Plač Novaka na remene mamy si pozrite vo FOTOGALÉRII!"

Rodák z Belehradu dosiahol na najemocionálnejší triumf kariéry rok po tom, čo ho z Austrálie deportovali pre nedodržanie Covid nariadení.  Djokovič sa tak turnaja nezúčastnil, tento rok sa vrátil vo veľkom štýle, desiatykrát ovládol turnaj a vyrovnal rekord Rafaela Nadala s 22 grandslamovými titulmi, navyše vrátil sa na post svetovej jednotky. Jednoducho úžasný začiatok roka...

Podporovateľ Rusov 

"Posledné týždne boli nesmierne emočne náročné. Preto som sa tiež emocionálne zosypal a rozplakal sa, keď som objal mamu a brata. Rušivých elementov bolo viacero, najmä udalosti okolo môjho otca som niesol ťažko," povedal po triumfe Djokovič, ktorý narážal na kauzu okolo jeho otca Srdjana. Ten po štvrťfinálovom zápase jeho syna, pózoval s priaznivcami ruského prezidenta Vladimira Putina.

Jeho otec tak už v následnom semifinále chývbal a neobjavil sa ani na finále. "Dúfal som, že sa veci upokoja, ale bohužiaľ nie. Obaja sme sa zhodli, že bude najlepšie, keď nedorazí. Mňa aj jeho to veľmi bolí, pretože toto bol výnimočný okamih, ktorý sa nemusí opakovať. Ale videl som ho hneď po zápase, necítil sa nijako skvele, ale mal zo mňa radosť. Povedal, že je najdôležitejšie, aby som sa cítil dobre na kurte, a keď to znamená, že na zápas nepríde, tak jednoducho nedorazí," objasnil situáciu okolo otcovej kauzy Djokovič.