Beatrice je o šesť minú staršia ako jej slávnejšia sestra. Každý by povedal, že by mali byť kamarátkami, oporami a dokonale sa poznať. Nie je to však tak. „Bude to možno znieť ako vtip, ale predavačku v potravinách poznám lepšie ako moju sestru-dvojičku,“ vyhlásila Beatrice Bouchardová a načrtla príbeh ťažkého detstva celej rodiny.

Dvojičky žili spolu s mamou Juliou a otcom Michelom, investičným bankárom, v Montreale. Rodinná idylka sa začala rúcať, keď mala Eugenie 10 rokov. „Určite nie sme jednoduchá, šťastná a dokonalá rodina. Sme všetko okrem toho. Naši rodičia sa rozviedli, lebo neboli spolu šťastní. Ja so sestrou Charlotte a bratom Williamom sme žili s otcom a Genie s mamou. Vyrastali sme v odlúčení,“ prezradila Beatrice a dodala: „Vzniknutá situácia vyústila do veľkého napätia. Ja som bojovala proti mame a Eugenie zase proti otcovi.“

Eugenie Bouchardová má so svojimi sú rodencami zložitý vzťah.
Eugenie Bouchardová má so svojimi sú rodencami zložitý vzťah.
Zdroj: TASR

I keď Eugenie často ukazuje zábery so svojimi súrodencami, rany sa hoja ťažko. „Problémy sú aj teraz. Vôbec to nie je dokonalé. Počas desiatich rokov sme sa vídavali  dvakrát za rok. Ľudia v potravinách sú mi bližší ako ona. Je to šialené, ale je mi takmer cudzia,“ nedala si servítku pred ústa staršia dvojička. Beatrice nikdy nevycestovala so sestrou na turnaj do Európy či Austrálie. „Po prvé, chodila som do školy. Po druhé, kto by mi to zaplatil? Genie nie. Ľudia si myslia, že ma sestra vezme všade. Nie, nikam ma neberie. Keď som ju chcela vidieť hrať na Wimbledone, tak mi odkázala, že ak chcem, tak mám prísť a kúpiť si lístok,“ bonzla na sestru Beatrice.

Beatrice celý život porovnávajú s úspešnejšou sestrou. „Je to veľmi ťažké. Vždy som bola len tá neúspešná sestra a jej to pridalo na sebavedomí,“ zakončila. Napriek tomu tieto problémy prekonala a je sama so sebou spokojná. Jej mladšia sestra je momentálne 141. hráčkou sveta a žije na Floride. Jej súrodenci v Kanade. Jedno však treba uznať, že v kráse za svojou slávnejšou sestrou Beatrice nezaostáva. Pozrite si to vo FOOTGALÉRII!