Mladšia z tenisových sestier Williamsových vyhrala v doterajšej kariére 23 grandslamových turnajov, roky bola svetovou jednotkou a vďaka tenisu precestovala celý svet. A práve bývanie v najluxusnejších hoteloch sveta bolo inšpiráciou pre zariadenie jej honosného sídla v Miami. Obrovská vila, ktorú si zhruba za 5 miliónov dolárov (4,1 mil, eur) Serena zaobstarala už pred štyrmi rokmi, no presťahovala sa tam až počas pandémie, sa rozprestiera na ploche 1450 metrov štvorcových, nechýba priľahlý bazén, či detské ihrisko pre jej trojročnú dcéru Alexis Olympiu. No zaujímavosťou je, že tenisový kurt by ste na jej pozemku hľadali márne. „Chcela som oddeliť svoju prácu od súkromia,“ vysvetlila jedna z najlepších hráčok tenisovej histórie.

ZÁBERY luxusného domu americkej tenistky v Miami si pozrite vo FOTOGALÉRII

Vo vnútornej časti vily pre zmenu nechýbajú rozľahlé izby vrátane súkromného šatníka tenistky s rozlohou 58 metrov štvorcových, miestnosti pre všetky jej trofeje, súkromná umelecká galéria, posilňovňa so saunou, či vínna pivnica, ktorá je veľká zhruba ako menší byt v New Yorku. Súčasťou honosného domu je však aj karaoke miestnosť s barom, Serenina pracovňa či vlastné kráľovstvo jej jedinej ratolesti. Jeho súčasťou je obrovská ružová posteľ v tvare hradu so zabudovanou šmykľavkou, no keďže rodičia si súkromie svojej dcéry chránia, fotografie jej izby nezverejnili.

Aby honosné sídlo americkej tenistky, ktoré leží na pobreží, spĺňalo všetky jej túžby, muselo byť kompletne prerobené. Prerábku mala pod palcom Serenina staršia sestra Venus, ktorá je mimochodom majiteľkou a manažérkou uznávanej dizajnérskej firmy. „Miešať rodinné vzťahy s podnikaním môže byť riskantné, ale keďže každá z nás pozná tú druhú dokonale, všetko som nechala v jej rukách. Venusinou prioritou bolo uspokojenie mojich vízií, ktorých bolo v celom návrhu naozaj veľa. Mala som na ňu až 180 požiadaviek,“ prezradila s úsmevom Serena Williamsová.