Najväčší úspech slovenského golfu potešil aj prvú slovenskú golfovú profesionálku Zuzanu Kamasovú: "Zimomriavky som mala už od rána," povedala pre TASR.
      
Kamasová zamierila po hráčskej kariére na pozíciu generálnej sekretárky Slovenskej golfovej asociácie (SKGA) a striebro z tokijských greenov ju mimoriadne potešilo. "V nedeľu ráno som sa zobudila k famóznemu výsledku, ktorý ma neskutočne potešil. Očakávala som, že Rory v Tokiu dá do toho maximum. Videla som výsledky prvých troch kôl, v ktorých mu chýbalo aj trochu šťastia. Dnes bol s ním aj golfový Boh. Šance, ktoré mal aj v predošlých dňoch, tentoraz dokázal premeniť a dosiahol aj olympijský rekord. Fantastický výsledok," poznamenala Kamasová pre TASR.
      
Rodáka z juhoafrického Durbanu očakávala v širšej špičke podujatia, pódiové umiestnenie ju však príjemne prekvapilo. "V elitnej desiatke som ho očakávala, to bol jeho cieľ. Priznal, že nemal veľmi vydarenú sezónu, ale to je pred takýmto podujatím niekedy aj výhoda, pretože aspoň od neho nie sú vysoké očakávania. Nemal čo stratiť, mohol prekvapiť. V kútiku duše som dúfala v dobrý výsledok, ale medaila ma veru prekvapila."
      
Sabbatini sa na ceste za striebrom vyšplhal zo 17. miesta po 3. kole. Najlepší výkon predviedol v poslednom kole, zároveň vytvoril v 4. kole olympijský rekord ihriska so skóre 10 pod par. "Rory ukázal krásu športu. Ak bojujete až do konca, tak vám môže priať aj športové šťastie. Ja vnímam Roryho úspech ako potvrdenie toho, o čom je vlastne šport. Rory je vynikajúci golfista, ale konkurencia je veľká. Sám však veľakrát povedal, že do Tokia nejde na výlet, ale pobiť sa o dobrý výsledok. Týmto výkonom to potvrdil. Je to veľmi dobrý príklad toho, že nič nie je rozhodnuté už na začiatku. Každý, kto dá do toho maximum, má šancu na úspech. Rory to dokázal," uviedol Anton Siekel pre TASR.
      
Prezidentovi SOŠV sa po tretej slovenskej medaile splnila prognóza spred olympiády, ale "ešte máme svoje želiezka v ohni. Veľkosť našej výpravy nekorešponduje s ambíciami, ktoré má slovenský tím. Počtom je to najmenšia slovenská výprava, ale zdravo sebavedomá. Teším sa z vystúpenia slovenských športovcov, ktorí išli na hranicu svojich možností," povedal Siekel.
      
Podľa Kamasovej môže Sabbatiho olympijský úspech pomôcť slovenskému golfu. "Golf bol na Slovensku dlho vnímaný ako zábavka pre snobov, ale to absolútne nie je pravda. Všade vo svete je vnímaný ako šport a ja verím, že aj týmto Roryho úspechom sa zmení jeho vnímanie v našej krajine. Dnes už máme na Slovensku 26 golfových ihrísk a tréningových plôch," uviedla Zuzana Kamasová.