Česi sa opäť nadychovali k obratu. Na Švédov však boli prikrátki

Hokejisti Švédska zvíťazili aj vo svojom druhom zápase v kodanskej A-skupine MS, keď si v nedeľu popoludní poradili s Českom tesne 3:2. "Tre kronor majú po dvoch zápasoch na konte plný počet bodov, rovnako ako prvé Rusko.

Začiatok online prenosu:
06. 05. 2018, 16:15

SWE 3 : 2 CZE

2:0, 0:1, 1:1
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 5. Rakell (H. Lindholm, Janmark), 8. Janmark (Rakell), 44. Zibanejad (Rakell) – 34. Hronek (Červenka, Faksa), 56. Hyka (Faksa). Rozhodca: Lemelin (AUT), Olenin (RUS) – Fluri (SUI), Golyak (BLR). Diváci: 12490.

Súpiska SWE:

Hellberg (A. Nilsson) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg, H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark (A), Rakell (C), Zibanejad – Backlund, Nyquist, Pettersson – Jo. Larsson, J. de La Rose, Pääjärvi – Kempe, Everberg, L. Andersson.

Súpiska CZE:

Rittich (Francouz) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Šulák, Polášek, Hronek – Červenka (C), Faksa, Hyka – Nestrašil (A), Plekanec, Jaškin – D. Kubalík, Řepík, Horák – Chytil, R. Kousal.

Obnoviť

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Švédskom a Českom, po výsledku 3:2 sa z ďalších troch bodov do tabuľky tešia Švédi.

Pomer striel na bránku: 27:25

Najlepší hráči v dnešnom zápase:

v tíme Švédska: Rickard Rakell
v tíme Česka: David Rittich

Koniec zápasu.

59:45 min

Puk letel na opačnú stranu, priestor troch žrdí ale nezasiahol. Píska sa zakázané uvoľnenie Švédska. Všetkých 12 490 divákov je teraz na nohách a fandí svojej reprezentácii.

59:33 min

Najskôr priletela od modrej čiary nepresná strela, následne bola tá ďalšia zblokovaná do ochrannej siete.Tlak Česka zatiaľ vyrovnávajúcim gólom ocenený nie je.

59:15 min

Oddychový čas Českej republiky.

59:15 min

Výborná strela Šuláka mala prepadnúť popod Hellbergove betóny až do siete. Magnus Hellberg si dal ale veľký pozor a Švédov teraz podržal.

58:45 min

Už hrajú Česi bez gólmana!

58:31 min

Vhadzovať sa ale bude v strednom pásme, Rittich preto zo svojej bránky odísť ani nemôže. Posledných 89 sekúnd riadnej hracej doby.

58:01 min

Posledné dve minúty riadnej hracej doby. Sledujeme českú bránku, David Rittich v nej zatiaľ pevne stojí.

57:20 min

Švédi sa dožadovali presilovky, tá ale neprišla. Česi síce mohli pokračovať vo svojom útočnom snažení, boli ale vyčerpaní, preto radšej odišli striedať.

56:27 min

Záver riadnej hracej doby tak bude ešte poriadne zaujímavý.

55:46 min

Česko dalo gól!
Už to ale neplatí. Prvú strelu vyrazil Hellberg pred seba, puk sa vrátil za kruhy. Odtiaľ napriahol TOMÁŠ HYKA a ten prepáli všetko vrátane švédskeho gólmana. Asistencia: Radek Faksa.

55:36 min

Švédi sa dokázali oslobodiť a v útočnej tretine nazbierať niekoľko desiatok cenných sekúnd. Presilová hra Česka sa nezačala najlepšie.

55:06 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Magnus Pääjärvi – 2 min., podrazenie).

54:35 min

Mattias Janmark si prebral puk v strednom pásme s úmyslom preniknúť až pred Davida Ritticha. To sa mu ale nepodarilo, Česi ho totiž včas odzbrojili.

54:02 min

Nasleduje komerčná prestávka.

53:10 min

Dnešné stretnutie sleduje 12 490 divákov. Kodanská Royal Arena je po včerajšom zápase Slovenska a Česka vypredaná do posledného miesta po druhýkrát.

