Slovensko skončilo na MS v lyžovaní vo štvrťfinále: Najbližšie k bodu bol Žampa

Online prenos z lyžiarskych majstrovstiev sveta z pretekov tímovej súťaže, v ktorých bojuje aj štvorica slovenských pretekárov.

Slovenskí lyžiari prehrali na majstrovstvách sveta vo švédskom Are vo štvrťfinále utorňajšej tímovej súťaže s Rakúskom. Soňa Moravčíková, Matej Falat, Petra Hromcová a Adam Žampa vyradili v 1. kole Slovinsko a prebojovali sa medzi osem najlepších družstiev.

Ďalšie štvrťfinálové dvojice tvorili Nórsko - Taliansko, Francúzsko - Nemecko a Švédsko - Švajčiarsko. Slovákom ako obhajcom senzačného striebra z MS 2017 vo švajčiarskom St. Moritzi chýbala najväčšia hviezda Petra Vlhová, ktorá sa sústredí na individuálne štarty. SR figuruje v Pohári národov SP na desiatej priečke, Slovinsko je deviate. Keďže sa však šieste USA odhlásili zo súťaže, prihlásené tímy za nimi sa posunuli o jedno miesto a SR so Slovinskom vytvorili druhú osemfinálovú dvojicu ako deviate, resp. ôsme nasadené družstvo.

Moravčíková nestačila na Marušu Ferkovú a Hromcová prehrala s Anou Bucikovou, ale súperi mužov Tijan Marovt ani Jakob Špik nedokončili svoje jazdy a Falat so Žampom poľahky získali body a dvakrát vyrovnali. Pri "remíze" záležalo na najlepšom individuálnom čase, ktorý o 98 stotín sekundy dosiahol Falat a rozhodol o postupe do štvrťfinále. V ňom už na Slovákov čakalo najvyššie nasadené a favorizované Rakúsko. Katharina Liensbergerová zdolala Moravčíkovú, Michael Matt si poradil s Falatom a Katharina Truppeová už v tretej jazde proti Hromcovej spečatila postup Rakúska do semifinále. Najbližšie k zisku bodu bol Žampa v záverečnej jazde, no o 25 stotín sekundy prehral s Marcom Schwarzom.

 

Začiatok online prenosu:
12. 02. 2019, 16:00

 

Tímové preteky, Åre

 

Obnoviť

Dnešný program MS v alpskom lyžovaní sa uzavrel, v tímových pretekoch zvíťazila reprezentácia Švajčiarska, ktorá zdolala v dramatickom finále Rakúsko vo výslednom čase. Aj boj o tretie miesto bol napokon veľmi napínavý, Taliansko zdolalo Nemecko 3:1. Zlato teda patrí Švajčiarom, striebro berú Rakúsko a Taliansku patrí bronzová medaila.

Slovensku sa veľké nádeje nedávali, ale predsa len sa nám podarilo postúpiť cez Slovinsko do štvrťfinále. Tam sme už potom podľahli Rakúsko jednoznačne 4:0, ale aj tak si naši reprezentanti zaslúžia pochvalu.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. Zápasom vás sprevádzal Miroslav Revaj.

Koniec min

Tímové preteky vo švédskom Åre sa práve skončili!

Finále min

Rakúsko 2:2 Švajčiarsko (zlato pre Švajčiarsko)

Švajčiarsky reprezentant Ramonem Zenhäusernem zdoláva Schwarza o 54 stotín a tak o držiteľovi zlatej medaile musel rozhodnúť súčet všetkých výsledných časov! Ten mali napokon lepší Švajčiari a tak získavajú zlatú medailu.

Finále min

Rakúsko 2:1 Švajčiarsko

Druhý bod v rade vybojovalo Rakúsko. Truppeová zdoláva Daniothovú o 21 stotín a tak približuje Rakúsko k zlatej medaile! Je tu však ešte jeden súboj, ktorý nám uzavrie dnešné tímové preteky.

Finále min

Rakúsko 1:1 Švajčiarsko

Rakúsko dokázalo vyrovnať! Matt v strednej časti trate získal výraznejší náskok a v cieli je skorej o 48 stotín. Yule dnes proste nemal svoj deň a tieto preteky mu absolútne nevyšli.

Finále min

Rakúsko 0:1 Švajčiarsko

Holdenerová získava po výbornej jazde prvý bod pre Švajčiarsko. Zdoláva Liensbergerovú o 28 stotín.

Finále min

Finále sa práve začalo!

Bronzové medailu získava Taliansko! Ostáva tak zistiť, kto sa stane držiteľom zlatej medaile.

Súboj o tretie miesto sa práve skončil!

