FOTO Motocyklista Jakeš po ročnej prestávke mieri na Dakar: Jeho mašina stojí poriadny balík!

Do Peru s jasným cieľom! Slovenský motocyklový pretekár Ivan Jakeš (45) sa vlani nepredstavil na Rely Dakar, no teraz na štarte slávnych pretekoch nebude chýbať. Pred tradičným podujatím má vysoké ambície a pomôcť mu v tom má motorka, ktorej cena je približne 60-tisíc eur.

Minulý rok Jakeš šokujúco na najslávnejšej rely na svete neštartoval, keď mal problémy s rozpočtom. Rok predtým ho sprevádzali zase nepríjemnosti. Najprv do neho udrel blesk a potom z rely odstúpil pre zlomenú ruku. „Nie, nemám so sebou bleskozvod, stačia mi gumy na motorke,“ smial sa 45-ročný jazdec.

EXKLUZÍVNE Weiss prehovoril po skratovom odchode z lavičky: Drsný odkaz reprezentácii a šokujúce rozhodnutie!

„Vždy je to na rely o šťastí, ale aj o skúsenostiach. Keď sa k tomu pridá rešpekt, tak sa dá urobiť dobrý výsledok,“ poznamenal na tlačovej konferencii Jakeš a poodhalil aj ciele, ktoré má na rely Dakar: „Sú len tie najvyššie. Čiže sa nechcem len zúčastniť, ale vyhrať!“ 

Rely Dakar sa uskutoční v Peru od 6. do 17. januára. Po prvýkrát sa preteky pôjdu len v jednej krajine a celkovo na motocyklistov čaká desať etáp. „Mám radšej, keď sa jazdí viac etáp, pretože v prvých štyroch sa len dostávam do tempa. Je však fajn, že sa nepôjde v Bolívii, kde to bolo hrozné. Peru poznám, pôjde sa hlavne na piesku,“ priznal Jakeš.

VIDEO Bývalý hráč Slovana sa blysol neskutočnou parádičkou: TOTO je gól ako z inej galaxie!

Tím nášho jazdca sa skladá len z dvoch mechanikov. „Okrem mňa beriem len ich a plne im dôverujem. Dokonca si neberieme ako karaván, ale postačí nám jedno auto,“ vysvetlil Ivan, ktorý si po rely v Maroku doliečuje infekciu na nohe. Keďže sa štart pretekov začína o sedem týždňov, motorku posiela do Peru loďou už vo štvrtok.  Koľko vlastne taká mašina stojí? „Kúpiť sa dá za 30-tisíc eur, ale s úpravami je to tak raz toľko,“ upresnil a prezradil, akú má spotrebu: „Je to približne 12 litrov na sto kilometrov.“

 

Mohlo by vás zaujímať aj

VIDEO Elektrizujúci pohľad na Tehelné pole: Nočný prelet nad Národným futbalovým štadiónom vás nadchne

Pri exhibičnom zápase Šatana so zlatými chlapcami sa chystá niečo, čo tu roky nebolo: Miro, toto si v živote nezažil!

FOTO Filipa Šeba sme prichytili so sexi návrharkou! Pozrite sa, s kým vyrazil do ulíc Prahy!

 

Autor: Milan Hanzel
Video
Diskusia