Andreas Žampa skončil v obrovskom slalome dvadsiaty a pobavil divákov: Do cieľa sa došúchal po zadku

Chtiac-nechtiac sa postaral o poriadnu šou pre divákov. Slovenský lyžiar Andreas Žampa (25) si v obrovskom slalome vo švajčiarskom Adelbodene pripísal dobrý výsledok, keď obsadil solídne 20. miesto. Veľa však nechýbalo a všetko mohlo byť inak.

Organizátorov pred druhým kolom trápilo počasie, keď jeho štart museli trikrát posunúť o 15 minút kvôli poveternostným podmienkam, tie však napokon boli ideálne. Žampa vyrazil na trať ako tretí z najlepšej tridsiatky v prvom kole. Predviedol dravú jazdu a na obludnom prelome do záverečnej strminy umne vyrezal oblúky v mimoriadne zatvorenej kombinácii bránok. Následne sa pokúsil do cieľa ešte atakovať, ale dostal sa do záklonu a cez poslednú bránku vletel pádom až do cieľa.

Skvelá Kuzminová pomohla Slovensku v obmenenom štafetovom poradí, na pódiové umiestnenie to však nestačilo

Lyže však prešli správnou stranou a táto nehoda ho stála len zopár desatín. Aj preto nadšeným divákom predviedol „teátro“ nespútanej radosti z kvalitného výsledku v najťažšom obrovskom slalome kalendára SP. Oproti prvému kolu si polepšil o 8. miest a napokon skončil 20. Do hodnotenia SP si pripísal 11 bodov. Vyhral Rakúšan Marcel Hirscher pred Nórom Henrikom Kristoffersenom.