Pozrite sa, čo podpísali Grigar, Sagan a ďalší v GALÉRII

Samozrejme, Grigar priniesol do Šamorína ukázať striebornú medailu, ktorú vypádloval z tokijského kanála. „Ani sa nedá spočítať, koľkokrát som ju už ukázal. Veľa ľudí sa s ňou chcelo odfotiť. Zdá sa, že priťahuje pozornosť,“ hovoril Grigar médiám v Šamoríne.

Mobil strieborného medailistu po zisku cenného kovu zaplavili gratulácie, Grigar si ho teda radšej vypol. Priznal, že na pozornosť a taký enormný záujem doteraz nebol zvyknutý. „Neviem, či som na to všetko pripravený. Bojím sa toho asi viac ako olympijského finále,“ komentoval svoje mediálne povinnosti.

Po olympiáde si chce oddýchnuť, na čo počas posledných dvoch rokov kvôli príprave na olympiádu nemal veľa priestoru. S rodinou oslávili striebro grilovačkou, od športu si však slalomár oddýchne len na týždeň, potom pokračuje v tréningoch, keďže ho čakajú preteky Svetového pohára aj majstrovstvá sveta v Čunove.

Grigar v Šamoríne rozdával autogramy a pózoval na fotografiách, stovkám fanúšikov neprekážal ani dážď. „Keby som tušil, čo ma tu bude čakať, poslednú bránku ťuknem,“ komentoval vtipne záujem fanúšikov Grigar. Medzi požiadavkami fanúšikov sa našla aj jedna mimoriadne kuriózna.

„Keby niekoho zaujímalo, na aké super veci sa dá podpisovať, detská plienka je úplný top!“ napísal Grigar pobavene k záberu, ako sa podpisuje bábätku na plienku. Ktovie, čo s ňou rodičia dieťaťa neskôr urobili.

Sagan podpísal prsia

Podpis na plienku nie je prvá bizarná požiadavka autogramu na športovcov. Slovenský cyklista Peter Sagan sa fanúšičke podpísal na prsia, rovnakú požiadavku splnil aj brazílsky futbalista Ronaldinho. Americký basketbalista Klay Thompson podpísal fanúšikovi toastovač a grécky basketbalista Giannis Antetokounmpo zase panvicu.