Uznávaný športový lekár Pavel Malovič: Pretekmi si ešte viac zhoršila zdravotný stav

„Keď sa na preteky dala, asi vedela, čo si môže dovoliť.“ To si myslí o štarte Petry Vlhovej vo Flachau športový lekár Pavel Malovič.

Uznávaný odborník sa domnieva, že Petra Vlhová bola pred pretekmi samoliečiteľka. „Neviem, ako to funguje v jej tíme, ale predpokladám, že ju lekár neprehliadal. Teplotu však zrejme nemala, to by sa na trať nevydala. Z dostupných informácií, o ktorých sama hovorila v médiách, sa domnievam, že ide o problémy s dýchacími cestami,“ vyjadril sa pre Šport24.sk Pavel Malovič. Ten ďalej vysvetlil, že Vlhová nemôže využiť tradičnú liečbu.

Američanka Shiffrinová sa má pred Vlhovou na pozore: Strach a závisť!

„Pretože ide o vrcholovú športovkyňu, nemôže použiť kortikoidy, ktoré by mohli zabrať, ale musí sa liečiť naturálnymi produktmi. Ak ide o prechladnutie, môže sa dať do ďalších pretekov do poriadku. Ak je to niečo vážnejšie a ide jej to na priedušky, nemusí to byť najlepšie,“ pokračoval Malovič, ktorý zároveň tvrdí, že si Vlhová pretekaním zhoršila svoj zdravotný stav. Na to, do akej miery, si však netrúfa odhadnúť. „Musel by som ju vypočuť fonendoskopom a osobne vyšetriť,“ dodal odborník.

Autor: bb
Video
Diskusia