Rodáčka z kanadského Toronta prešla turnajom v New Yorku ako nôž maslom. V americkej metropole nestratila ani set, pričom na ceste za vysnívaným titulom musela odohrať až 10 zápasov. Do turnajového pavúka sa totiž mohla zaradiť až po trojkolovej kvalifikácii. Všetky prekážky však zvládla a po sobotňajšom triumfe nad Kanaďankou Leylou Fernandezovou (6:4, 6:3) zdvihla nad hlavu svoju najcennejšiu trofej. „Na US Open som prežila nádherné tri týždne, ďakujem za podporu celému môjmu tímu i všetkým, ktorí mi fandili doma. Naučila som sa pracovať so svojou psychikou a s nastavením mysle,“ povedala krátko po zápase Emma Raducanuová.

Súkromné ZÁBERY krásnej britskej tenistky nájdete v GALÉRII!

Mladá tenistka je najmladšou grandslamovou šampiónkou od roku 2004, keď na tráve All England Clubu vybojovala trofej Ruska Maria Šarapovová. Raducanuová si z New Yorku odnáša prémiu 2,5 milióna USD a do svetového rebríčka WTA si pripíše 2 040 bodov, ktoré ju katapultujú z druhej stovky až na 23. miesto. Úsmevné na tom všetkom je, že na US Open odchádzala v nádeji, že si zarobí aspoň na nové slúchadlá, keďže svoje obľúbené počas kvalifikácie stratila. Rovnako úsmevne vyznieva aj to, že sa jej mama pred odletom do USA pýtala, či si na ten výlet nezbalila až príliš veľa oblečenia.

Zaujímavosťou je, že vlani vo februári bola aj v Bratislave, keďže figurovala v britskom fedcupovom tíme. Ani zďaleka však nepatrila k jeho líderkám, do hry by zasiahla len v prípadnom zápase štvorhry. V tom čase figurovala až na 364. priečke svetového rebríčka WTA a len málokto o nej chyroval. V týchto dňoch je z nej hviezda a zároveň najskloňovanejšie meno vo svete tenisu. Konkurovať v tomto smere jej môže snáď len Srb Novak Djokovič, ktorý na tohtoročnom US Open premárnil šancu na kalendárny grandslam, keďže vo finále podľahol Rusovo Daniilovi Medvedevovi hladko 0:3 na sety.