52:27 min

Tak napokon nie dlho. Mikael Backlund sa totiž dostal k puku a skúsil zakončiť. Proti jeho strele ale bola lapačka pozorného Davida Ritticha.

51:52 min

Oba celky potrebovali striedať počas hry, tá tak na malý moment stratila na svojom tempe. S pukom na hokejkách teraz budú pokračovať českí hokejisti.

50:30 min

Obrovská šanca pre Česko! Pred bránkoviskom sa k puku dostal Andrej Nestrašil, ktorý mohol streliť kontaktný gól. Netrafil ale priestor troch žrdí. Švédsko tak stále vyhráva 3:1.

50:14 min

Nasleduje komerčná prestávka.

49:56 min

Veľkú šancu sme ale sledovali na opačnej strane. Radek Faksa sa tam po priťuknutí Červenku preštrikoval až pred Magnusa Hellberga, na ktorého aj vystrelil. Švédsky gólman puk napokon prisadol.

49:50 min

Gustav Nyquist zaviezol puk do útočného pásma, kde ho už prenechal svojim spoluhráčom. Potreboval totiž striedať.

48:25 min

Švédi sa ešte dožadovali gólu, ktorý podľa nich celej situácii predchádzal. Videoarbiter ale rozhodol o tom, že puk bránkovú čiaru nepreťal.

48:25 min

Vylúčenie v tíme Česko (Radko Gudas – 2 min., hrubosť).

48:25 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Oliver Ekman-Larsson – 2 min., sekanie).

48:25 min

Mikael Baklund poslal Švédsko do útočného pásma, kde prišlo k potýčke. Bude sa vylučovať, uvidíme, aké tresty hlavní arbitri aktérom potýčky udelia.

47:51 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Erik Gustafsson – 2 min., krosček).

47:51 min

Vylúčenie v tíme Česko (Dmitrij Jaškin – 2 min., krosček).

47:38 min

John Klingberg to nevyriešil vôbec ideálne. V kľučke si síce veril, avšak o puk napokon prišli. Našťastie pre Švédsko toto zaváhanie defenzíva rýchlo napravila.

46:52 min

Rickard Rakkel sa teraz pošmykol a padol. To bola pre Švédsko škoda, nemohlo totiž pokračovať vo svojom útočnom snažení.

45:35 min

Wikstrand sa s pukom prekľučkoval do útočnej tretiny, kde pomýšľal na strelu. Nemal ale dostatok priestoru, a tak radšej zakombinoval so svojimi spoluhráčmi.

44:27 min

Česi však kožu lacno predať nechcú. Moje slová mohol potvrdiť aj Nestrašil, avšak za predpokladu, že by prihrávku nenechal prepadnúť až k mantinelu.

43:11 min

Švédsko dalo gól!
O víťazovi je možno práve rozhodnuté. Švédi využili fakt, že bola česká defenzíva na malý moment nepozorná a upravili stav na 3:1 vo svoj prospech. Postaral sa o to MIKA ZIBANEJAD. Asistencia: Rickard Rakell.

42:40 min

Erik Gustavsson prebral puk na svoju čepeľ a prešiel s ním až pred Ritticha. Toho ohrozili Švédi hneď dvakrát, ani jedna strela sa ale neujala a do siete neprepadla.

41:33 min

Dopredu sa dostali aj Švédi. Tí si poslali v pásme niekoľko prihrávok, avšak ani jedna z nich neznamenala väčšiu šancu na skórovanie. Tri korunky navyše prišli o možnosť hrať v pásme.

40:11 min

V úvode tretej tretiny sa k puku dostali Česi. Tí sa zásluhou Červenku presunuli pred Hellberga, ktorého aj ohrozili. Švédsky gólman Červenkovu strelu podržal v lapačke.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina, v ktorej videli diváci jeden gól. Na radosť Čechov sa presadil práve ich celok, ktorý tak po 40 minútach hry prehráva pomerom 1:2

Pomer striel po 2. tretine: 18:14

Tretia tretina sa začne približne o 17:54.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:28 min

Zdá sa, že pred prestávkou sa už nič zaujímavé neudeje.

38:37 min

Medzičasom začali plynúť posledné dve minúty druhej tretiny. V obrannom pásme bojoval Hyka, ktorému sa podarilo odzbrojiť švédskeho útočníka.

