Turnajová trojka Osaková zdolala vo štvrtkovom semifinále desiatu nasadenú Serenu Williamsovú z USA 6:3, 6:4. Osaková potvrdila svoju dominanciu v záverečných fázach grandslamových turnajov, keď ešte nikdy neprehrala od štvrťfinále. Proti Williamsovej zaznamenala dvadsať víťazných úderov v porovnaní s dvanástimi súperky, zároveň vyprodukovala o tri nevynútené chyby menej. Tridsaťdeväťročná Williamsová pri svojej dvadsiatej účasti na Australian Open utrpela vôbec prvú prehru v semifinále.

Japonke pritom nevyšiel úvod, keď ju súperka hneď na začiatku brejkla a viedla už 2:0. Potom však Williamsová prišla o dve podania za sebou a Osaková otočila na 4:2 a následne dovolila Američanke uhrať iba dva fiftíny. Do druhej časti vstúpila lepšie, premenila brejkbal, držala si svoje podanie až do stavu 4:2. Skúsená Williamsová v ôsmej hre na trikrát získala brejkbal a vyrovnala. To však bolo z jej strany všetko a v nasledujúcich gemoch opäť nezískala ani fiftín.

Vo finále sa Osaková stretne s Bradyovou, ktorá v trojsetovom semifinále zdolala Češku Karolínu Muchovú 6:4, 3:6, 6:4.

Bradyová začal svoje druhé grandslamové semifinále dobre a v úvodných dvoch gemoch stratila iba jediný fiftín. Potom však aj ona prišla o servis a dovolila súperke vyrovnať. Ďalší priebeh bol vyrovnaný až do desiatej hry, keď Američanka brejkla Muchovú a zároveň získala celý set. Češka sa však nevzdala, prelomila Bradyovej prvé podanie, postupne si vypracovala náskok 3:1 a rovnako ako súperka v prvom, aj ona zakončila víťazný set brejkbalom.

Aj rozhodujúce dejstvo bolo vyrovnané a rozhodol jediný brejbal. Ten sa podaril už v treťom geme Bradyovej. Drámu priniesla desiata hra za stavu 5:4 pre Američanku. Tá viedla 40:15, no premárnila oba mečbaly, Muchová dokázala otočiť, no tiež nepremenila dve výhody, čo ju v konečnom dôsledku stálo celý zápas. Bradyová zužitkovala piaty mečbal a vo svojom prvom grandslamovom finále sa môže tešiť na Osakovú.

Dvojhra žien - semifinále:

Naomi Osaková (Jap.-3) - Serena Williamsová (USA-10) 6:3, 6:4

Jennifer Bradyová (USA-22) - Karolína Muchová (ČR-25) 6:4, 3:6, 6:4