchto striel totiž teraz jeho hráči zblokovali.

25:44 min

Krásny reflexívny zákrok Ronana Quemenera. Tomu doslova vystrelila lapačka a ukryla tak v sebe puk letiaci od modrej čiary.

25:30 min

Česi to v úvode presilovej hry skúšali viacerými zakončeniami po ľade z ľavej strany. Všetky zastavil až zadný mantinel.

24:46 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Jonathan Janil – 2 min., napadnutie oblasti hlavy a krku + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).

24:26 min

Puk smeruje na zakázané uvoľneine. Francúzsko nemôže striedať.

23:44 min

Moravčík bojoval v útočnej tretine aktívne o puk, napokon ho ale pre svojich spoluhráčov nezískal. Česi napriek tomu Francúzov ďaleko nepustili.

22:43 min

Česi pokračujú v útočnom snažení, zdá sa preto, že výber Francúzska odíde z dnešného zápasu s poriadnou nádielkou.

21:37 min

Česko dalo gól!
Tak to je paradox ako vyšitý. Kubalíkovi strela absolútne nevyšla, puk sa ledva dokotúľal pred bránku. Tam ho ale bekhendom poslal za chrbát Quemenera ROMAN HORÁK. Asistencie: Dominik Kubalík, Libor Šulák.

21:20 min

Ďalšia strela od modrej, tentokrát ju Quemener ramenom vytlačil. Francúzsky gólman už musí byť v plnej permanencii, Česi strieľajú zo všetkých pozícií.

20:51 min

Teraz priletel pokus od modrej čiary, ktorý sa ešte snažil do siete doklepnúť dobre postavený Jaškin. Nepodarilo sa mu to, bránku totiž netrafil.

20:17 min

Česi vstúpili do druhej tretiny v početnej výhode. Držia sa tak pred bránkou súpera, zatiaľ je to bez striel.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina, ktorá sa niesla jasne v réžii Českej republiky. Česi skórovali trikrát – dvakrát zásluhou Pastrňáka a jeden gól pridal aj Jaškin. Po 20 minútach si tak vypracovali pohodlný náskok.

Druhá tretina sa začne približne o 17:06.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:36 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Valentin Claireaux – 2 min., krosček).

19:36 min

Už sa pred prestávkou neudeje nič podstatné.

18:30 min

Záverečných 90 sekúnd prvej tretiny. Oba celky potrebovali striedať, učinili tak počas hry. Dlhší čas sa totiž neprerušovalo.

17:56 min

Na ľade sa nedeje nič zaujímavé. Puk kontrolujú Česi, ktorí sa ešte snažia dostať pred bránku súpera. Zatiaľ sa im to ale nedarí.

16:47 min

Martin Nečas to nemyslel zle. Vyslal totiž nenápadnú strelu, ktorou ale Quemenera neprekvapil. Mohol byť z toho krásny gól, teraz si ale francúzsky gólman pripísal dobrý zákrok.

15:30 min

Zakončoval aj David Sklenička. Ronan Quemener ale túto strelu čakal, preto ostal pri bližšej žrdi a puk hokejkou vytesnil na ochrannú sieť. Nasledovať bude komerčná pauza.

14:11 min

Česko dalo gól!
Padol tretí český gól, bolo len otázkou času. Do pásma si teraz nakorčuľoval DMITRIJ JAŠKIN, ktorý nedal strelou do ľavej šibenice bránky Quemenerovi šancu na zákrok. Asistencia: Jakub Krejčík.

13:50 min

Česi na svojho súpera poriadne pritlačili. Kubalíkovu ranu spoza kruhov sa ešte snažili dotlačiť do siete, to sa im ale nepodarilo. Vhadzovať sa bude pred Quemenerom.

12:30 min

Opäť to Česi vymysleli dobre. Puk dostal do jazdy Řepík, ktorý to skúšal strelou príklepom. Trafil však priamo do pravého betónu Quemenera.

11:36 min

Obrovská šanca pre Česko! Puk sa teraz so šťastím poodrážal k bránke Quemenera, kde bol osamotený Jaškin. Ten zakončoval už prakticky z bránkovej čiary, ale do siete netrafil.

