Rakúšania ďalšieho favorita nepotrápili. Rusi ich roztrhali na kúsky

KODAŃ - Hokejisti Ruska si na MS v Dánsku pripísali na konto druhé víťazstvo. V nedeľňajšom vystúpení v kodanskej A-skupine triumfovali nad Rakúskom 7:0. Na konte majú plný počet 6 bodov, pričom ešte ani raz neinkasovali. Ako jeden z čiarových arbitrov rozhodoval zápas Slovák Peter Šefčík.

Začiatok online prenosu:
06. 05. 2018, 12:15

AUT 0 : 7 RUS

0:3, 0:3, 0:1
Royal Arena, Kodaň

Štatistiky:

Góly a asistencie: 10. Grigorenko, 12. Anisimov, 14. Barabanov (A. Michejev, J. Jakovlev), 24. Grigorenko (Anisimov), 30. Kaprizov (Dacjuk, Dadonov), 38. Mamin (Kaprizov), 54. A. Michejev. Rozhodca: Mayer (USA), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Šefčík (SVK). Diváci: 9502.

Súpiska AUT:

Madlener (Kickert) – Unterweger, Schumnig, Heinrich, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Altmann, Peter – Ganahl (A), Hundertpfund (C), Schneider – Lebler (A), Komarek, Hofer – Zwerger, Rauchenwald, Woger – Spannring, Obrist.

Súpiska RUS:

Košečkin (Šestorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nesterov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučnevič – Mamin, Andronov (A), Šalunov – Barabanov, Kablukov, A. Michejev.

Obnoviť

Skončilo sa úvodné stretnutie tretieho hracieho dňa majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Rakúsko v ňom podľa očakávaní podľahlo Rusku, a to pomerom 0:7. Rusi si tak pripísali ďalšie jednoznačné víťazstvo a so skóre 14:0 sú v tabuľke A-skupiny jednoznačne prví.

Najlepší hráči v dnešnom zápase:

v tíme Rakúska: Peter Schneider
v tíme Ruska: Michail Grigorenko

Ďalší zápas je na pláne už o 16:15, keď sa v Royal Arene stretnú reprezentácie Švédska a Česka. Už teraz vás pozývame na sledovanie šlágra dnešného hracieho dňa. Rovnako tak nezabúdajte, že sa v Royal Arene predstaví aj výber Slovenska – o 20:15 si hokejky skríži so Švajčiarmi. Za pozornosť vám zatiaľ ďakuje Lukáš Pancurák.

Koniec zápasu.

59:27 min

Zdá sa, že sa už nič podstatné neudeje.

58:46 min

Rakúšania ešte chceli skórovať. Asi trikrát teraz vypálil pravdepodobne Schlacher, raz trafil do ruskej defenzívy, raz zasiahol mantinel a raz podržal Rusov gólman Šesťorkin.

58:01 min

Do konca zápasu ostávajú posledné dve minúty.

57:06 min

Zakončujúci hráč mal teraz zablokovanú hokejku, preto nedokázal zmeniť smer strely. Puk trafil do zadnému mantinelu, po jeho odraze sa ho ujali Rusi.

56:27 min

Vhadzovať sa bude po pravici Igora Šesťorkina.

55:38 min

Podarilo sa to až Barabonovi, ktorý to skúsil strelou švhom. Tá nebola vôbec márna, nanešťastie pre Rusov ale smerovala do priestoru, ktorý si dokázal rakúsky gólman výborne vykryť.

55:16 min

Posledných päť minút tretej tretiny i celého zápasu. Rusi sú pri puku a držia sa pred Madlenerom. Výraznejšie mu ale pohroziť nedokázali.

54:55 min

Ani sedmička Rusom nestačí. Na hruď Davida Madlenera tak letel ďalší puk, ktorý ale do siete neprepadol. Pri následnom prerušení hry príde reklamná prestávka.

53:55 min

Rusko dalo gól!
Rusi pridávajú gól s poradovým číslom sedem – rovnako ako aj vo svojom prveom skupinovom zápase. Presadil sa ARŤOM MICHEJEV.

