V druhej kvalifikačnej jazde si ešte vylepšil čas na 92,38 aj s dvoma trestnými sekundami a obsadil 8. priečku s mankom +2,24 s na najrýchlejšieho Hannesa Aignera z Nemecka.       

Už v prvej jazde si pripísal 9. miesto časom 94,37 s. Od prvého Taliana Giovanniho De Gennara mal odstup 3,45 sekundy. V druhej zaznamenal jeden dotyk s bránkou, napriek tomu zajazdil rýchlejšie a s mankom +2,24 s na Aignera obsadil ôsmu priečka. Tá istá pozícia mu patrila aj celkovo, čo mu bez problémov zaručilo účasť v dvadsiatke semifinalistov. Grigara čakajú súboje o medaily v piatok 30. júla. Semifinále je na programe o 7.00 SELČ, finále o dve hodiny neskôr.

Po prvej jazde

V súťaži kajakárov figuruje 24 pretekárov, každý absolvuje dve rozjazdy, počíta sa lepší čas. Do semifinále postúpi 20 lodí. "Trochu som sa trápil. Už keď som sem prišiel, vedel som, že nebudem fyzicky úplne v poriadku, ale pobil som sa s tým. Nebola to jazda podľa mojej predstavy, ale malo by to stačiť k postupu. Trať semifinále sa mi páči viac, je tam veľa miest, kde sa ide proti vode. Pred pretekmi sme si museli vystačiť pri tréningoch iba s hladkou vodou a na trati to bolo vidno," povedal pre RTVS Grigar.

V C1 žien obsadila Monika Škáchová v 1. kvalifikácii 16. miesto z 22 pretekárok. Na najrýchlejšiu Britku Mallory Franklinovú stratila 18,14 sekundy, keď si za jeden dotyk pripísala dve trestné sekundy. Do semifinále postúpi 18 pretekárok. Druhá časť kvalifikácie je na programe od 9.00 SELČ.