Maradonov presný zásah, ktorý dosiahol s prispením ľavej ruky, pomohol vo štvrťfinálovom zápase na MS 1986 k víťazstvu Argentíny nad Anglickom 2:1. Jeho autor neskôr médiám povedal, že to bola "Božia ruka". "Ak by som mal tú možnosť zmeniť minulosť a ospravedlniť sa, urobil by som to. Ale gól je vždy gól, Argentína sa aj vďaka nemu stala majstrom sveta a ja som bol najlepší hráč na svete," vrátil sa Maradona k šampionátu v Mexiku.

Na prahu šesťdesiatky má jeden z najlepších hráčov futbalovej histórie nesplnené sny, jeden z nich je mimoriadne úsmevný. "Snívam o tom, že strelím Anglicku ešte jeden gól. Tentoraz pravou rukou," pobavil odpoveďou Maradona, ktorý je v týchto dňoch v domácej izolácii po tom, ako jeho blízky spolupracovník javil príznaky ochorenia COVID-19. V karanténe zostane, pokiaľ nebudú známe výsledky testov. Futbalový velikán momentálne pôsobí ako tréner argentínskeho klubu Gimnasia y Esgrima La Plata.

Pri spätnom pohľade za svojou obdivuhodnou hráčskou kariérou ho najviac teší, že mohol rozdávať radosť ľuďom na celom svete. Súčasnú dobu poznačenú pandémiou koronavírusu označil za ťažkú, pričom situácia v jeho krajine je mimoriadne kritická. V Argentíne evidujú viac ako milión pozitívnych prípadov a 29.000 úmrtí na nový koronavírus. "Je to tvrdá rana pre obyvateľov Južnej Ameriky," dodal Maradona.