ROZDELENIE PRIZE MONEY JEDNOTLIVÝM TENISTOM SI POZRITE V GALÉRII

Aktuálny ročník Wimbledonu bude opäť výnosnejší než v minulých rokoch. Klub All England Club udelí v priebehu turnaja peniaze vo výške 49,4 milióna dolárov, čo je o 11,76% viac ako 44,2 milióna dolárov v roku 2018. Peniaze sa rozdelia rovnomerne medzi mužské a ženské dvojhry a štvorhry.

Pokladnica Wimbledonu na rok 2019 je 49,4 milióna dolárov pre mužské a ženské turnaje. Celková suma udelená hráčom od All England Club-u sa od roku 2012 viac ako zdvojnásobila. Vtedy boli kolektívne prize money 20,1 milióna dolárov.

V roku 2007 Wimbledon zmenil svoju politiku v oblasti "prize money", takže muži a ženy dostávajú rovnakú sumu. Tak isto aj v tomto roku všetky štyri tenisové Grand Slams udeľujú rovnaké odmeny mužom a ženám.

Koľko peňazí dostane víťaz?

Šampión mužov a taktiež šampiónka žien vo dvojhrách zarobia úctihodnú čiasktu 2,983,748. V roku 2018 bola víťažkou Angelique Kerber a víťazom Novak Djokovič. Domov si odniesli každý po 2,531,722 dolárov.

Rozdelenie peňažných prostriedkov pre Wimbledon 2019

Výplata v mužských aj ženských dvojhrách sa zvyšuje tým viac, čím ďalej hráči postupujú. Každý hráč zarobí v 1.kole 57,136 dolárov, čo je teda minimálny zárobok každého tenistu. Sumu dostane jednoducho iba za to, že vstúpi na ihrisko v All England Club.

Koľko dostane Sagan?

Na bájnej Tour de France, ktorú fanúšikovia horlivo sledujú práve v týchto dňoch, sa jazdci menia na novodobých gladiátorov, no ich odmeny od francúzskych organizátorov sú akoby kvapkou v mori. Cyklistický víťaz zinkasuje 500-tisíc eur. V prípade, že sa Slovákovi Petrovi Saganovi podarí po záverečnej etape Tour opäť navliecť do zeleného dresu, prilepší si asi o 25 000 eur.

ROZDELENIE PRIZE MONEY JEDNOTLIVÝM TENISTOM SI POZRITE V GALÉRII