53:49 min

Hundertpfund puk zaviezol do pásma, tam oň prišiel. Ešte sme následne videli osobný súboj v rohu ľadovej plochy, aj tento vyhrali ruskí korčuliari.

53:03 min

Barabanov teraz síce svojím pohybom tela puk usmernil tak, aby ostal v útočnej tretine Ruska, svojich spoluhráčov ale nájsť nedokázal. Útočiť tak budú Rakúšania, ktorí sú dnes stále bez gólu.

52:33 min

Dnešné stretnutie sleduje priamo v kodanskej Royal Arene 9502 divákov.

51:20 min

Mohlo to byť 0:7. Na Kirilla Kaprizova totiž smeroval ideálny puk, po ktorom mohol Kaprizov pokojne skórovať. Prihrávka mu ale prepadla, a tak zakončenie do odkrytej bránkyani neprišlo.

51:02 min

Nasleduje komerčná prestávka.

50:30 min

Hundertpfund sa na pravej strane dostal k puku, a tak rozohral na spoluhráčov. Prišlo tam aj zakončenie, ktoré bolo ale mimoriadne nepresné.

49:50 min

Tretia tretina sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Rusko stále vedie 6:0 a stále drží svojho súpera v zovretí. Bude zaujímavé sledovať, ako sa napokon zápas skončí.

48:23 min

Táto presilovka Rusom príliš nevyšla. Snahu im uprieť rozhodne nemožno, ale v útočnej tretine im chýbala koncepčnejšia práca. Každopádne, za súčasného stavu ich to mrzieť nemusí.

47:10 min

Rakúšania sa dokázali oslobodiť, stalo sa tak po nepresnom zakončení, ktoré zadunelo na zadnom plexiskle. Oba celky budú chcieť prestriedať.

46:08 min

Vylúčenie v tíme Rakúsko (Brian Lebler – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

46:06 min

Bučnevič založil jednu z mnohých ruských akcií. Na jej konci mala byť krížna prihrávka pred bránkovisko, po ktorej mohlo prísť zaujímavé zakončenie. Prihrávka sa ale nevydarila, a tak bolo po šanci.

45:40 min

Tretia tretina sa zatiaľ nesie v pokojnom duchu. Ani jeden z celkov sa do vyloženej šance zatiaľ nedostal, preto platí stav z konca druhej tretiny – 6:0 pre Rusko.

44:30 min

Dobre to vymyslel Nesterov, ktorý naštartoval útočné motory ruskej repretentácie. Nanešťastie pre Rusov sa ale skončila ich akcia bez nejakého väčšieho úspechu.

43:44 min

Komerekovi sa nepodarilo presne rozohrať, napriek tomu sa ešte Rakúšania k puku vrátili. Následne sa usadili v pásme, kde vystrelili dvakrát do zadného mantinela.

42:16 min

Nič zaujímavé sa ale neudialo. Rusi držia súpera zovretého v obrannej tretine, o čo sa stará ich druhá formácia. Je to skôr o prihrávkach, Madlener zatiaľ veľa práce nemal.

40:48 min

Kiselevič posielal puk do strany, Rusi sa následne presunuli pred Madlenera. Tam ale nevymysleli nič zaujímavé, a tak sa k puku dostane v prvej minúte aj výber Rakúska.

40:27 min

Tretia tretina sa začala. Nepredpokladáme, že by sa mal počas nej stať zázrak v podobe rakúskeho obratu, a tak budeme zvedaví skôr na to, akým výsledkom sa samotný zápas skončí.

40:01 min

Zmena v bránke Ruska: V zápase skončil Košečkin, jeho miesto tak zaujme náhradný gólman Igor Šesťorkin.

40:01 min

Začala sa tretia tretina.

Druhá tretina potvrdila to, čo sme si po prvej mysleli – že budú Rusi aj naďalej v zápase jasne dominovať. Pridali totiž ďalšie tri góly a po 40 minútach hry vedú pomerom 6:0.

Tretia tretina sa začne približne o 13:54.

