FOTO Rehák-Štefečekovej s rodinným miláčikom nájdete TU!

Zuzana Rehák-Štefečeková má dnes zaslúžený dôvod na úsmev, no na konci minulého roka ju zasiahla smutná správa. Slovenská strelkyňa prišla o milovaného člena rodiny, ktorý jej robil spoločnosť dlhých 15 rokov. Navždy sa musela rozlúčiť s milovaným psíkom Alexom. Ten sa dožil úctyhodných 15 rokov a bol neoddeliteľnou súčasťou života nitrianskej rodáčky. Okrem toho si ho stihli užiť aj obaja synovia Rehák-Štefečekovej a štvornohý miláčik bol aj pri všetkých úspechoch našej zlatej olympioničky. 

„Alex, po neuveriteľne krásnych 15 rokoch sme sa včera museli rozlúčiť a odprevadiť ťa cez dúhový most do neba (áno, verím, že aj psy idú do neba a že sa tam s nimi znova stretneme). Navždy ostaneš mojím prvým bábätkom, už navždy budeš starším bratom našich detí, navždy ostaneš v našich srdciach a spomienkach. Tak veľa si ma toho naučil o živote a láske, bezpodmienečnej láske. Nechal si ma tu s bolesťou a slzami, ale aj toto ma spraví ešte silnejšou, vďaka tebe. Navždy budeš môj statočný chlapec. Miesto po tebe ostalo prázdne, no naše srdcia sú plné...“ napísala naša strelkyňa dojímavý odkaz 30. decembra 2020 na sociálnych sieťach, ktorý venovala zosnulému psíkovi. Aj on sa tak z druhého sveta môže tešiť zo zlatého úspechu svojej majiteľky.

Aj jej manžel Martin Rehák potvrdil, že Alex bol neoddeliteľným členom rodiny. „Sprevádzal ju celý život a hovorila mu, že je jej prvý syn. Ja som ho kvázi vyženil ako môjho adoptívneho syna. Keď ešte vládal vyskočiť, tak s nami občas aj spával v posteli. Chýba nám ako člen rodiny, ale zvažujeme, že keď deti ešte podrastú o nejaký rok, tak si zaobstaráme nového,“ povedal pre Šport24.sk.

Netušila, že za zlato dostane peniaze

Zuzana Rehák-Štefečeková okrem zlatej medaily dostane aj odmenu 50 000 eur. Ako s ňou naloží? „Musím povedať, že Zuzka bola v šoku, že sa jej to pýtajú, lebo netušila, že nejaká odmena je. Pravdupovediac, ešte sme vôbec nerozmýšľali, čo s tým spravíme. Zuzka ale vždy najskôr povie, že odmena sa zdaňuje, takže to urobí ako prvé,“ prezradil jej manžel.