Vo štvorhre sa o rozhodujúci bod postarali Viktória Kužmová a Tereza Mihalíková, ktoré zdolali tandem Caroline Dolehideová, CoCo Vandewegheová 6:2, 6:7 (5) a 12:10. O víťazovi skupiny a postupujúcom medzi elitné kvarteto definitívne rozhodne stredajší záverečný duel v skupine medzi USA a Španielskom.

Rozhodujúcu štvorhru odštartovalo lepšie slovenské duo, ktoré hneď v prvej hre prelomilo servis Vandewegheovej a brejk následne potvrdili na podaniach Kužmová i Mihalíková na 3:1 vo svoj prospech. Američanky kazili oveľa častejšie ako ich súperky a Dolehideová v siedmej hre stratila servis na nulu. Slovenky vzápätí na Mihalíkovej podaní využili tretí setbal. Druhý set sa začal rovnako ako ten prvý stratou podania Vandewegheovej, slovenská dvojica následne zvýšila na 2:0 a za stavu 3:1 mala k dispozícii ďalšie dva brejkbaly.

Američanky ich odvrátili a v šiestej hre pri podaní Kužmovej po svojom premiérovom brejku vyrovnali na 3:3. O osude druhého setu rozhodla až skrátená hra, Američanky z 1:2 otočili na 5:2 a vynútili si supertajbrejk. V ňom prišla slovenská dvojica o náskok 8:4 a za stavu 9:10 čelila mečbalu, tri vyhraté loptičky za sebou však znamenali celkový triumf Kužmovej a Mihalíkovej.

Slovenky po prehre v pondelkovom úvodnom dueli so Španielskom 1:2 potrebovali v utorok USA zdolať, aby sa udržali v hre o postup. Medzi elitné kvarteto sa prebojujú iba víťazi štyroch trojčlenných skupín.

Po dvojhrách bol stav stretnutia USA - Slovensko nerozhodný 1:1. Svoj tím poslala v súboji s favoritom do vedenia Kužmová, ktorá si so Shelby Rogersovou poradila za 86 minút 6:4 a 6:4. V oboch setoch zvrátila nepriaznivé skóre 1:3. Anna Karolína Schmiedlová potom v súboji tímových jednotiek hladko za 67 minút prehrala s Danielle Collinsovou 3:6 a 2:6. Schmiedlová sa v celom zápase nedostala ani k jedinej brejkbalovej príležitosti.