40:00 min

Druhá tretina sa skončila.

39:16 min

Rusom ušiel puk do stredného pásma, vo svojom útočnom snažení tak pokračovať nemohli. Zdá sa, že pred prestávkou sa už nič podstatné neudeje.

38:53 min

Rakúšania sú úplne zúfalí. Teraz sa po pravej strane mohli bez väčších problémov presunúť pred Košečkina, puk ale nepochopiteľne poslali na zakázané uvoľnenie.

38:30 min

Prebiehajú posledné dve minúty druhej tretiny.

37:58 min

Rusko dalo gól!
Nádherne to teraz vyriešil MAXIM MAMIN. Vôbec nič totiž nenasvedčovalo tomu, že by mal strieľať, svoje zakončenie ale parádne skryl. Puk tak po ľade prekĺzol až za Madlenera. Asistencia: Kirill Kaprizov.

37:46 min

Kaprizov prehral v pásme osobný súboj o puk, ku ktorému sa dostali Rakúšania. Tí sa následne presunuli pred Madlenera a ohrozili ho, na gól to ale nestačilo.

36:57 min

Od modrej strieľal Dinar Chafizulin. Jeho pokus bol ešte tečovaný, pred Madlenera ale väčšie nebezpečenstvo neznamenal. Pokračujeme za stavu 5:0 pre Rusko.

36:04 min

Pred Madlenera si teraz nakorčuľoval Bučnevič. Ak by tam neprišiel, rakúsky gólman by bez problémov rozohral. Za týchto okolností sa ale rozhodol hru prerušiť.

35:56 min

Šalunov prehral osobný súboj pri manitneli, dopredu sa tak ponáhľal Heinrich. Ten to skúšal individuálne, takéto akcie ale na Rusov dnes neplatia. Hra sa tak presunie do stredného pásma, oba celky budú striedať.

34:47 min

Rakúski fanúšikovia teraz spustili mexickú vlnu, štadiónom sa nesie hádam jej desiate kolo. Dnes tu veľa fanúšikov nie je, ale tí, ktorí do Kodane zavítali, sa výborne bavia.

34:10 min

Sekundy teraz plynú pomerne rýchlo, čo vyhovuje Rusom. Tí vedú už o päť gólov, a tak sa nemajú rozhodne kam ponáhľať. Neponáhľajú sa ani Rakúšania, tento zápas by vyhrali už len zázrakom.

33:10 min

Peter Schneider naštartoval útočné motory Rakúska a po tejto akcii to v Royal Arene len tak zhučalo. Rakúšania sa totiž dostali k zakončeniu, ktoré musel Košečkin aspoň vykopnúť.

32:38 min

Táto presilová hra nepriniesla zo strany Rakúska žiaden zaujímavý moment. Celok písaný ako domáci by chcel nepochybne skórovať aspoň raz, zatiaľ sa mu to ale nedarí.

31:52 min

Už bolo pred bránkou súpera aj Rakúsko. Košečkin ale nemusel riešiť žiadne vážnejšie zakončenie, Rusi sa tak opäť oslobodili.

31:20 min

Rusom neprekáža ani oslabenie. Aj napriek svojej početnej nevýhode sa totiž držali v pásme svojho súpera, kde zbierali cenné sekundy.

30:21 min

Vylúčenie v tíme Rusko (Nikita Nesterov – 2 min., podrazenie).

29:07 min

Rusko dalo gól!
Už je to o päť gólov. Rusi si spravili z rakúskej obrany dobrý deň, čo napokon znamenalo ďalší gól Vedieť o sebe dal ruský supertalent KIRILL KAPRIZOV. Asistencie: Pavel Dacjuk, Jevgenij Dadonov.

28:49 min

Ostatné momenty veľa hokejovej krásy nepriniesli. Rusi sa držali s pukom v útočnom pásma, zväčša ale len popri mantineloch. Z tohto dôvodu ani nestrieľali.

27:48 min

Maxim Mamin prebral puk na svoju hokejku a chcel tak založiť kombinačnú akciu Ruska. Nepodarilo sa mu to, nasledovať bude len vhadzovanie pred Košečkinom.