37:30 min

Česi sa stále nechcú zmieriť s jednogólovým mankom na majstrov sveta. Tlačia sa preto do ich obrannej tretiny, kde zbierajú cenné sekundy pri vylúčení Hyku.

37:08 min

Česi už dokázali puk odpáliť, navyše si vybojovali aj vhadzovanie pred Magnusom Hellbergom.

36:48 min

To bola obrovská šanca pre Švédsko. Jeden z českých hokejistov si zlomil hokejku, a tak hrali piati Švédi prakticky len proti trom českým korčuliarom. Napriek tomu to nevyužili.

36:00 min

Vylúčenie v tíme Česko (Tomáš Hyka – 2 min., hákovanie).

35:58 min

Česi v závere druhej tretiny poriadne ožili. Ak ich bude takáto hra zdobiť aj naďalej, pokojne budú môcť pomýšľať aj na bodový zápis. Ešte si však počkáme na reakciu Švédska.

34:47 min

Švédi boli v postavení mimo hry. Píska sa ofsajd v ich neprospech, vhadzovať sa preto bude v strednom pásme – bližšie k bránke Davida Ritticha.

34:10 min

Hykovi teraz ušiel puk, čo bola pre Čechov škoda. Ak by si totiž prihrávku spracoval Hyka lepšie, mohol korčuľovať sám na Magnusa Hellberga.

33:10 min

Česko dalo gól!
Česi mali k dispozícii deväťsekundovú presilovku o dvoch mužov. Dokázali ju využiť, a tak budú pokračovať aj piati proti štyrom! O expresný gól sa po strele od modrej čiary postaral FILIP HRONEK. Asistencie: Roman Červenka, Radek Faksa.

33:04 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Hampus Lindholm – 2 min., krosček).

32:30 min

Švédi sa oslobodili, puk letí cez všetky čiary.

31:37 min

Aké je to jednoduché. Adam Larsson sa teraz parádnym spôsobom preštrikoval až pred Davida Ritticha. Ten si na svoje konto pripísal dôležitý zákrok.

31:13 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Lias Andersson – 2 min., podrazenie).

30:27 min

Zaujímavý poku Nyquista, ktorý zakončoval tiesnený. Priestor troch žrdí ale trafiť nedokázal. Rittich sa ešte zahnal svojou rukou, celou situáciou si chcel byť istý.

29:52 min

A mrzieť ho to mohlo prakticky okamžite! Švédi dali Čechom lekciu moderného hokeja a dostali sa pred Ritticha. Ocitol sa pred ním osamotený Mattias Janmark, ktorý si puk ešte premiešal, následne ale našiel len gólmana.

29:05 min

Švédi pokračujú s piatimi korčuliarmi. Česko tak túto presilovú hru v gól pretaviť nedokázalo, čo môže jeho hráčov ešte poriadne mrzieť.

28:10 min

Teraz už ale strela od modrej priletela. Magnusovi Hellbergovi navyše ten puk vypadol, a tak z toho bolo poriadne nebezpečenstvo. Našťastie pre Švédov Česi puk do siete nedotlačili.

27:48 min

Tomáš Hyka bol na modrej čiare pripravený k streľbe, opäť si ale Česi nedokázali postrážiť puk a Švédi ho tak odpálili do stredného pásma.

27:05 min

Pomerne rýchlo sa teraz dokzali Švédi oslobodiť. Dlho sa ale netešili, Česi totiž už opäť smerujú pred ich svätyňu.

26:51 min

Vylúčenie v tíme Švédsko (Mikael Backlund – 2 min., podrazenie).

26:27 min

Medzičasom sa už vylúčenie Šuláka skončilo. Švédi sa ešte na malý moment dostali k puku, ale Backlund s ním nedokázal vymyslieť nič zaujímavé.

26:03 min

Tvrdá strela od modrej čiary skončila na zadnom mantineli. Českí hokejisti sa následne dostali k puku a poslali ho cez všetky čiary.

25:27 min

Už sú Švédi usadení pred Rittichom.

24:50 min

Česi sa dokázali oslobodiť, navyše smerovali do útočnej tretiny hneď s dvomi hráčmi. Hellberg tak musel vykorčuľovať a puk odpratať do bezpečnej zóny.