Bronz min

Taliansko 3:1 Nemecko (bronz pre Taliansko)

Súboj o bronzovú medailu bol dramatický až do poslednej jazdy! Aj tento pretek bol veľmi vyrovnaný, ale tesne pred cieľom Vinatzer závod nedokončil. Avšak, Strasser je diskvalifikovaný a tak tu máme bronz pre Taliansko!

Bronz min

Taliansko 2:1 Nemecko

Curtoniová nezískala tretí rozhodujúci bod a tak má ešte Nemecko nádej! Duerrová zvíťazila o 29 stotín a tak rozhodne záverečný mužský súboj.

Bronz min

Taliansko 2:0 Nemecko

Prvý mužský súboj dopadol lepšie pre Taliansko, ktoré od zisku bronzu delí posledný bod! Maurberger zdoláva Tremmela o 69 stotín, zrejme sa prejavili väčšie skúsenosti talianskeho reprezentanta.

Bronz min

Taliansko 1:0 Nemecko

Della Meová získava prvý bod pre Taliansko, keď zdoláva Geigerovú o 26 stotín. Talianska zrejme trocha prekvapila, ale ešte to bude poriadne dramatické.

Bronz min

Súboj o tretie miesto sa práve začal!

Súboj o bronz:
Taliansko – Nemecko

Finále:
Rakúsko – Švajčiarsko

SF min

Semifinále sa skončilo!

SF2 min

Nemecko 2:2 Švajčiarsko (postup Švajčiarska)

Tak toto bol nesmierne dramatický súboj! Strasser prehráva tento súboj s Zenhäusernemom a Švajčiari idú do finále na základe lepšieho výsledného času!

SF2 min

Nemecko 2:1 Švajčiarsko

Duerrová podľa očakávania získava druhý nemecký bod. Zdoláva Daniothovú o 34 stotín.

SF2 min

Nemecko 1:1 Švajčiarsko

Mladý Tremmel prekvapil a získava prvý bod pre Nemecko! Yule zaostal o 42 stotín a tak tu máme vyrovnaný stav 1:1.

SF2 min

Nemecko 0:1 Švajčiarsko

Prvý bod pre švajčiarske farby získava Holdenerová, ktorá v cieli končí s lepším časom o 43 stotín. Geigerová bojovala statočne, ale nestačilo to.

SF1 min

Rakúsko 2:2 Taliansko (postup Rakúska)

Schwarz prehráva tento súboj s Maurbergerom o 5 stotín, ale vo výslednom čase vyhráva Rakúsko o 29 stotín a tak tu máme prvého finalistu tohto preteku!

SF1 min

Rakúsko 2:1 Taliansko

Rakúsko sa opäť dostáva do vedenia. Katharina Liensbergerová zvládla lepšie záver trate, ktorý Lara Della Meaová pokazila. Taliani musia teraz získať bod.

SF1 min

Rakúsko 1:1 Taliansko

Tak toto bol veľmi vyrovnaný súboj až do konca. Matt napokon prehráva s Vinatzerom o 6 stotín a stav sa teda vyrovnáva na 1:1!

SF1 min

Rakúsko 1:0 Taliansko

Truppeová získava prvý bod pre Rakúsko. Curtoniovú zdoláva o 35 stotín.

SF min

Semifinále sa práve začalo!

Semifinálové dvojice:
Rakúsko – Taliansko
Nemecko – Švajčiarsko

ŠF min

Štvrťfinále sa skončilo!

ŠF4 min

Švédsko 2:2 Švajčiarsko (postup Švajčiarsko)

Do semifinále postupuje Švajčiarsko, veľké sklamanie v domácom tábore! Veľmi vyrovnaný súboj zvládol lepšie Ramon Zenhäusern o 28 stotín a vo výslednom čase sú Švajčiari lepší o 33 stotín.

ŠF4 min

Švédsko 2:1 Švajčiarsko

Podľa očakávania sa zrodil druhý domáci bod. Hansdotterová poľahky zdoláva Daniothovú o 37 stotín. Švajčiari tak teraz majú nôž na krku.

ŠF4 min

Švédsko 1:1 Švajčiarsko

Stav sa vyrovnáva. Hargin získava prvý bod pre Švédsko, keď Yule závod nedokončil.

ŠF4 min

Švédsko 1:0 Švajčiarsko

Domáca krajina bude musieť doťahovať, prvý bod získava Holdenorová, keďže Anna Swenn-Larssonová chytila špicára.

ŠF3 min

Francúzsko 1:3 Nemecko

Nemecko postupuje do semifinále! Veľmi napínavý súboj zvládol tesne pred cieľom lepšie Strasser a zdoláva Noela o 29 stotín.