27:16 min

Dacjuk to skúšal z otočky, jeho rana skončila len na pozornej rakúskej defenzíve. Tento pokus sa tak do štatistík ako strela na bránku nezaráta.

26:29 min

Po vyhratom buly sa do puku oprel Bučnevič, ktorý prinútil Madlenera sklopiť svoje betóny a prerušiť tak hru. Dobrá strela, po ktorej bude nasledovať komerčná prestávka.

25:50 min

Nahodený puk Rusov zachytil Altmann, ktorý chcel okamžite vysunúť svojich spoluhráčov. Rakúšanom už ale chýbali sily, a tak cez ruskú defenzívu neprešli.

24:56 min

Rusi sa naďalej držia pred bránkou Madlenera, ktorý musí byť v plnej permanencii. Potvrdilo sa to aj v tomto momente, keď hru radšej prerušil. Vhadzovať sa bude po jeho ľavici.

23:52 min

Rusko dalo gól!
Napriek tomu Rusov zahodená šanca mrzieť nemusí. Krátko po nej sa im totiť podarilo predsa len skórovať a upraviť už na 0:4 z pohľadu Rakúska. Po druhýkrát v zápase skóroval MICHAIL GRIGORENKO. Asistencia: Arťom Anisimov.

23:01 min

Rusko sa teraz dostalo do prečíslenia troch proti jednému. Veľmi zle to ale vyriešil Kaprizov, ktorý posielal čitateľnú prihrávku. Včas sa do nej stihol hodiť obetavý Schumnig.

21:47 min

V tejto chvíli zakončoval Brian Lebler, ktorý prinútil Kočečkina puk prikryť na ľadovej ploche. Vhadzovať sa preto bude v obrannej tretine ruskej reprezentácie.

21:30 min

Ako prví sa k útočnej akcii odhodlali práve Rakúšania. V pásme svojho dnešného súpera ale nepredviedli nič zaujímavé, a tak o puk po chvíli prišli.

20:16 min

Druhá tretina sa začala. Budeme zvedaví, či sa ešte Rakúšania dokážu spamätať z trojgólovej nádielky z prvej tretiny, alebo Rusi potvrdia svoju dominanciu a náskok si postrážia.

20:01 min

Začala sa druhá tretina.

Skončila sa prvá tretina zápasu medzi Rakúsom a Ruskom. Podľa očakávaní v nej dominocali ruskí korčuliari, ktorí trikrát skórovali a dostali sa tak do pohodlného vedenia.


Druhá tretina sa začne približne o 13:05.

20:00 min

Prvá tretina sa skončila.

19:37 min

Ešte sledujeme strelecké pokusy Rusov, ktorí by pred prestávkou chceli pridať aj štvrtý gól. Proti je ale Madlener, ktorý dvakrát zakročil svojou lapačkou.

19:20 min

Nesterov sa nechal pri zadnom mantineli obstreliť, Rusi sa však napriek tomu k puku dostali. Následne sa s ním presunuli pred Madlenera, ktorého aj raz ohrozili. Strela ale skočila v ochrannej sieti.

18:16 min

Rakúsky kapitán Hundertpfund zakončoval od modrej čiary, jeho pokus bol ale mimoriadne slabý. Navyše zasiahol len korčuľu ruského útočníka, preto sa skóre meniť v žiadnom prípade nemohlo.

17:10 min

Spannring šiel do súbja s Gavrikovom nebojácne a prišpendlil ho o mantinel. Obaja hokejisti následne odišli striedať, s pukom na hokejkách môže pokračovať Rakúsko.

15:56 min

Od modrej skúsil zakončiť Chazifulin, ktorý ešte svoje zakončenie smeroval na teč. Ťažko povedať, či sa niekto puku dotkol, zapadol ale priamo na hruď pripraveného Madlenera.

15:19 min

O slovo sa prihlásili aj Rakúšania, ktorý to skúšali strelou po dlhšom čase. Táto rana ale bola zblokovaná defenzívou a skončila v ochrannej sieti. Nasleduje komerčná prestávka.