24:16 min

Vylúčenie v tíme Česko (Libor Šulák – 2 min., krosček).

22:30 min

Na Johana Larssona teraz mala smerovať zaujímavá prihrávka. Larsson sa objavil medzi kruhmi, odkiaľ by pravdepodobne poľahky skóroval, nebyť dobrej hry českej defenzívy.

21:43 min

Michal Moravčík získal puk v obrannom pásme, následne ho ale aj stratil. Našťastie pre Česko Švédi lepšie nekombinovali, takže nemohli ani zakončiť.

20:16 min

Druhá tretina sa začala. K puku sa dostali českí hokejisti, ktorí s ním prenikli pred Hellberga. Gól z toho ale nebol, strelu Hyku z medzikružia totiž dokázal švédsky gólman pokryť.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Švédskom a Českom. Podľa očakávaní vedú po dvadsiatich minútach hry úradujúci majstri sveta zo Škandinávie, a to pomerom 2:0.

Strely na bránku: 9:8

Druhá tretina sa začne približne o 17:05.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:39 min

Prebieha posledná minúta prvej tretiny. S najväčšou pravdepodobnosťou sa už pred prestávkou neudeje v Royal Arene nič podstatné.

18:14 min

Česi teraz poslali puk cez všetky čiary a dopustili sa zakázaného uvoľnenia. Hnev českých fanúšikov je neoprávnený, hrá sa po správnosti presunie pred Ritticha.

17:21 min

Strieľali ale Česi. Konkrétne to bol Adam Polášek, ktorý teraz poslal puk priamo do rukavice Magnusa Hellberga. Vhadzovať sa bude pred švédskou svätyňou.

16:43 min

Pomaly sa blížime k záveru prvej tretiny dnešného zápasu. Stále je však o čo hrať, čo vedia aj švédski útočníci. Tí zovierajú súpera v obrannej tretine a pripravujú sa na strelu.

16:08 min

Švédi si teraz vypracovali slušný tlak, preruší ho ale komerčná prestávka.

15:37 min

Tri korunky sa napriek tomu pred Ritticha pobrali. V obrovskej šanci sa ocitol pravdepodobne Mika Zibanejand, ktorý z bezprostrednej blízkosti puk napálil priamo do českého gólmana.

14:47 min

Zakončenie na bránku nesmerovalo. Švédi chceli tento fakt využiť na rýchly prechod do útočnej tretiny, avšak česká defenzíva im to výborne znemožnili.

13:54 min

Oba celky striedali počas hry. Opäť tak puk ostal stáť za bránkou v tomto prípade za tou českou. Kombinovať tak bude práve Česko.

12:44 min

Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu, aktívnejším tímom je ten český. Česi sa tlačia do zakončení, zatiaľ ale nenašli recept na výborne chytajúceho Magnusa Hellberga.

11:47 min

Česi mohli skórovať! Hellberg teraz puk len vyrazil pred seba, kde sa k nemu dostal Plekanec. Ten zakončil, avšak len priamo do betóna švédskeho gólmana.

10:51 min

Švédi potrebovali prestriedať, preto puk poslali ďaleko od svojej bránky. Počas hry striedali aj česi, zápas tak mierne stratil na svojom tempe. Veríme, že to nebude dlhodobejší efekt.

09:51 min

Kubalík si zasekol súpera a skúsil zakončiť z pomerne veľkého uhla. Štrbinku medzi Hellbergovou rukou a telom ale nenašiel, a tak z toho gól nebol.

09:20 min

Ďalšie zakončenie na švédsku bránku, tentokrát už svojím pravým betónom puk vykopával práve Magnus Hellberg. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

08:56 min

Zaujímavú šancu si ale vypracoval Plekanec. Ten si puk dobre potiahol a zakončil švihom. Jeho ranu musela švédska defenzíva zblokovať aspoň na žrď, odkiaľ sa odrazil do ochrannej siete.

08:38 min

Po dlhšom čase sa k puku dostali konečne aj Česi. Tí sa presunuli pred Hellberga, avšak nič zaujímavé tam nevymysleli. Hykovi totiž chýbali sily a súpera o puk nepripravil.

