Naša strelkyňa má syna Nathana a Noaha. Kvôli prvému vynechala pred piatimi rokmi olympiádu v Riu de Janeiro, no pri druhom synovi už museli ísť materské povinnosti na chvíľu bokom. Strieborná strelkyňa z Pekingu a Londýna sa tak na najslávnejšom športovom sviatku predstaví po deväťročnej odmlke. Ako však Rehák-Štefečeková tesne pred odletom priznala, opustiť na dva týždne svojich synov nebolo nič jednoduché.

„Odchádzam s pocitmi mamy, ktorá necháva deti doma na dva týždne, pretože sa to tak vo mne celé melie. Starší syn to už vníma viac a bolo pre neho zaujímavé, že neodchádzam na niekoľko dní, ale týždňov, takže boli trochu protesty. Lúčenie však zvládli celkom dobre a viem, že zostávajú v dobrých rukách,“ priznala rodáčka z Nitry. Oboch chlapcov tak bude mať na starosti ich otec Martin.

S deťmi bude v kontakte aspoň prostredníctvom moderných technológií. „Uvidíme, čo všetko v Tokiu bude fungovať, ale dohodli sme sa, že budeme spolu komunikovať, pokiaľ to bude možné. Všetko však treba v rozumnej miere, lebo starší to už vníma viac a boli už tripy, keď plakal počas telefonátov. Čiže to budeme musieť korigovať, aby sme si udržali psychické zdravie v pohode,“ ozrejmila strelkyňa.

Rehák-Štefečekovú však teší aj napriek rôznym obmedzeniam s pandémiou koronavírusu, že olympiáda vôbec bude. „Myslím si, že je to také zadosťučinenie a svetlo na konci tunela, že sa to podarilo vôbec zorganizovať,“ dodala dvojnásobná medailistka z OH.