14:55 min

Pomaly sa to začína podobať na exhibíciu. Rusi opäť zatlačili svojho súpera, pri tejto akcii sa pritom musel Madlener rýchlo presúvať k vzdialenejšej žrdi, aby nedostal aj štvrtý gól.

13:19 min

Rusko dalo gól!
Už to ale neplatí. S ruskými gólmi sa teraz roztrhllo vrece. Asi len ťažko sme mohli čakať iný priebeh zápasu. Strela z hranice ľavého kruhu, na ktorú nedokázal Madlener absolútne zareagovať. Presadil sa ALEXANDER BARABANOV. Asistencie: Arťom Michejev, Jegor Jakovlev.

12:37 min

Mohlo to byť už 0:3, David Madlener totiž opäť vykorčuľoval zo svojej bránky. Našťastie pre Rakúšanov zakončenie k vzdialenejšej žrdi do siete nepadlo.

11:42 min

Rusko dalo gól!
Rusi vedú o dva góly. Pred Madlenerom sa teraz zbehlo hneď niekoľko korčuliarov, ktorí bojovali o voľný puk. Získal ho ARŤOM ANISIMOV, ktorý využil zaváhanie rakúskeho gólmana a prekonal ho.

11:25 min

Nesterov posunul puk Barabanovovi, ktorý do útočnej tretiny prenikol po ľavom krídle. Dnes ale podobné prechody útočnou modrou čiarou vytúžené ovocie neprinášajú, výnimkou nebol ani tento moment.

10:27 min

Medzičasom nám začala plynúť druhá polovica prvej tretiny. Rusi sa počas jej prvej minúty držali v útočnom pásme, kde sa snažili niečo vymyslieť. Napokon sa im to nepodarilo.

09:34 min

Rusko dalo gól!
Už to tam Rusom predsa len padlo. Do samostatného úniku sa dostal MICHAIL GRIGORENKO, ktorého sa ešte snažil krížovať jeden z rakúskych obrancov. Nepodarilo sa mu to ale, a tak vystrelil Grigorenko švihom a prekonal Madlenera.

08:49 min

Dadonov vymyslel dobrú prihrávku na pravú stranu, po ktorej sa ešte puk dostal na pozíciu centra. Tam si ale Rusi nerozumeli úplne ideálne a sami sa tak pripravili o možnosť zakončiť.

08:22 min

Rakúšaania si vytvorili v útočnej tretine menší tlak, na ich škodu z toho ale strelecký pokus nebol. Rusi sa tak mohli oslobodiť. Podarilo sa im to vďaka Nesterovovi, ktorý umne rozohral.

07:03 min

Na opačnej strane strieľal Schneider. Po jeho zakončení sa musela hra prerušiť, nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Rakúska.

06:37 min

Opäť to mysleli Rusi dobre, opäť ale pohoreli na pozornom Medlenerovi. Ten zasiahol svojím pravým betónom a puk vykopol späť do hry. Na svoje konto si tak pripísal tretí úspešný zákrok.

06:27 min

Grigorenko zachytil puk na útočnej modrej čiare, posunul ho do strany a naštartoval tak útočný inštiknt Rusov. Vyhasol však priskoro, ešte pred streleckým pokusom.

05:06 min

Už sa ale Rusom pred Medlenera natlačiť predsa len podarilo. Skúšali to teraz z priestoru pred jeho bránkoviskom, takéto zakončenie si ale cestu do siete nenašlo.

04:45 min

Rakúšania sú zatiaľ v defenzíve pozorní a rýchlonohých Rusov do šancí nepúšťajú. Pohorel aj Dacjuk, ktorému sa teraz nepodarilo dokorčuľovať vlastné nahodenie.

03:44 min

Zápas zatiaľ veľa zaujímavých momentov nepriniesol. Zmeniť to tak chcel Woger, ktorý naháňal puk po celej dĺžke ľadovej plochy. Napokon ho to vyčerpalo, a tak odišiel striedať.

