Hoci rodák z juhoafrického Durbanu republiky rozdával v Šamoríne úsmevy na všetky strany, v jeho vnútri to poriadne vrelo. Bezprostredne po zisku striebornej medaily sa totiž internetom začali šíriť obrázky jeho ľavej ruky, na ktorej má tetovanie troch písmen L, čo mnohí anonymní diskutéri spájali s rasizmom. „Som nahnevaný a dotknutý. Nikdy v živote som nemal nič s neonacistami. Rešpektujem všetky vierovyznania, ľudí každej rasy, pohlavia a presvedčenia. Táto fabulácia ma urobila nesmierne smutným, som z toho znechutený. Viac sa k tomu už nebude vyjadrovať. Bodka,“ neskrýval sklamanie Sabbatini.

Sabbatiniho zábery po návrate na Slovensko si pozrite v GALÉRII

Po týchto slovách sa predsa len začal usmievať a záujem slovenských médií si doslova užíval. Rovnako tak si plánuje užiť aj oslavy striebra. „Niečo už mám za sebou, s fanúšikmi to oslávim v nedeľu v Šamoríne a pokračovať budem potom na Floride,“ prezradil naturalizovaný Slovák, ktorý má naše občianstvo od roku 2019. Nepopiera, že tento krok má na svedomí najmä jeho manželka Martina, do ktorej sa zaľúbil na prvý pohľad. „Veď sa na ňu pozrite, dá sa ju nemilovať?! Iskra medzi nami preskočila hneď. Slovenky sú krásne ženy, no Maťka je najkrajšia,“ zložil obrovský kompliment svojej polovičke Sabbatini.

Slovenské slovíčka sa naňho lepia iba pomaly, tlmočníčku mu robí zväčša manželka. „Nejaké slová ovládam, no slovenčina je skutočne veľmi náročný jazyk. Ale mám jedno slovíčko obľúbené, no na verejnosti ho radšej nebudem vyslovovať,“ smial sa 45-ročný medailista, ktorý si v nasledujúcich dňoch plánuje zahrať golf s našimi hokejovými legendami z NHL a budúci štvrtok odlieta domov na Floridu.