Brazílčania sa vo finálovom dueli dostali do vedenia v nadstavenom čase prvého polčasu vďaka Matheusovi Cunhovi, no po zmene strán vyrovnal Mikel Oyrazabal. V predĺžení rozhodol Malcom a prispel k druhému zlatu na OH pre Brazíliu, celkovo k siedmej medaile.
      
Španieli patrili k favoritom turnaja, v zostave mali šesť hráčov z uplynulých ME, na ktorých postúpili až do semifinále. Na olympijských hrách získali cenný kov po 21 rokoch, v Sydney tiež vybojovali striebro.

ČO POVEDALI PO ZÁPASE?

Dani Alves, kapitán Brazílie: "Postaviť sa na najvyšší stupienok na olympijskom pódiu je pre mňa splnený sen, bez ohľadu na to, čo všetko som počas kariéry dosiahol a koľko som nadobudol skúseností. Prvýkrát som si zahral na olympiáde a odchádzam s tou najcennejšou medailou. Nenachádzam na slová..."
      
Matheus Cunha, autor prvého gólu Brazílie: "Kapitán Dani bol neuveriteľný, všetkým pomáha. Keď prišiel do tímu, každému sa zdvihla nálada. Áno, vekový rozdiel medzi ním a zvyškom mužstva bol vysoký. Ako malý chlapec som ho sledoval v drese Barcelony či brazílskej reprezentácie, teraz sme nastupovali spolu v jednom tíme a spoločne sme získali zlato pre našu krajinu."