1. V najlepšom veku
Rehák-Štefečeková má 37 rokov, čo je podľa Dunajčíka najlepší strelecký vek pre dosahovanie podobných úspechov a skúsenosti hrali v jej prospech. „V streľbe si už prešla všetkým. Má najlepšie strelecké roky. V streľbe nie je najlepší strelecký vek 18 či 20 rokov, to sú stále len začiatky. Od 35 rokov vyššie sú najlepšie roky pre strelcov. Zuzka mala predtým dve medaily z olympiády, nemalo ju až tak čo prekvapiť,“ hovorí Dunajčík.
2. Kvalita a koncentrácia
Znie to možno ako klišé, ale strelecká kvalita a koncentrácia na pretekoch sú neodškriepiteľné faktory na ceste za zlatom. V kvalifikácii trafila Rehák-Štefečeková všetkých 125 terčov, navyše, v náročných podmienkach – v Tokiu panuje horúce počasie.
„To je niečo nepredstaviteľné, ani u mužov sa to nikomu nepodarilo. Strelecké preteky na olympiáde sú preteky, ktoré zo všetkých strelcov môže vyhrať prakticky každý. Musíte mať deň, keď sa ráno zobudíte a viete, že toto je váš deň. Čo je na tom ešte náročnejšie, v streľbe potrebujete takéto dni dva.“
3. Psychika
Ako tvrdí Dunajčík, medzi strelcami, ktorí sa dostanú na olympiádu, môže vyhrať zlato každý, keďže miestenku si museli vybojovať v najnáročnejších súťažiach, ktorými sú majstrovstvá sveta a Európy.
„O výsledkoch rozhoduje psychika, tá hrá v tomto športe najväčšiu úlohu. Pokiaľ je človek vystrieľaný, technicky zdatný a všetky okolnosti okolo strelca sú stopercentné, o všetkom rozhoduje hlava. Hlava musí byť nastavená v totálne pozitívnom myslení. Každý strelec sa časom učí pracovať s hlavou a myšlienkami,“ tvrdí Dunajčík.
4. Rodina
Rehák-Štefečeková má veľkú podporu v rodine, o pohodu sa jej stará manžel a dvaja synovia. „Manžel Martin má maximálne pochopenie, maximálna súhra funguje v kompletne celej rodine. Zuzka má podporu aj od otca Andreja, tiež strelca, a mamy Evky. Bez rodinnej podpory sa šport na takejto úrovni robiť nedá. Rodinné zázemie vám dáva veľkú perspektívu v tom, aby ste dokázali dosiahnuť maximálne výsledky,“ vysvetľuje Dunajčík.
5. Faktor Špotáková
Olympiáda v Tokiu sa koná pod prísnymi pandemickými opatreniami. „Okrem strelnice ste na izbe, idete sa najesť a tam to končí, nič iné nemôžete robiť,“ tvrdí Dunajčík a dodáva, že veľkým plusom pre olympijskú šampiónku Rehák-Štefečekovú je jej priateľstvo so strelkyňou a kamarátkou Janou Špotákovou, s ktorou trávi veľa času v Tokiu.
„Ona má obrovskú zásluhu na tomto úspechu, do Tokia išli spolu. Keby tam Zuzka bola sama, určite by to pre ňu bolo ťažšie a horšie, ony sú však dve veľké kamarátky.“