Lyžiarsky odborník Timotej Zuzula o fantastickom triumfe Vlhovej: Američanku mohla zdolávať skôr

Celé Slovensko bolo šťastím bez seba po famóznom triumfe Petry Vlhovej (23) v slalome v rakúskom Flachau. Naša lyžiarka zdolala svoju veľkú rivalku, Američanku Mikaelu Shiffrinovú (23) napriek chorobe, ktorá ju trápila. Lyžiarsky odborník s veľkými skúsenosťami Timotej Zuzula si myslí, že víťazstvá nad Američankou mohli prísť skôr.

„Od začiatku sezóny som videl, že Mikaela bola vždy v jej silách. Každé kolo, každé preteky, ktoré prehrala so Shiffrinovou, boli o nejakej chybičke. Či už väčšej, alebo menšej, ktoré ju posunuli na druhé miesto. Petra ich teraz spravila menej. Nespomalila lyže, stále jej šli. V druhom kole, čo som videl medzičasy, tak v záverečnej časti trati bola Peťa veľmi rýchla,“ prezradil otec úspešnej slovenskej slalomárky Veroniky Velez-Zuzulovej.

VIDEO Máme dôkaz, ako schytal brat Petry Vlhovej šupu do hlavy: Pozrite, TAKTO reagoval!

Ten verí, že víťazstvá nad Mikaelou Shiffrinovou budú pokračovať. „Keď ju už raz porazila, tak ju môže dokonca zdolávať stále, až do konca sezóny. Je to na Petre a jej okolí, ako jej v tom budú pomáhať,“ pokračoval pre Šport24.sk. A ako je možné, že Vlhová dokázala vyhrať aj v zlom zdravotnom stave?. „To, ako sa Petra cítila, neviem, pretože som sa s ňou nerozprával. Je to skôr otázka na ňu. Bola to však otázka času, kedy ju zdolá. Prakticky celú sezónu ide výborne,“ dodal Timotej Zuzula.

Autor: lum
Video
Diskusia