ŠF3 min

Francúzsko 1:2 Nemecko

Nemci idú znova do vedenia. Duerrová zdoláva Escaneovú o 54 stotín a tak je Francúzsko pod tlakom, teraz bude musieť bodovať.

ŠF3 min

Francúzsko 1:1 Nemecko

Stav sa vyrovnáva. Lizeroux získava prvý bod Francúzska v štvrťfinále, keď zdoláva Tremmelovú o 59 stotín.

ŠF3 min

Francúzsko 0:1 Nemecko

Veľmi vyrovnaný štvrťfinálový súboj je tu. Geigerová zdoláva o 6 stotín Worleyovú, čo je možno prekvapenie, ale určite to teda ešte bude poriadna dráma.

ŠF2 min

Nórsko 1:3 Taliansko

Tak toto bol veľmi vyrovnaný súboj, ktorý rozhoduje o postupe Talianska! Simon Maurberger vyhráva o 2 stotiny a tak prvý favorit Nórska je von z boja o medailu!

ŠF2 min

Nórsko 1:2 Taliansko

Lara Della Meaová zvládla lepšie tento súboj a získava druhý taliansky bod. Lysdahlovú zdoláva o 37 stotín a Nórsko tak má nôž na krku.

ŠF2 min

Nórsko 1:1 Taliansko

Sebastian Foss-Solevåg do cieľa nedošiel, v strede trate chytil špicára. Vinatzer teda vyrovnáva na 1:1!

ŠF2 min

Nórsko 1:0 Taliansko

Louise Stjernesundová vybojovala pre Nórsko prvý bod v dramatickom súboji s Curtoniovou, ktorú zdoláva o 2 stotiny!

ŠF1 min

Rakúsko 4:0 Slovensko

O postupe Rakúska bolo rozhodnuté, ale Adam Žampa sa ešte pokúšal o aspoň jeden bod pre Slovensko. Napokon ho nezískava, keď prehráva nad Schwarzom o 25 stotín.

ŠF1 min

Rakúsko 3:0 Slovensko

Truppeová nedala žiadnu šancu našej reprezentantke. Petra Hromcová zaostala o 83 stotín a tak je jasné, že do semifinále postupuje Rakúsko!

ŠF1 min

Rakúsko 2:0 Slovensko

Rakúsko získava aj druhý bod, ale nerodil sa až tak ľahko. Matt viedol vyrovnaný súboj s Matejom Falatom, ale napokon v cieli je skorej rakúsky reprezentant.

ŠF1 min

Rakúsko 1:0 Slovensko

Tak to je škoda! Soňa Moravčíková odštartovala výborne a chvíľu bola pred rakúskou reprezentantkou Liensbergerovou. Skúsenejšia reprezentantka Rakúska však získava prvý bod nášho súpera.

ŠF min

Štvrťfinále sa práve začalo!

Štvrťfinálové dvojice:

Rakúsko – SLOVENSKO
Nórsko – Taliansko
Francúzsko – Nemecko
Švédsko – Švajčiarsko

OF min

Osemfinále sa práve skončilo!

OF8 min

Švajčiarsko 4:0 Belgicko

Yule získava štvrtý švajčiarsky bod, ale to len vďaka veľkému šťastiu. Belgický reprezentant Bröcke totižto mal veľký náskok, ale tesne pred cieľom spadol.

OF8 min

Švajčiarsko 3:0 Belgicko

Holdenorová predviedla famóznu jazdu a nedala Decroixovej žiadnu šancu a v cieli je skorej o 2,37 sekundy!

OF8 min

Švajčiarsko 2:0 Belgicko

Zenhaeusern podľa očakávania zdoláva Verbeka, keď belgický reprezentant do cieľa nedošiel.

OF8 min

Švajčiarsko 1:0 Belgicko

Posledný osemfinálový súboj. Podľa očakávania by to mal byť jasný postup Švajčiarska, ale Daniothová zdoláva Vanreuselovú len o 8 stotín.

OF7 min

Švédsko 3:1 Kanada

Myhrer tento pretek nedokončil a tak Philp vybojoval pre Kanadu aspoň jeden čestný bod.

OF7 min

Švédsko 3:0 Kanada

Domáca krajina postupuje podľa očakávania do štvrťfinále. Frida Hansdotterová síce štart pokazila, ale napokon to v závere vylepšila a St. Germainová prehráva o 36 stotín.

OF7 min

Švédsko 2:0 Kanada

Rodí sa aj druhý švédsky bod. Hargin bol v súboji s Readom lepší o 27 stotín a tak bude musieť Kanada v ďalšom súboji bodovať.