10:10 min

Dobre strieľal Jonathan Janil. Jeho tvrdý projektil od modrej čiary musel Rittich lapačkou vytesniť. Zaujímavý pokus v podaní Francúzov.

09:49 min

Teddy da Costa skúsil vystreliť na Ritticha, toho ale letiaci puk neprekvapil. Ešte si tam hráči niečo potrebovali vysvetliť. Nás ale čaká komerčná prestávka.

09:21 min

Mohlo to byť už 0:3. Dobrú prihrávku na modrú čiaru dostal Hronek, ktorý skúsil vystreliť príklepom. Bránku ale netrafil, puk skončil na zadnom mantineli.

08:49 min

Francúzi v snahe o odpoveď, puk im ale odskočil od čepelí. Česká reprezentácia ho následne dokázala dorkočuľovať na zadnom mantineli.

07:58 min

Česko dalo gól!
Čechom to prekážať nemuselo, o niekoľko sekúnd neskôr už totiž predsa len skórovali. Po individuálnej akcii sa presadil DAVID PASTRŇÁK. Ten puk zaviezol do pásma a pridal svoj druhý gól v zápase. Asistencia: Dmitrij Jaškin.

07:43 min

Krejčího prihrávka popred bránkovisko na pravú stranu nebola myslená vôbec zle, Francúzi ju ale prečítali. Puk preto tečovali, čím znemožnili súperovi vystreliť.

06:23 min

Na ľade sa po góle Česka neudialo nič zaujímavé. Ani jeden z celkov sa v ostatných minútach nevyhol nepresnostiam, koré ho stáli možnosť hrať v útočnom pásme.

05:30 min

Na opačnej strane mohli kombinovať Česi, každopádne, Červenkovi puk ušiel len do stredného pásma. Oba celky tak využijú tento fakt na prestriedanie svojich hráčov.

04:45 min

Francúzsko nastrelilo puk do útočnej tretiny, nemalo tam ale žiadnych hráčov. Napokon sa tak tento ťah ukázal ako zbytočný.

03:41 min

Česko dalo gól!
Česi dokázali z ničoho nič skórovať a dostali sa tak do vedenia. Po vyhranom buly sa do puku oprel DAVID PASTRŇÁK, ktorý prepálil bezradného Quemenera. Asistencie: David Krejčí.

03:30 min

Zaujímavá strela prišla aj na opačnej strane ľadovej plochy. Pri modrej čiare sa do puku oprel Antonin Manavian, jeho strela napokn zaplachtila do náruče Ritticha.

03:20 min

Medzičasom hrajú oba celky v plnom počte.

02:51 min

Až teraz prišlo lepšie zakončenie. Vyslal ho príklepom Nečas, avšak Quemener sa všas presunul k vzdialenejšej žrdi a hru dokázal prerušiť.

02:26 min

A ďalšie odpálenie puku cez všetky čiary. Táto početná výhoda Čechom podľa prestáv rozhodne nevychádza.

01:42 min

Česi sa v úvode presilovej hry držali v útočnom pásme. Niekoľko dobrých prihrávok teraz rozdal Hronek, bolo to ale bez streleckých pokusov. Francúzi sa tak dokázali oslobodiť.

01:05 min

Vylúčenie v tíme Francúzsko (Jonathan Janil – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

00:28 min

Teraz to už ale Čechom vyšlo. Po zakončení Řepíka bol ešte pred bránkou otĺkaný Faksa, ktorý sa pokúšal pracovať hokejkou a puk doraziť za Quemenera.

00:10 min

Zápas sa začal. K puku sa dostali českí korčuliari, tí ho ale prakticky okamžite poslali na zakázané uvoľnenie. Veľmi rýchlo sa preto hra presťahuje pred Ritticha.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Francúzsko: Quemener (Ylönen) – Auvitu, Manavian (A), Gallet, Hecquefeuille (A), Raux, Janil, Thiry – Rech, Guttig, Fleury (C) – Treille, Texier, S. Da Costa – Douay, Bouvet, Claireaux – Leclerc, Ritz, Perret – Lamperier.

