O najlepších lyžiaroch sveta bolo postarané: Areál svetového pohára v Špindlerovom Mlyne skrýval zdravotnícke zariadenie na špičkovej úrovni

Bolo o nich postarané. Tisícky fanúšikov, stovky dobrovoľníkov či desiatky najlepších lyžiarok na Svetovom pohári v Špindlerovom Mlyne (8. - 9. marca) sa o svoje zdravie báť nemuseli. Priamo v areáli zjazdovky Svätý Peter na ne dozeralo jedno z najmodernejších zdravotných stredísk, aké priamo pri zjazdovke nájdete v Česku i Slovensku.

EXKLUZÍVNE FOTOGRAFIE si môžete pozrieť TU 

Organizátorom nebolo ľahostajné zdravie všetkých účastníkov predposledného podujatia svetového pohára lyžiarok. O všetkých sa staral lekársky tím z unikátnej traumatologicko-chirurgickej ambulancie Medical Point.

Malá drevená budova schovaná za veľkým stanom pre média sa nachádza priamo pod zjazdovkou. Ponúka však zdravotnícke vybavenie, ktoré by mohli závidieť aj niektoré slovenské nemocnice. Všetko to budú podporovali štyri dvojčlenné tímy zdravotných sestier.

„O tisícky návštevníkov pretekov a samotné pretekárky bude postarené na najvyššej profesionálnej úrovni a sme radi, že sa budeme spoilu s FIS a Horskou službou podieľať,“ povedal riaditeľ Nemocnice Vrchlabí MUDr. Michal Mrázek a dodal: „Na svetový pohár v Špindlerovom Mlyne sme sa dôkladne pripravili. Máme výhodu, lebo môžeme využiť dvojročné skúsenosti z Medical Pointu priamo pod zjazdovkou.“

Mohlo by vás zaujímať:

Známa slovenská cyklistka poriadne dráždila:Z jej obnažených pŕs nebudete vedieť spustiť zrak!

GOLONKOVINY Legenda o návrate futbalistov na Tehelné pole: Klobúk dole pred organizátormi

 

FOTO Slávneho miliardára z F1 nachytali so sexi Slovenkou: Aká je pravda o ich vzťahu?!

 

Autor: mtr
Video
Diskusia