V prvom sete si obaja hráči držali podanie až do desiateho gemu, v ktorom Molčan stratil servis. Na začiatu druhého dejstva sa Monteiro ujal vedenia 3:0, Molčan však vyrovnal na 3:3 a v koncovke slávil úspech. V treťom sete nezužitkoval Molčan rýchly brejk a za stavu 4:5 opäť prišiel o servis, hoci viedol 40:15.

Štvrté dejstvo bolo už v réžii Monteira, ktorý v siedmom geme premenil druhý mečbal a upravil vzájomnú bilanciu s Molčanom na 2:0. V roku 2018 ho zdolal hladko v dvoch setoch na antukovom challengeri v poľskom Štetíne. Jediným slovenským želiezkom v mužskom singli na US Open tak zostal kvalifikant Norbert Gombos, ktorého v utorok čakal duel proti Španielovi Albertovi Ramosovi-Vinolasovi.

Muži - dvojhra - 1. kolo:

Thiago Monteiro (Braz.) - Alex MOLČAN (SR) 6:4, 4:6, 6:4, 6:1

Schmiedlová nemala problémy

Anna Karolína Schmiedlová sa prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V úvodnom kole zdolala Argentínčanku Nadiu Podoroskú 6:3, 6:2 a odplatila jej prehru z Roland Garros 2020. Jej ďalšou súperkou bude Číňanka Šuaj Cang, ktorá vyradila tridsiatu nasadenú Švajčiarku Jill Teichmannovú.

Schmiedlovej vyšiel úvod zápasu s Podoroskou a po rýchlom brejku si vybudovala náskok 3:0. Argentínčanka síce následne vyrovnala na 3:3, no ďalšie tri hry sa stali korisťou Schmiedlovej. V druhom dejstve už najlepšia slovenská singlistka na dvorci dominovala, po dvoch brejkoch odskočila súperke na 4:0 a zápas s prehľadom dotiahla do úspešného konca.

Ženy - dvojhra - 1. kolo:

Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) - Anna Podoroská (Arg.) 6:3, 6:2

Ani Kužmová nestratila set

Viktória Kužmová sa rovnako ako jej krajanka Anna Karolína Schmiedlová prebojovala do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. V úvodnom kole zvíťazila v pozícii kvalifikantky nad Španielkou Sarou Sorribesovou Tormovou 6:3, 6:4. Jej ďalšou súperkou bude domáca Američanka Shelby Rogersová, ktorú vlani zdolala na finálovom turnaji Pohára Billie-Jean Kingovej v Prahe.

Kužmová v New Yorku potvrdzuje výbornú formu, vrátane kvalifikácie vyhrala už štyri zápasy. Proti Sorribesovej Tormovej zverenka trénera Tomáša Hrunčáka skvele returnovala. V prvom sete trikrát prelomila servis rebríčkovo oveľa vyššie postavenej súperky. V druhom dejstve to bol boj o každú loptičku, do siedmeho gemu si obe aktérky držali servis. Po brejku v ôsmom geme išla Kužmová podávať na víťazstvo a hoci Španielke sa podaril rebrejk na 4:5, koncovka patrila Slovenke.

Ženy - dvojhra - 1. kolo:

Viktória KUŽMOVÁ (SR) - Sara Sorribesová Tormová (Šp.) 6:3, 6:4