02:33 min

Teraz to už Rusom vyšlo. Natlačili sa priamo pred rakúsku bránku a David Madlener mal čo robiť, aby sa v tej situácii dokázal zorientovať a včas zakročiť.

01:27 min

Gavrikov bojoval o puk v strednom pásme, kde narazil na dvoch Rakúšanov. Aj z tohto dôvodu ľavý obranca elitnej ruskej formácie pred Madlenera neprešiel.

00:41 min

Zápas sa začal. Ako prví sa s pukom dopredu pobrali Rusi, ktorí skúšali prejsť popri mantineli. Nepodarilo sa im to, rakúska defenzíva ich totiž stihla včas zastaviť.

00:01 min

Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Rakúsko: Madlener (Kickert) – Unterweger, Schumnig, Heinrich, S. Ulmer, Viveiros, Schlacher, Altmann, Peter – Ganahl (A), Hundertpfund (C), Schneider – Lebler (A), Komarek, Hofer – Zwerger, Rauchenwald, Woger – Spannring, Obrist.

Rusko: Košečkin (Šesťorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Trjamkin, Chafizullin – Kaprizov, Daciuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov (A), Šalunov – Barabanov, Kablukov, A. Michejev.

Rozhodca: Mayer (USA), Wehrli (SUI) – Lhotský (CZE), Šefčík (SVK).

Vážení športoví priatelia, dovoľte mi vás priamo z dánskej Kodane pozdraviť pri treťom hracom dni 82. majstrovstiev sveta v hokeji. Aj dnes nám skupina A prinesie tri stretnutia, tým otváracím bude zápas RakúskoRusko.

Pre oba celky pôjde o druhé stretnutie v rámci skupinovej fázy. Rusko v ňom bude chcieť nepochybne po druhýkrát. Zatracovať nemožno ale ani Rakúšanov, ktorí majú pri skóre 2:3 po predĺžení na svojom konte jeden bod.


Rusko odohralo svoj prvý zápas ešte v rámci prvého hracieho dňa. V tom čase nedalo šancu výberu Francúzska a doslova ho zničilo. Zápas sa skončil výsledkom 7:0 a Rusi si tak pripísali prvé tri body do tabuľky.

Góly a asistencie: 8. Kaprizov (Dadonov, N. Zajcev), 9. Bučněvič (Grigorenko, Nesterov), 11. Dadonov (Kaprizov, Chafizullin), 38. Kaprizov (Dacjuk, N. Zajcev), 43. Barabanov (Kiselevič, Kablukov), 45. Šalunov (Dacjuk, Chafizullin), 58. Anisimov

Nominácia Ruska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Vasilij Košečkin (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Iľja Sorokin (CSKA Moskva, KHL), Igor Šestorkin (SKA Petrohrad, KHL)
Obrancovia: Nikita Nesterov, Bogdan Kiselevič (obaja CSKA Moskva, KHL), Nikita Zajcev (Toronto Maple Leafs, NHL), Vladislav Gavrikov, Dinar Chafizullin, Jegor Jakovlev (všetci SKA Petrohrad, KHL), Alexej Bereglazov (Metallurg Magnitogorsk, KHL), Nikita Trjamkin (Avtomobilist Jekaterinburg, KHL)
Útočníci: Pavel Dacjuk, Nikita Gusev, Alexander Barabanov, Iľja Kablukov (všetci SKA Petrohrad, KHL), Kirill Kaprizov, Michail Grigorenko, Sergei Andronov, Maxim Šalunov (všetci CSKA Moskva, KHL), Jevgenij Dadonov, Maxim Mamin (obaja Florida Panthers, NHL), Arťom Anisimov (Chicago Blackhawks, NHL), Pavel Bučnevič (New York Rangers, NHL), Nikita Šošnikov (St. Louis Blues, NHL), Alexej Byvaľcev (Amur Chabarovsk, KHL), Iľja Michejev (Avangard Omsk, KHL)


Zle si o deň neskôr nepočíňalo ani Rakúsko. Tá sa v zápase stretlo s favoritom zo Švajčiarska, aj keď priebeh stretnutia tomu vôbec nenapovedal. Rakúšania vyrovnali z 0:2 na 2:2 a svojmu súperovi podľahli až po predĺžení. Do tabuľky si tak pripísali svoj prvý bod.

