"Vďaka fantastickej jazde vodného slalomára Jakuba Grigara má Slovensko ďalšiu olympijskú medailu, tentoraz striebornú v K1. Srdečne blahoželám Jakubovi a teším sa na ďalšie výkony slovenských športovkýň a športovcov v Tokiu," uviedla prezidentka. "Som hrdý na našich talentovaných reprezentantov. Ďakujem," uviedol na sociálnej sieti predseda vlády SR Eduard Heger. Podľa Kollára urobil Grigar krajine veľkú radosť. K úspechu pod piatimi kruhmi mu zagratuloval. Predseda Národnej rady SR Boris Kollár odkázal kajakárovi, že urobil Slovensku radosť. 

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling zablahoželal vodnému slalomárovi Jakubovi Grigarovi, ktorý v piatok získal na OH 2020 v Tokiu striebornú medailu v K1. "Olympiáda je tento rok možno atypická, no o to viac robia radosť takéto úspechy," poznamenal šéf rezortu školstva na sociálnej sieti. K zisku strieborného kovu zablahoželal Grigarovi aj štátny tajomník rezortu školstva pre oblasť športu Ivan Husár.

Splnomocnenec vlády SR pre mládež a šport Karol Kučera označil Grigarovu finálovú jazdu za "parádnu". K úspechu mu taktiež zagratuloval. "Velikánska srdečná gratulácia Jakubovi Grigarovi k striebornej medaile v K1. Potvrdzuje tak, že kanoistika patrí k našim najlepším športom," uviedol Kučera a poďakoval za krásny zážitok. Zároveň dodal, že aj naďalej drží palce ďalším slovenským športovcom.

Slovenský vodný slalomár Jakub Grigar získal na OH 2020 striebornú medailu v K1. Pre Slovensko je to druhý cenný kov v Tokiu, trapistka Zuzana Rehák Štefečeková vybojovala vo štvrtok zlato. V ére samostatnosti je to 15. vodnoslalomárska olympijská medaila pre SR, prvá v mužskom kajaku.