07:13 min

Švédsko dalo gól!
Švédi poriadne znepríjemňovali život českým hokejistom, ktorí reagovali na rýchle prihrávky len veľmi ťažko. Napokon prišlo zakončenie, po ktorom nastala pred bránkou neprehľadná situácia. Najlepšie sa v nej zorientoval MATTIAS JANMARK, ktorý upravil na 2:0. Asistencia: Rickard Rakell.

06:42 min

Vylúčenie v tíme Česko (Michal Moravčík – 2 min., nedovolené bránenie).

06:35 min

Veľká šanca na vyrovnanie! K puku sa dostal Dmitrij Jaškin, ktorý to skúšal z otočky. Hellberg stál ale pevne na svojom mieste a prekonaný tak byť nemohol.

05:48 min

Snaha Čechov o rýchlu odpoveď. V dobrej pozícii stál Červenka, avšak ten sa gólovo presadiť nedokázal. Puk totiž prepadol za bránku Magnusa Hellberga.

04:49 min

Švédsko dalo gól!
Švédi sa po krásnom góle dostávajú do vedenia. Všetko odštartoval Hampus Lindholm, ktorý prihral na pravú stranu. Nasledovala rýchla prihrávka na ľavé krídlo, odkiaľ už namieril presne RICKARD RAKELL. Asistencie: Hampus Lindholm, Mattias Janmark.

04:30 min

Jaškin bojoval o puk pri mantineli, avšak získať sa mu ho nepodarilo. Švédi následne prenikli pred Ritticha, ktorého poriadne vystrašili. Napokon ale gól nepadol.

03:38 min

Zibanejad si prilepil puk o svoju čepeľ a vydal sa na útočný výpad. Gól z toho síce nebol, Švédi si však aspoň vbojovali výhodu vhadzovania v útočnej tretine.

02:48 min

Faksa s pekným indiviuálnym prienikom, skúsil aj niekoľko kľučiek. Napokon ho to ale mohlo poriadne mrzieť, puk mu totiž ušiel ešte pred zakončením.

02:26 min

Zaujímavé to ale bolo aj zo strany Čechov. Tí sa rozostavili v pásme a skúsili zakončiť od modrej čiary. Puk prepadol tesne vedľa Hellbergovej bránky.

01:17 min

Obrovský tlak Švédska už od úvodných sekúnd! Kempe sa teraz natlačil pred Ritticha, našťastie pre Česka sa tento talentovaný švédsky útočník gólovo nepresadil.

00:18 min

Švédi sa dostali do prvej šance po 18 sekundách, keď prenikli do útočnej tretiny. Presne ale nestrieľali, a tak sa stav v absolútnom úvode nemenil.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Aj dnes sa teší Royal Arena zo slušnej účasti. Zdá sa síce, že nebude vypredané, ale na štadióne sú tisíce priaznivcov Švédska i Česka. Nepochybne sa dočkáme skvelej atmosféry.

Úvodné zostavy:

Švédsko: Hellberg (A. Nilsson) – A. Larsson, Ekman-Larsson (A), J. Klingberg, H. Lindholm, Wikstrand, E. Gustafsson – Janmark (A), Rakell (C), Zibanejad – Backlund, Nyquist, Pettersson – Jo. Larsson, J. de La Rose, Pääjärvi – Kempe, Everberg, L. Andersson.

Česko: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Jordán, D. Sklenička, Moravčík, Šulák, Polášek, Hronek (C) – Červenka, Faksa, Hyka – Nestrašil (A), Plekanec, Jaškin – D. Kubalík, Řepík, Horák – Chytil, R. Kousal.

Rozhodca: Lemelin (AUT), Olenin (RUS) – Fluri (SUI), Golyak (BLR).

Druhý zápas tretieho hracieho dňa prinesie skvelú "chuťovku". V jednom zápase si totiž sily zmerajú hokejisti Švédska a Česka. A my si ho priblížime priamo z kodanskej Royal Areny.


Švédsko vstúpi do zápasu z pozície favorita. Napokon, tím, ktorý má na súpiske šestnásť hráčov z NHL, zrejme ani outsiderom byť nemôže. Švédi to potvrdili aj vo svojom prvom skupinovom zápase, keď rozstrieľali Bielorusov pomerom 5:0.