Góly a asistencie: 19. Niederreiter (Corvi), 25. Haas (Scherwey, Müller), 64. Corvi (Niederreiter) – 35. Zwerger (Haudum, Rauchenwald), 47. Ganahl (Schneider)

Nominácia Francúzska na majstrovstvá sveta:

Brankári: Ronan Quemener (Bordeaux, Ligue Magnus), Florian Hardy (Angers, Ligue Magnus), Sebastian Ylönen (Lukko Rauma, Liiga)

Obrancovia: Yohann Auvitu (Edmonton Oilers, NHL), Antonin Manavian (Fehérvár, EBEL), Florian Chakiachvili (Rouen, Ligue Magnus), Nicolas Besch, Jonathan Janil (obaja Bordeaux, Ligue Magnus), Hugo Gallet (Turku, Liiga), Kevin Hecquefeuille (Pantern, Allsvenskan), Damien Raux (Gap, Ligue Magnus), Thomas Thiry (Zug, NLA)

Útočníci: Jordann Perret, Sacha Treille (obaja Pardubice, TELH), Stephane Da Costa, Floran Douay (obaja Ženeva, NLA), Teddy Da Costa (Krakov, Ekstraklasa), Damien Fleury, Anthony Rech (obaja Schwenninger, DEL), Valentin Claireaux (Lukko Rauma, Liiga.), Maurin Bouvet (Gap, Ligue Magnus), Alexandre Texier (KalPa Kuopio, Liiga.), Anthony Guttig, Loic Lamperier, Nic


Royal Arena (Kodaň)

Skupina A tohtoročných majstrovstiev sveta sa odohrá v jednom z najmodernejších hokejových stánkov v Európe – Royal Arene. Hrať sa tu budú aj dva štvrťfinálové zápasy a kompletný program od semifinále až po finále.
Royal Arena sa nachádza v mestskej štvrti Ørestad dánskej Kodane. Hoci sa začala stavať už v roku 2013, oficiálne bola otvorená vo februári minulého roku. Zaujímavosťou pritom je, že prvou športovou udalosťou, ktorá halu oficiálne otvorila, boli minuloročné plavecké majstrovstvá Európy v krátkom bazéne.

Štadión tiež ponúkol niekoľko hudobných predstavení. V Royal Arene už koncertovali Metallica, Bruno Mars, Lady Gaga, The Weekend, Depeche Mode, Aerosmith, Katy Perry či Sam Smith.

Hala ponúka typický severský štýl, na ktorý sme pri škandinávskych krajinách zvyknutí. Veľké sklenené profily dopĺňajú priečne drevené rebrá. Fasáda tak pôsobí mohutným, zároveň však veľmi príjemným dojmom.

Okrem tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji bude hostiť Royal Arena aj budúcoročný svetový šampionát v hádzanej mužov.

Kapacita haly sa mení s typom podujatia. Zatiaľ čo počas hokejových zápasov sa do jej útrob zmestí 12 500 divákov, na hádzanú môže prísť 13 000 ľudí. Kapacita pre koncerty je určená na 16 000 miest. Cena štadióna sa zastavila na hodnote 134 miliónov eur.

Tabuľka A-skupiny po druhom hracom dni:
1. Rusko – 1 zápas, 3 body, skóre 7:0
2. Švédsko – 1 zápas, 3 body, skóre 5:0
3. Francúzsko – 2 zápasy, 3 body, skóre 6:9
4. Švajčiarsko – 1 zápas, 2 body, skóre 3:2
5. Česká republika – 1 zápas, 2 body, skóre 3:2
6. Slovensko – 1 zápas, 1 bod, skóre 2:3
7. Rakúsko – 1 zápas, 1 bod, skóre 2:3
8. Bielorusko – 2 zápasy, 0 bodov, skóre 2:11

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:15.

 

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia