Fialková po fantastickom výsledku: Už mám pred sebou len Mäkäräinenovú. Trúfam si aj na ňu

HOCHFILZEN - Slovenská biatlonistka Paulína Fialková finišovala v stíhacích pretekoch 2. kola Svetového pohára v rakúskom Hochfilzene na druhom mieste, len 1,5 sekundy ju delilo od víťaznej Fínky Kaisy Mäkäräinenovej. Ako po skončení pretekov hodnotila svoj výkon?

Paulína Fialková pokračuje v obdivuhodných výkonoch, pred týždňom práve v stíhacích pretekoch skončila v slovinskej Pokljuke tretia, teraz v rovnakej disciplíne v Hochfilzene poskočila na druhú priečku. Vyrovnala si tak výsledkové maximum z vlaňajšia, z mass pretekov v Ťumeni.

"Po Pokljuke som sa cítila dosť unaveno, relaxovala som, ako sa dalo, šetrila každý jeden krok, aby som si dobre oddýchla. Asi sa mi to podarilo, už mám pred sebou len výbornú Mäkäräinenovú. Ja si však trúfam a dúfam, že sa s ňou ešte o víťazstvo popasujem a budem úspešnejšia. V záverečnom okruhu som zo seba všetko vydala a bolo to aj potrebné, aby som zdolala Wiererovú. Taktika pred stíhačkou spočívala najmä v dobrom úvode, aby som nestratila kontakt s najlepšími. Pomohla mi streľba, no potom, aj vplyvom veľkého bežeckého úsilia som urobila chybičky na stojke, našťastie sa im nevyvarovali ani najväčšie konkurentky. Tie prvé nepresné rany ma z koncentrácie nevyviedli, už som si na to navykla, že sa musím aj naďalej dokonale sústrediť."


 

Môže vás zaujímať:

Shiffrinová prehovorila o rivalite s Vlhovou: To, čo som jej videla v očiach, bolo silné

GOLONKOVINY Legenda komentuje súboj Vlhovej so Shiffrinovou: Je otázkou času, kedy vyhrá Slovenka

Naše snehové kráľovné sú na začiatku sezóny v balíku: Vlhová s Fialkovou si prišli na desaťtisíce!

Autor: TASR
Video
Diskusia