GOLONKOVINY Legenda komentuje súboj Vlhovej so Shiffrinovou: Je otázkou času, kedy vyhrá Slovenka

BRATISLAVA - Úvod sezóny našiel lyžiarke Petre Vlhovej (23) vyšiel výborne. Tri razy sa jej podarilo v pretekoch skončiť na druhom mieste, keď ju zdolala len Mikaela Shiffrinová. Podľa hokejovej legendy Jozefa Golonku však nie je ďaleko obdobie, keď Slovenka vyhrá.

Bývalý hokejista presne vie, kde je tajomstvo jej úspechov. „Predovšetkým je za tým dobrá príprava. Má kvalitného trénera, s ktorým si rozumejú a Petra je navyše skromné dievča s obrovskou vôľou. Súťažili spolu aj s Veronikou Velez-Zuzulovou, Petra prebrala teraz štafetu. Je otázka času, kedy Schiffrinovú porazí,“ skonštatoval Golonka.

„Nikto nemôže vydržať večne. Doteraz vyhrávala Mikaela suverénne, teraz jej Petra šliape na päty. A myslím si, že rivalita u žien nie je taká ako u mužov pri individuálnych športoch. Ženy sú väčšie kamarátky, hoci sú rivalky. Shiffrinovej narástla v podobe Vlhovej obrovská konkurencia. Už sa nemôže spoliehať, že súperky sú za ňou ďaleko, Petra sa približuje stále viac a viac a musí si tak dávať pozor. A preto tvrdím, že ktorá sa dokáže najviac popasovať psychicky, tá bude vyhrávať a bude v popredí,“ dodala legenda.


 

Môže vás zaujímať:

Naše snehové kráľovné sú na začiatku sezóny v balíku: Vlhová s Fialkovou si prišli na desaťtisíce!

Jazdí ako chlapi. Vlhová dostala od Shiffrinovej odkaz, Slovenka kontruje: Tlačíš ma k mojim limitom

FOTO Vlhová po fantastickom výsledku šokovala fanúšikov: Peťa, čo to s tebou porobili?!

Neľútostný súboj Vlhovej so Shiffrinovou: Vo finále paralelného slalomu rozhodli stotiny!

Autor: Iveta Weiszová
Video
Diskusia