Česko: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Polášek, J. Krejčík – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Řepík, Faksa, Červenka (C) – Hyka, Nečas, D. Kubalík – Horák, Plekanec (A), Chytil – R. Kousal.

Rozhodca: Kubuš (SVK), Ohlund (SWE) – Kilian (NOR), Vanoosten (CAN).

Vážení športoví priatelia, 82. majstrovstvá sveta pokračujú aj dnes a my budeme opäť pri tom. Hrací deň s poradovým číslom desať ponúkne otvárací zápas medzi Francúzskom a Českom.

Francúzsko vsúpi do zápasu z pozície outsidera, podceniť ho ale rozhodne nemožno. Napokon, Francúzi zatiaľ zvíťazili dvakrát, keď porazili výbery Bieloruska a Rakúska. Zlý výkon ale nepredviedli ani proti Slovensku. Na svojom konte tak majú dokopy šesť bodov, a to pri skóre v pomere 12:18.

Rusko – Francúzsko 7:0
Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučnevič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Daciuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Francúzsko – Bielorusko 6:2
Góly a asistencie: 4. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. S. Da Costa (Janil), 39. Lamperier (Claireaux, Hecquefeuille), 43. Manavian (S. Da Costa), 48. Guttig (Perret), 58. Perret (Hecquefeuille) – 20. Pavlovič (Razvadovskij, Vorobej), 55. Vorobej (Platt, Korobov)

Švédsko – Francúzsko 4:0
Góly a asistencie: 1. Rakell (A. Larsson, Janmark), 6. Backlund (Pettersson, H. Lindholm), 28. Ekman-Larsson (A. Larsson, Kempe), 56. Pettersson (J. Klingberg, Ekman-Larsson)

Slovensko – Francúzsko 3:1
Góly a asistencie: 6. Bondra (Buc, Svitana), 23. Buc (Svitana, Jaroš), 60. Čajkovský – 34. Claireaux (Perret, Janil)

Francúzsko – Rakúsko 5:2
Góly a asistencie: 10. Fleury (S. Da Costa, Rech), 14. Treille (Texier, Hecquefeuille), 35. Fleury (Auvitu, S. Da Costa), 38. T. Da Costa (Texier, Gallet), 42. Treille (Texier, Hecquefeuille) – 4. Hundertpfund (Heinrich, Schumnig), 32. M. Raffl (Hofer, Heinrich)

Nominácia Francútska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue Magnus), Alexandre Texier (KalPa Kuopio, Liiga.), Anthony Guttig, Loic Lamperier, Nicolas Ritz (všetci Rouen, Ligue Magnus), Guillaume Leclerc (Grenoble, Ligue Magnus)

Proti Francúzom sa postaví výber Českej republiky. Ten by ešte rád zabojoval o čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred štvrťfinálovými bojmi, preto potrebuje každý bod. Zatiaľ ich majú Česi deväť, a to pri skóre v priaznivom pomere 17:12.

Česko – Slovensko 3:2 pp
Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Švédsko – Česko 3:2
Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa)

Česko – Švajčiarsko 5:4 sn
Góly a asistencie: 17. D. Kubalík (Nečas), 25. Moravčík (D. Sklenička, Hyka), 28. Jaškin (Moravčík, Nestrašil), 35. Řepík (D. Kubalík), rozh. náj. Řepík – 12. Niederreiter (Hofmann), 21. Hofmann (Andrighetto, Diaz), 23. S. Moser (Vermin, Müller), 28. Niederreiter (S. Moser, Untersander)

Česko – Rusko 4:3 pp
Góly a asistencie: 15. Krejčí (Jaškin, Gudas), 19. Jaškin (Pastrňák, Krejčí), 25. Pastrňák (Krejčí), 64. Krejčí – 2. Nesterov (Barabanov, Kablukov), 21. Grigorenko (Bučnevič, Anisimov), 26. Barabanov (N. Zajcev, Šalunov)

Bielorusko – Česko 0:3
Góly a asistencie: 9. Šulák (Krejčí), 16. Horák (Plekanec), 19. Řepík (Moravčík, Červenka)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Autor: mtr
Video
Diskusia