OF7 min

Švédsko 1:0 Kanada

Na trať sa dostáva domáca krajina a tak smeroval z tribún smeroval veľký potlesk. Swenn Larssonová získava v súboji s Mielzynskou prvý bod, ale bol to veľmi vyrovnaný súboj.

OF6 min

Nemecko 3:1 Veľká Británia

Tremmel prehráva v napínavom súboji s Rydingom a tak reprezentant Veľkej Británie vybojoval aspoň jeden bod pre svoj tím.

OF6 min

Nemecko 3:0 Veľká Británia

Duerrová získava jednoznačne tretí bod pre Nemecko a tak podľa očakávania ide táto reprezentácia do štvrťfinále.

OF6 min

Nemecko 2:0 Veľká Británia

Strasser podľa očakávania získava pre Nemecko druhý bod, ale Taylor ho poriadne vytrápil a zaostal len o 29 stotín.

OF6 min

Nemecko 1:0 Veľká Británia

Tilleyová bola od úvodu lepšia, ale záver vyšiel lepšie Geigerovej, ktorá tak získava pre Nemeko prvý bod, ktorý sa však nerodil ľahko.

OF5 min

Francúzsko 3:1 Rusko

Noel podľa očakávania získava tretí bod pre Francúzsko, Kuznetsov nemal žiadnu šancu a výrazne v cieli zaostáva.

OF5 min

Francúzsko 1:2 Rusko

Zatiaľ sa francúzsky postup nekoná, Esaneová totižto padá v strede trate a tak Gornostaevá získava pre Rusko prvý bod v tomto osemfinálovom súboji.

OF5 min

Francúzsko 2:0 Rusko

Lizeroux sa postaral o druhý francúzsky bod, keďže Trikhichev ani závod nedokončil. Už len bod delí hlavného favorita od postupu do štvrťfinále.

OF5 min

Francúzsko 1:0 Rusko

Na trať sa už dostáva jeden z hlavných favoritov na zlato Francúzsko. Veľmi napínavý súboj pred cieľom napokon vyhráva Worleyová, ktorá zdoláva Tkachenkovú len o 8 stotín.

OF4 min

Fínsko 1:3 Taliansko

Napokon sa však rodí postup Talianska. Vinatzer zdoláva svojho fínskeho súpera o 10 stotín.

OF4 min

Fínsko 1:2 Taliansko

Nádej pre fínske farby ešte dáva Honkanenová, keď zdoláva Curtoniovú o 68 stotín. To je troška prekvapenie, ale ešte to teda môže byť zaujímavé.

OF4 min

Fínsko 0:2 Taliansko

Toto už bol vyrovnajší súboj, ktorý však lepšie zvládol taliansky reprezentant Simon Maurberger. Jeho súper Jens Henttinen prehral len o 4 stotiny.

OF4 min

Fínsko 0:1 Talianska

O prvý bod Talianska sa postarala talentovaná Della Meaovou, keď si pohodlne poradila s Korpiovou.

OF3 min

Nórsko 4:0 Česko

Všetky štyri súboje tak vyhráva Nórsko, keďže aj Nestvold-Haugen poráža Berndta o 17 stotín, český pretekár pokazil záver a tak nezískal ani čestný bod pre svoje farby.

OF3 min

Nórsko 3:0 Česko

Lysdahlová vybojovala tretí bod pre Nórsko, ktorý znamená postup do štvrťfinále. Martina Dubovská zaostala o 29 stotín.

OF3 min

Nórsko 2:0 Česko

Druhá dvojica si na štart musela počkať, pretože sa na trať chystal Berndt, ale musel ísť napokon podla plánu Zabystřan. Sebastian Foss-Solevåg mal od úvodu veľký náskok a nedal mladému českému reprezentantovi žiadnu šancu.

OF3 min

Nórsko 1:0 Česko

Gabriela Capová nemala od úvodu šancu na lepšie nórsku reprezentantku Louise Stjernesundovú, Nóri teda získavajú prvý bod.

OF2 min

Slovinsko 2:2 Slovensko (postup Slovenska)

Pomohla nám aj šťastena! Jakob Špik ihneď po štarte padol a tak Adam Žampa už len pohodlne došiel do cieľa a vyrovnáva stav na 2:2!
V súčte časov sme lepší o 98 stotín a tak postupujeme do štvrťfinále.

OF2 min

Slovinsko 2:1 Slovensko

Slovinsko ide opäť do vedenia! Ana Buciková si od úvodu vytvorila rýchly náskok a pohodlne poráža Petru Hromcová.

