Rafael Nadal , Novak Djokovič , Roger Federer , Dominic Thiem , Stefanos Tsitsipas , Alexander Zverev a Nick Kyrgios sa spojili s hráčkami ako Naomi Osaková, Serena Williamsová, Caroline Wozniacká, Petra Kvitová a Coco Gaufová. Dokopy majú títo Počas večera v Aréne Rod Lavera vyzbierali 5 miliónov austrálskych dolárov (3,1 mil. eur) Spoločnosť im robili aj hasiči, ktorí bojovali s plameňmi a svoje skúsenosti všetkým vyrozprávali.

Líder rebríčka ATP Rafael Nadal sa rozhodol darovať na záchranu postihnutých oblastí 250-tisíc dolárov. „Dúfam, že to inšpiruje aj ostatných, aby podporili zbierky na nápravu tejto katastrofy, ktorú prežívame,“ povedal Nadal. Rovnakou sumou sa k nemu pridal aj Roger Federer. „Bolo ťažké sa na to pozerať a pri tom si želáte, aby sa to nestalo vašej krajine. Vo Švajčiarsku zatiaľ nemáme také extrémne situácia. Vždy veľmi rád pomôžem. Chcem zvyšovať povedomie o tejto katastrofe a vyzbierať ďalšie peniaze,“ vyhlásil 20-násobný grandslamový šampión.

Účastníci exhibície majú na konte dokopy 73 grandslamových titulov.
Účastníci exhibície majú na konte dokopy 73 grandslamových titulov.
Zdroj: Getty Images

Proti sebe nastúpil tím Sereny Williamsovej, v ktorom nastúpili aj Petra Kvitová, Rafael Nadal, Novak Djokovič a Dominic Thiem a tím Caroline Wozniackej s Naomi Osakovou, Coco Fauffovou, Stefanosom Tsitsipasom a Alexandrom Zverevom. No a proti sebe si ťukli aj Federer s Nickom Kyrgiosom.

Práve Kyrgiosa ako Austrálčana zasiahla prírodná katastrofa najviac. Za každée eso počas prvého turnaja sezóny ATP Cupu venoval 200 dolárov na záchranu austrálskych lesov. „Len som chcel poslať správu do sveta, že mi to nie je ľahostajné,“ opísal Kyrgios svoj zámer.