Deviata najvyššie nasadená hráčka si úvodný set pripísala vďaka zvládnutej koncovke, keď na podaní súperky premenila hneď prvý setbal. Druhé dejstvo malo jednoznačnejší priebeh a bolo v réžii Vondroušovej, ktorá brejkla Benčičovú v prvom i piatom geme a vynútila si rozhodujúci set. V ňom dráma vrcholila, kľúčové okamihy nastali po siedmom geme. Po ošetrovaní Vondroušovej dosiahla Benčičová čistou hrou rozhodujúci brejk, ktorý išla potvrdiť na podanie. Nemala to jednoduché, Češka ešte zabojovala a vypracovala si tri brejkbaly, Švajčiarka však ukončila duel druhým mečbalom.
      
Dvadsaťštyriročná Benčičová sa raduje z najväčšieho úspechu vo svojej kariére. S krajankou Viktorijou Golubicovou môžu v nedeľu získať aj zlato vo štvorhre, vo finále nastúpia proti jednotkám podujatia Barbore Krejčíkovej a Kateřine Siniakovej z Česka. Vondroušová neuspela v záverečnom súboji rovnako ako na Roland Garros 2019.


      
Svitolinová zvíťazila v stretnutí o tretie miesto 1:6, 7:6 (5), 6:4. Štvorka "pavúka" predviedla v súboji niekoľko obratov. Po neúspešnom prvom sete prehrávala v druhom dejstve už 1:3, stratené podanie si však vzala späť v šiestom geme a v tajbrejku si vynútila rozhodujúci set. V ňom opäť zaostávala, keď si prehrala hneď úvodný servis, ale pätnástu nasadenú Rybakinovú brejkla v siedmej i deviatej hre a zápas dopodávala siedmym mečbalom.