OF2 min

Slovinsko 1:1 Slovensko

Stav sa vyrovnáva! Tijan Marovt išiel od úvodu lepšie a vyzeralo to pre druhý slovinský bod, ale Matej Falat predviedol lepší záver a vyrovnáva na 1:1!

OF2 min

Slovinsko 1:0 Slovensko

A už sa na trať dostáva naša reprezentácia! Osemfinálový súboj Slovinska a Slovenska otvorila dvojica Maruša Ferková – Soňa Moravčíková. Prvý bod patrí Slovinsku, Moravčíková zostala o 58 stotín.

OF1 min

Rakúsko 4:0 Argentína

Marco Schwarz sa postaral o najlepší čas tohto osemfinále.Sebastian Gastaldi výrazne zaostával.

OF1 min

Rakúsko 3:0 Argentína

Je rozhodnuté o prvom postupujúcom. Katharina Truppeová získava tretí bod pre Rakúsko, keď svoju jazdu zvládla výborne.

OF1 min

Rakúsko 2:0 Argentína

Prvú mužskou dvojicou tohto osemfinále tvorili Matt – Birkner de Miguel. Bolo to veľmi tesné, ale napokon sa zrodil druhý bod pre Rakúsko.

OF1 min

Rakúsko 1:0 Argentína

Prvú dvojičku osemfinále tvorilo Rakúsko a Aregntína. Ako prvá došla do cieľa rakúska reprezentantka Liensbergerová a tak získava pre svoj tím prvý bod. Aregentínčanka Baruzziová do cieľa ani nedošla.

Osemfinálové tímového preteku sa práve začalo!

Prajem príjemné športové popoludnie! MS v alpskom lyžovaní vo švédskom Åre pokračujú dnes tímovým pretekom. Jeho súčasťou bude aj Slovensko, ktoré sa v prvom kole stretne so Slovinskom. Náš tím bude obhajovať strieborné medaily z MS 2017, ale chýbať nám bude Petra Vlhová a tak to budeme mať veľmi náročné. Reprezentovať v tomto preteku nás teda budú Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová. Idú sa teda štyri paralelné závody, za ktoré sa budú získavať body a tím s najvyšším počtom bodov postupuje do ďalšieho kola.

Čoskoro sa teda tímové preteky začnú, tesne pred začiatkom sa znova prihlásime.

Dvojice prvého kola:

Rakúsko – Argentína
Slovinsko – SLOVENSKO
Nórsko – Česko
Taliansko – Fínsko
Francúzsko – Rusko
Nemecko – Veľká Británia
Švédsko – Kanada
Švajčiarsko – Belgicko

Vítam všetkých priaznivcov alpského lyžovanie! Majstrovstvá sveta v alpskom lyžovaní pokračujú ďalej, dnes sú na programe tímové preteky a samozrejme aj so slovenskou účasťou. Začiatok tímového preteku vo švédskom Åre je naplánovaný na 16:00.

SLOVENSKO OBHAJUJE STRIEBORNÚ MEDAILU
Na MS 2017 náš tím získal nečakane striebornú medailu, keď v St. Moritzi nechal za sebou Nemecko, Taliansko a Švajčiarsko, vo vyrovnanom finále sme napokon podľahli reprezentácii Francúzska. Vtedy v našom tíme nechýbali dve najväčšie esá Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová. Prvá menovaná už ukončila aktívny kariéru a naša súčasná najlepšia lyžiarka sa chce plnohodnotne sústrediť na individuálne preteky v slalome a obráku.

NOMINÁCIA SLOVENSKA
Adam Žampa, Matej Falat, Soňa Moravčíková a Petra Hromcová

Tímové preteky sú špeciálnou disciplínou, ktorá sa ide na podujatiach ako MS, OH, ale aj na konci SP. Zúčastní sa ich celkom 16 štátov, ktoré sú podľa bodov rozdelené do osemfinálových dvojíc. Jednotlivé tímy sa skladajú z dvoch mužov a dvoch žien, takže sa medzi tímami idú štyri paralelné závody a víťaz získava bod. Ak bude skóre vyrovnané, postupuje tím s nižším súčtom všetkých časov pretekárov.

Medzi hlavných favoritov by sme mohli zaradiť určite reprezentácie Francúzska, Rakúska či Nemecka, ale tímové preteky zvyknú byť vyrovnané a stať sa teda môže naozaj čokoľvek. Uvidíme, ako sa bude napokon dariť našej reprezentácii pri absencii Petry Vlhovej, môžme len prekvapiť.

Na Slovensko čaká v prvom kole reprezentácia Slovinska.

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 16:00.

Autor: Šport24.sk
Video
Diskusia