FOTO zo súkromia zlatej strelkyne nájdete TU!

Po dvoch striebrach z Pekingu a Londýna sa naša strelkyňa dočkala aj najcennejšieho kovu. Skvelú formu potvrdila už v kvalifikácii, keď trafila všetkých 125 terčov, čím sa postarala o nový svetový rekord. Vo finále trafila z 50 terčov 43. Striebro získala Američanka Kayle Browningová a bronz putuje do San Marína zásluhou Alessandry Perilliovej. „Prežívam obrovskú radosť. Som rada, že som finále takto zvládla a konečne som aj sama sebe dokázala, že vo finále viem zastrieľať,“ povedala Rehák-Štefečeková bezprostredne po finále pre RTVS.

Obrovská radosť panovala aj v Nitre, kde zlatú streľbu sledovala najbližšia rodina Zuzany Rehák-Štefečekovej. „Osobne mi to dochádza trochu pomalšie, sen sa stal skutočnosťou. Pri vyslovení toho faktu mám slzy v očiach a neviem normálne logicky uvažovať. Zrazu všetci vedia, že existujeme, a Zuzku podporovalo celé Slovensko. Je to úžasné,“ povedal nám na úvod jej manžel Martin Rehák.

Ten má momentálne na starosti aj ich dvoch synov Nathana a Noaha. Malí chlapci majú zo zlata svojej mamy veľkú radosť, no dramatické vyvrcholenie v skorých ranných hodinách strávili ešte v posteli. „Obaja kvázi naschvál ešte spali. Dokonca sme si pri finále vypli zvuk, pretože strelci majú radi ticho a treba si to vychutnať. Chalani sa viac-menej zobudili pri poslednej rane a naplno si vychutnali maminkine víťazné pocity a tešili sa, že ju vidia,“ prezradil manžel našej strelkyne.