Medailová séria slovenských vodných slalomárov sa neskončila ani na olympijských hrách v Tokiu. V záverečnej disciplíne v kanáli Kasai ju natiahol Jakub Grigar, ktorý si pri svojej druhej účasti pod piatimi kruhmi vybojoval striebornú medailu. Aj ďalší traja slovenskí reprezentanti sa predstavili vo finále svojich disciplín, ale na cenné kovy nedosiahli. Viceprezident Slovenskej kanoistiky pre Sekciu divokých vôd Richard Galovič hodnotil vystúpenie výpravy na hrách v Japonsku pozitívne.

Samozrejme, najviac ho potešil medailový výkon Jakuba Grigara. Dvadsaťštyriročný kajakár je podľa jeho slov jeden z mála slovenských športovcov, ktorý má najvyšší športový potenciál: "Strieborná medaila je toho dôkazom. Pri všetkej úcte k Martikánovi, Hochschornerovcom, Kaliskej, Minčíkovi, Škantárovcom, Beňušovi, ku všetkým našim olympijským medailistom, musím povedať, že až tento kajakársky výsledok urobil zo Slovenska svetovú kanoistickú veľmoc. To, že sme v novodobej histórii získali olympijské medaily vo všetkých štyroch doterajších olympijských disciplínach, je vo vodáckom svete najviac."

Galovič vyzdvihol Grigarove schopnosti i to, akú jazdu zvolil, aby si zaistil olympijské striebro. "Úvod semifinále bol ako z ríše snov, prejazdy vo vrchnej tretine boli excelentné nielen z pohľadu presnosti, časovania záberov, ale aj z toho, aké riešenia zvolil. To ukazuje, že ten chlapec má mimoriadne schopnosti a inteligenciu byť v kontakte s vodou a vyhodnocovať to v reálnom čase. To nedokáže každý. Finále sú nové preteky, u Kuba bolo veľmi časté, že neuniesol vlastný tlak, vlastné ambície. Tentokrát to zvládol excelentne, viem, že na vode dokáže ešte viac, ale tá taktika, akú zvolil a ten spôsob, akým išiel za naplnením svojho sna, bol ukážkový," uviedol.

Šéf divokej vody predpovedná Grigarovi svetlú budúcnosť: "Verím, že nasledujúce tri roky do ďalších olympijských hier bude pracovať, aby dosiahol tú najvyššiu úroveň. Má to v sebe, no teraz to ešte neukázal. Verím, že v Paríži bude útočiť na zlato."