Vo finále triumfoval v novom olympijskom rekorde 251,6 b. pred Číňanom Šeng Li-chao (250,9), bronz si vystrieľal jeho krajan Jang Chao-žan (229,4). Slovenský reprezentant Patrik Jány obsadil v nedeľnom finále siedme miesto s nástrelom 143,7 b., o možnosť bojovať o vyššie pozície ho pripravili dve deviatky (9,6 a 9,8) v druhej dvojici výstrelov eliminácie.

Dvadsaťročný Shaner sa kvalifikoval do osemčlenného finále tretím najlepším výkonom v kvalifikácii (630,8). V ňom si zachoval zo všetkých strelcov najpevnejšie nervy, do eliminačnej fázy vstupoval z líderskej pozície a už pred záverečným súbojom so 16-ročným Šengom mal prakticky isté zlato. Prvé miesto si bez problémov postrážil výstrelmi za 10,1 a 10,2, Číňanovi už jeho pokusy (10,3 a 10,8) nestačili.

Dvadsaťtriročný Jány mal vo finále sľubný štart, po prvom výstrele (10,8) dokonca viedol, potom začal v poradí klesať a po prvej sérii bol siedmy s nástrelom 50,8. V druhej priebežne klesol na ôsmu priečku, ale mal výborný záver a výstrelmi za 10,8 a 10,7 sa posunul na siedme miesto. V eliminačnej fáze začal svojím najlepším výkonom 10,9, ktorý ho katapultoval na piatu pozíciu s dosahom na medailové priečky. V poradí 13. výstrel za 9,6 však znamenal prepad na siedme miesto, ktoré si už nedokázal ďalším pokusom vylepšiť a v priamom súboji s najbližším konkurentom Američanom Lucasom Kozenieským vypadol.

Jány postúpil do finále zo štvrtého miesta v kvalifikácii, účasť medzi najlepšou osmičkou si zabezpečil pohodlne 4. miestom s nástrelom 630,5 (priemer 10,508). Slovenský strelec zažil premiéru na olympijských hrách, v Tokiu sa predstaví ešte v ľubovolnej malokalibrovke 3x40. "Ja som s týmto výsledkom nadmieru spokojný. Je to moja prvá olympiáda, môj cieľ bol dostať sa do finále. Podarilo sa a už to je niečo neskutočné," uviedol Jány po pretekoch.

Finále

Kvalifikácia