Vlhová po chybe a vypadnutí z paralelného slalomu: Nohy mi leteli do vzduchu. Mrzí ma to a hnevá

ŠTOKHOLM - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová vypadla v utorkovom paralelnom slalome Svetového pohára v Štokholme vo štvrťfinále. V prvej jazde síce dokázala zdolať Nemku Christinu Geigerovú o 33 stotín sekundy, druhú však nedokončila po zaváhaní pri skoku. V mestských pretekoch tak obsadila delené piate miesto. Ako reagovala slovenská lyžiarka po pretekoch?

Dvadsaťtriročná slovenská reprezentantka prišla do Štokholmu ako držiteľka kompletnej medailovej zbierky z MS v Are (1-1-1). V osemfinále pohodlne vyradila Francúzku Nastasiu Noensovú, keď už po prvej jazde mala náskok 37 stotín. Vo štvrťfinále išlo tiež dlho všetko podľa predpokladov. Geigerovú v prvej jazde jasne zdolala, v druhom si polovicu kola strážila náskok, až kým neprišla chyba na jedinom skoku v strede trate, ktorá ju katapultovala mimo líniu a už sa nedokázala zmestiť do ďalšej bránky.

"Spravila som chybu po skoku, išla som na neho príliš vzadu. Tým pádom mi nohy leteli do vzduchu. Ešte som myslela, že to zvládnem. Spravila som chybu, no nič. V prvom rade ma hnevá, že som urobila chybu, lebo do každých pretekov idem naplno a dávam do toho všetko. Mrzí ma to a hnevá, ale taký je šport. Keď riskujem, stávajú sa aj chyby. Spravila som veľkú a vypadla som. Teraz konečne idem domov a trochu si oddýchnem. Pripravím sa na kvázi posledný trip v sezóne," povedala Vlhová pre RTVS.

Môže vás zaujímať:

FOTO Vlhovej útok na zlato sa zmenil na horor: Moment, ktorý šokoval celé Slovensko!

Petra Vlhová môže byť po šampionáte spokojná: V zárobkoch sa na ňu ani muži nechytajú!

FOTO zo zákulisia. Lyžiarky zaskočila jediná osoba: Vlhová nechápala, Shiffrinová sa rozplakala

Drsná pravda o úspechoch a peniazoch Petry Vlhovej: Tieto čísla naštvú Slovákov!

Autor: TASR
Video
Diskusia