VIDEO Golonka po zápase proti Švédom chválil a perlil: Hokejovú Barcelonu sme mali na lopate. Ramsay ako Mourinho!

Slováci odohrali na šampionáte svoj piaty zápas, tento raz proti súperovi, ktorý ešte neprehral – húževnatému Švédsku. Zverenci kanadského kouča Craiga Ramsayho podali jednoznačne najlepší výkon na šampionáte, ktorým sme súpera totálne zaskočili. Bod je z toho pohľadu málo.

Už v jedenástej minúte sme sa mohli radovať po góle Jurča. Lenže Švédi potom dokázali otočiť medzi 16. a 19. minútou gólmi Everbegra a Nyquista na 2:1. Na začiatku druhej časti mal dobrú príležitosť opäť popradský útok, no švédsky gólmana bol pozorný. Súper nám potom ukázal učebnicovú kombináciu a o tretí zásah sa v 25.minúte postaral De la Rose. Neskôr sa ocitli v šanci Bakoš s Haščákom, ale ani Marcelova dorážka neprešla bránkovú čiaru. Ideálnu príležitosť znížiť mal znova Jurčo po Sekerovej prihrávke spoza brány, ale v tesnej blízkosti sa nepresadil.

Nagy si po katastrofálnom výkone rozhodcov nebral servítku pred ústa: Na toto nemal gule!

Najlepšie momentky zo zápasu proti Švédsku si môžete pozrieť TU!

Obhajcovia titulu mali takisto príležitosti, ale našťastie sa ich pokusy neskončili gólom a Rybár odolával. V závere tretiny mali dokonca Švédi výhodu presilovky, ale paradoxne v nej inkasovali. Na bránu sa totiž rútil Ďaloga, ktorý prebral puk Nagyovi a nádherne zavesil. Znížili sme tak na rozdiel gólu a šanca na prekvapenie stále žila. O to väčšia bola, keď v poslednej dvadsať minútovke vyrovnal Nagy. Nehovoriac o tom, že zvýšiť skóre mohol opäť Ďaloga i Haščák. Po remíze 3:3 nasledovalo predĺženie v ktorom nás zrazil na kolená Zibanejad. Švédom zabezpečil tak dva body, my sme si pripísali jeden.

VIDEO Najšialenejší slovenský fanúšik na šampionáte: Pozrite, čo si dovolil sám proti presile Švédov!

Viac z hodnotenia Golonku si pozrite vo videu:

„Podali sme doteraz najlepší výkon proti jednému z najväčších favoritov na titul. Boli sme dve tretiny lepší, mali sme viac jasných šancí. Dokázali sme eliminovať strojovú hru Švédov, ale žiaľbohu sme došli o dva body. Treba pochváliť kompletné mužstvo na čele s brankárom Rybárom, ktorý potvrdil spravodlivosť nominácie. Hrali sme presne to, na čo toto mužstvo má. Nenapádali sme bezhlavo v súperovej tretine, kde sme sa prepadávali – útočníi sa nestačili vrátiť, aby pomohli obrane a tým sme dávali súperovi veľkú šancu. Dnes to bolo práve to, čo od nášho mužstva očakávame. Škoda dvoch bodov," vyjadril sa po zápase legendárny Jozef Golonka.

Mohlo by vás zaujímať:

FOTO Známe moderátorky sa hanbia pred svetom: Ich nahé telá nemal nikto nikdy vidieť!

FOTO Do Kodane prišla aj sexi priateľka brankára Godlu: Pozrite, čo si robili na tribúne!

Cibulková dostal od štátu štedrú prémiu a nereprezentuje: 40-tisíc za nič? Dominika prehovorila!