FOTO mrznúcej a naštvanej Azarenkovej nájdete TU!

Finalistka nedávneho US Open nastúpila v nedeľu na duel 1. kola proti Danke Koviničovej z Čiernej Hory. Hoci bývalá svetová jednotka duel zvládla s prehľadom 6:1, 6:2, prechádzka ružovou záhradou to pre bieloruskú tenistku rozhodne nebola. Po prvých troch gemoch si nahnevaná Azarenková sadla na lavičku a dožadovala sa, aby stretnutie prerušili pre nevhodné podmienky. Vytočená dvojnásobná grandslamová víťazka si servítku pred ústa rozhodne nedávala. 

„Začína sa šmýkať, prší už 15 minút, my stále hráme a všetky uteráky sú mokré. To snáď nemyslíte vážne, či áno? Nevidíte, čo sa deje? Čo tu ešte hľadáme,“ frflala Azarenková. Empajrová rozhodkyňa jej povedala, aby počkala ešte niekoľko minút na to, aký má byť ďalší postup, čo Bieloruska odmietla a spustila ďalšiu spŕšku kritiky, po ktorej odišla z kurtu Suzanne Lenglenovej do útrob štadióna. 

„Vy nehráte, takže netušíte, aké sú podmienky. Je to smiešne, nebudem tu sedieť a mrznúť. Je mi zima a navyše teplomer ukazuje 8 stupňov Celzia. Žijem na Floride, kde som zvyknutá na teplé počasie,“ vrčala nasadená desiatka a oporu našla aj u svojej súperky, ktorá takisto nechcela čakať na rozhodnutie v zime a daždi. Azarenková navyše odohrala celý duel v čiernych legínach a šušťákovej bunde, no ani jej výlev ju nerozhodil, pretože samotný duel trval iba 61 minút. 

Hoci v Paríži skutočne panuje pravé jesenné počasie a nízke teploty vadia viacerým tenistom, Azarenková sa za svoje vyjadrenia dočkala aj kritiky. „Radšej by som videl lepšie argumenty ako tie, že bývam niekde, kde je teplo. Ak mám byť úprimný, nemyslím si, že tieto slová od Viktorie mali dostatočnú váhu,“ skritizoval Bielorusku bývalý americký tenista a niekdajšia svetová jednotka Jim Courier.

Z divákov nie je nadšená

Duely Roland Garros môže denne vidieť 1 000 priaznivcov, no ani z tohto počtu nie je Azarenková nadšená, pretože vo Francúzsku denne pribúdajú až päťciferné čísla nakazených koronavírusom. „Každý chce hrať pred fanúšikmi, ale za týchto okolností som z toho trochu nervózna. Na US Open všetko fungovalo aj bez nich, tak neviem, prečo musíme skúšať niečo nové bez zjavného dôvodu,“ posťažovala sa.