Koistinen doplatil na odrazený puk, ktorý vyrazil brankár hostí, smoliar rozhodca stál priamo v dráhe jeho letu a schytal ho do tváre. Ihneď sa zvalil v bolestiach na ľad. Hlavného rozhodcu zaliala krv a len ťažko sa dvíhal na korčule. Následne zamieril rovno do útrob štadióna a do nemocnice. Koistinen však berie celú situáciu s humorom, hoci prišiel o 7 zubov.

„Moje telo slablo, ako keby niekto vypol svetlá, no vedomie sa mi vrátilo rýchlo. Keď som ležal na ľade, tak som mal pocit, že mi vypadli všetky zuby. Zubár mi povedal, že štyri zuby boli úplne vybité a ďalšie tri zlomené. Navyše mám zlomeninu hornej čeľuste a otras mozgu. Veľmi ma bolia ústa, ale nesťažujem sa,“ povedal Koistinen pre portál iltalehti.fi. 

Hoci najbližšie týždne pre neho nebudú jednoduché - situáciu berie športovo a vidí v nej aj pozitíva. „Keby ma puk zasiahol o niečo nižšie priamo do krku, tak by to bolo ešte horšie. Nemôžem jesť tuhú stravu približne mesiac, ale aspoň môžem schudnúť do leta,“ dodal pobavene fínsky rozhodca.