Góly a asistencie: 10. L. Andersson (Kempe, Everberg), 10. Nyquist (J. Klingberg, H. Lindholm), 24. Janmark (Rakell, Zibanejad), 34. Rakell, 57. Zibanejad (Janmark, Rakell)

Nominácia Švédska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Anders Nilsson (Vancouver Canucks, NHL), Magnus Hellberg (Červená hviezda Kchun-lun, KHL), Filip Gustavsson (Belleville, AHL)

Obrancovia:
Oliver Ekman-Larsson (Arizona Coyotes, NHL), John Klingberg (Dallas Stars, NHL), Adam Larsson (Edmonton Oilers, NHL), Hampus Lindholm (Anaheim Ducks, NHL), Erik Gustafsson (Chicago Blackhawks, NHL), Mikael Wikstrand (Färjestad, SHL), Lawrenc Pilut (HV71 Jönköping, SHL), Adam Almqvist (Frölunda Indians, SHL)

Útočníci: Mika Zibanejad, Lias Andersson (obaja New York Rangers, NHL), Rikard Rakell (Anaheim Ducks, NHL), Magnus Pääjärvi (Ottawa Senators, NHL), Johan Larsson (Buffalo Sabres, NHL), Jacob de la Rose (Montreal Canadiens, NHL), Mikael Backlund (Calgary Flames, NHL), Gustav Nyquist (Detroit Red Wings, NHL), Mattias Janmark (Dallas Stars, NHL), Adrian Kempe (Los Angeles Kings, NHL), Dennis Everberg (Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Carl Klingberg (Zug, NLA), John Norman (Jokerit Helsinki, KHL), Elias Pettersson (Växjö, SHL)


Prvý zápas má za sebou aj výber Česka. Ten sa stretol v sobotu so Slovenskom a aj keď to dlho vyzeralo na to, že odíde zo stretnutia bez bodov, napokon zvíťazillo po predĺžení. Najlepším hráčom zápsu sa stal s bilanciou 1+1 Dominik Kubalík.

Góly a asistencie: 22. D. Kubalík (Nestrašil, Jaškin), 60. Nečas (D. Kubalík), 63. Jaškin (Polášek, Nestrašil) – 8. Krištof (Sekera, Nagy), 26. Sekera (Nagy)

Nominácia Česka na majstrovstvá sveta:

Brankári: Pavel Francouz (Traktor Čeľabinsk, KHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Dominik Hrachovina (Tappara Tampere, Liiga)

Obrancovia: Radko Gudas (Philadelphia Flyers, NHL), David Musil (Třinec, TELH), Michal Moravčík, David Sklenička (obaja Plzeň, TELH), Martin Pláněk (Hradec Králové, TELH), Filip Pyrochta (Liberec, TELH), Michal Jordán (Amur Chabarovsk, KHL), Adam Polášek (HK Soči, KHL)

Útočníci: Roman Červenka (Fribourg, NLA), Robin Hanzl, Andrej Nestrašil (obaja Neftechimik Nižnekamsk, KHL), Radek Faksa (Dallas Stars, NHL), Tomáš Plekanec (Toronto Maple Leafs, NHL), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta, NLA.), Dmitrij Jaškin (St. Louis Blues, NHL), Michal Řepík (Sparta Praha, TELH), Martin Kaut (Pardubice, TELH), Roman Horák (Viťaz Podoľsk, KHL), Tomáš Hyka (Chicago Wolves, AHL), Filip Chytil (New York Rangers, NHL), Martin Nečas (Brno, TELH), Robert Kousal (Davos, NLA), David Šťastný (Zlín, TELH)


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Tabuľka A-skupiny po druhom hracom dni:
1. Rusko – 1 zápas, 3 body, skóre 7:0
2. Švédsko – 1 zápas, 3 body, skóre 5:0
3. Francúzsko – 2 zápasy, 3 body, skóre 6:9
4. Švajčiarsko – 1 zápas, 2 body, skóre 3:2
5. Česká republika – 1 zápas, 2 body, skóre 3:2
6. Slovensko – 1 zápas, 1 bod, skóre 2:3
7. Rakúsko – 1 zápas, 1 bod, skóre 2:3
8. Bielorusko – 2 zápasy, 0 bodov, skóre 2:11

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

 

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia