Matej Tóth chce zlatý koniec kariéry

Kráľovná všetkých športov má v slovenskom výbere najpočetnejšie zastúpenie. Najhorúcejším kandidátom na zisk medaily je obhajca zlata z LOH 2016 Matej Tóth. Súťažiť bude v chôdzi na 50 kilometrov. Pôjde pritom nielen o olympijskú rozlúčku s touto disciplínou, ale aj o koniec aktívnej kariéry slovenského športového hrdinu. Posledné preteky absolvuje 6. augusta v Sappore. 

Ženská senzácia z posledných dní v behu cez prekážky na 400 metrov je len 21-ročná Emma Zapletalová. Na ME do 23 rokov získala nedávno zlato. O možný úspech zabojuje aj šprintér Ján Volko. Jeho špecialitou je beh na 60 metrov, no majster Európy z roku 2019 drží aj slovenský rekord 10,13 sekundy v behu na 100 metrov. Naposledy sa pritom na stovke a dvojstovke na olympiáde predstavil zo Slovákov Andrej Engel ešte v roku 1932.

Spoliehame sa na najúspešnejšiu disciplínu

V žiadnom inom športe nemalo Slovensko viac medailí na letných olympijských hrách ako vo vodnom slalome. Celkovo sme v ňom získali až 14 medailí. Tentoraz však nebudeme bojovať o najvyššie priečky v kategórii C2, v ktorej nás v minulosti famózne reprezentovali bratia Hochschornerovci a bratranci Škantárovci. Tá totiž vypadla z olympijského programu.

Ambície sú napriek tomu stále vysoké. Jakub Grigar je momentálne v životnej forme. V 2. kole svetového pohára v nemeckom Markkleebergu triumfoval s náskokom vyše 2 sekúnd. Strieborný z LOH v Riu Matej Beňuš bude zasa tradične patriť medzi najväčších ašpirantov na celkové víťazstvo v disciplíne C1.

Adeptmi na cenné kovy sú aj rýchlostní kanoisti

Obhajcami medaily z Ria sú aj Erik Vlček a Denis Myšák, ktorí si zabezpečili striebro v disciplíne K4 spolu s Jurajom Tarrom a Tiborom Linkom. Tých v Tokiu nahradia Samuel Baláž a Adam Botek, tentoraz na trati dlhej 500 metrov. Obaja sa navyše predstavia aj v kategórii K2 na 1 000 metrov, kde sa od nich očakáva boj o popredné umiestnenie. Päticu rýchlostných kanoistov uzatvára v K1 na 1 000 metrov Peter Gelle.

Historická premiéra v golfe

Slovenský šport prepíše v Tokiu dejiny. V golfe totiž ešte nikdy neštartoval žiadny športovec spod Tatier. Debutantom bude naturalizovaný reprezentant Rory Sabbatini. Narodil sa v Juhoafrickej republike, ale za manželku má Slovenku. Zaujímavosťou je, že do Japonska sa nekvalifikoval žiadny medailista z Ria. Aj to dáva nádej, že medaila nemusí byť utópiou.

Strelkyne majú taktiež veľkú šancu

Druhá najpočetnejšia účasť v podobe siedmich slovenských reprezentantov patrí športovej streľbe. Medailistky z Londýna v roku 2012 Danka Barteková a Zuzana Rehák Štefečeková už dokázali svoje kvality a uvidíme, ako sa im bude dariť v Tokiu. Medzi absolútnu špičku patrí aj v úctyhodnom veku 45 rokov Erik Varga. Ženy už vedia, ako chutí olympijská medaila, Varga na ňu má možno poslednú šancu.

Čierne kone a možní kandidáti na medailu

Medzi slovenskými reprezentantmi nájdeme aj takých, ktorí môžu pozitívne prekvapiť. Zápasník vo voľnom štýle Boris Makojev patrí medzi európsku špičku. Na svojom konte má striebornú medailu z MS a bronzovú medailu z ME a potichu sa o ňom hovorí ako o ašpirantovi na medailu.

Netreba zabúdať ani na boxera Andreja Csemeza. Zverenec Tomiho Kida Kovácsa získal na Európskych hrách v Minsku bronzovú medailu a sebavedomý boxer z Galanty sa na olympiáde rozhodne nejde iba zúčastniť.

Jedinou zástupkyňou gymnastiky je Barbora Mokošová. Tá je odhodlaná prekonať svoj osobný rekord 54,6 bodu vo viacboji. Okrem toho Slováci vybojovali nominácie aj v stolnom tenise, bedmintone či lukostreľbe.

Stavte si vo Fortune na úspech Slovákov

Koľko medailí podľa vás Slovensko v Tokiu získa a ktorí členovia našej výpravy budú tí najúspešnejší? Vo Fortune si môžete staviť nielen na slovenských športovcov, ale na všetky olympijské disciplíny počas celých hier. Každý novoregistrovaný hráč môže teraz navyše získať zaujímavý vstupný bonus – stávku bez rizika za 30 eur, 30 free spinov v online kasíne a stávkový kredit 30 eur. Z Ria priniesli Slováci štyri medaily. Myslíte si, že tento výkon minimálne zopakujeme? Stavte si s kurzom 2,26 hneď teraz alebo využite akúkoľvek stávku z bohatej a atraktívnej ponuky.

                                          CHCEM SI STAVIŤ VO FORTUNE