Náš úspešný tenista po príchode z Austrálie rozdával úsmevy aj rozhovory, dokonca bol včera aj v televíznej rannej šou. „Športovci vo všeobecnosti, ktorí sú reprezentanti, majú výnimku. Vzhľadom k tomu, že som kandidát na účasť na OH v Tokiu, mám certifikát a po návrate z turnaja mi stačí preukázať sa PCR testom,“ vysvetľoval svoj voľný pohyb po Bratislave, hoci pre každého iného platí po príchode z cudziny prísna karanténa na 14 dní.

Jediné miesto, kam ho nevpustili, bola pôrodnica, kde ešte včera ležala jeho snúbenica Karin. „Do nemocnice ísť nesmiem ako väčšina ľudí na Slovensku. Rešpektujem to, musíme na seba počkať. Zatiaľ pôjdem k starým rodičom po staršiu dcérku Karolínku a všetok čas budem s ňou. Do obľúbeného varenia sa pustím až cez víkend, keď budeme všetci doma. A neviem sa už dočkať rezňa so šalátom, čo nepoteším kondičného trénera,“ poznamenal žartom Filip Polášek. Podľa našich informácií by jeho priateľku aj s dcérkou mali z pôrodnice prepustiť dnes.

Okrem osobného života sa Filipovi Polášekovi sa po reštarte kariéry, ktorý prišiel v roku 2018konečne darí aj v tom športovom. Spoločne s Chorvátom Ivanom Dodigom totiž vytvorili začiatkom roka 2019 dvojicu, ktorá žne úspechy na antuke, tvrdom koberci či na trávniku. Z Melbourne si s partnerom odniesli prémiu 600-tisíc austrálskych dolárov (389-tisíc eur) pred zdanením a do rebríčka im pribudne 2 000 bodov.

Najúspešnejší rok z finančného hľadiska bol pre neho rok 2019, keď dokázal zarobiť na turnajových odmenách astronomických 488-tisíc eur. S Dodigom sa vtedy dostali do semifinále slávneho Wimbledonu, ovládli turnaj v Cincinnati a boli tiež vo finále Masters 1 000 v Paríži. Minulý rok sa dostali až do semifinále Autralian Open, ktoré však dokázali vyhrať až tento rok a stali sa doslova nesmrteľnými. Čísla hovoria jasnou rečou a náš tenistka Filip Polášek si od svojho návratu na dvorce v roku 2018 zarobil celkovo na odmenách 789-tisíc eur.