FOTO myší v hoteli nájdete TU!

Pandémia koronavírusu ovplyvnila aj štart tenisovej sezóny. Hoci sa Australian Open začne až 8. februára, všetci tenisti musia predtým absolvovať 14-dňovú karanténu. Smolu majú tí, ktorí boli počas charterových letov do Austrálie na palube s pasažiermi, ktorým neskôr vo vzorkách zistili ochorenie COVID-19. Takíto hráči môžu zabudnúť aj na 5-hodinový denný tréning a musia trčať v hoteli medzi štyrmi stenami.

Každý robí, čo je v jeho vlastných silách a tenisti si krátia čas aspoň provizórnym tréningom s vlastnou váhou či s rôznymi pomôckami. Tí vynaliezavejší si zaťukajú s loptičkou aspoň o hotelové skrine. Všetko však zďaleka nejde tak hladko, ako si predstavovali organizátori a kritika sa na nich valí zo všetkých strán. Zaujala najmä Ruska Julia Putincevová, ktorá už neraz natočila, ako jej po izbe pobehujú myši. Posťažovala sa aj na to, že sa nemôže ani nadýchať čerstvého vzduchu – a nie je jediná. Na to, že sa v hoteloch nedajú otvoriť okná, sa posťažovalo viacero hráčov. „Potrebujeme čerstvý vzduch, aby sme mohli dýchať,“ uverejnila Putincevová fotografiu na sociálnych sieťach, na ktorej držala transparent so spomínaným nápisom.

Hlavou nad podmienkami krúti aj Ukrajinka Jelina Svitolinová, ktorá v súkromí tvorí pár s Gaelom Monfilsom. Hoci dvojica žije v spoločnej domácnosti, po prílete do Austrálie ich organizátori rozdelili a karanténu musia tráviť oddelene. Nadšený z tvrdých podmienok nie je ani Novak Djokovič. Svetová mužská jednotka chcela stráviť karanténu aspoň v súkromnom ubytovaní, no výnimky neplatia ani pre najväčšie hviezdy. Srb si tak s raketou v ruke kráti čas na balkóne, konverzáciou s fanúšikmi, ktorí striehnu na Djokoviča z ulice, a rozdáva im úsmevy na všetky strany.

Dali im aspoň peniaze na jedlo

Na podmienky v karanténe sa posťažoval aj priateľ a zároveň tréner našej tenistky Viktórie Kužmovej Tomáš Hrunčák. Problém bol najmä so zlým jedlom. „Väčšinou sme dostali iba sendvič alebo studenú rybu. Potom nám dali 100 dolárov na deň, aby sme si objednávali jedlo cez donáškovú službu. Takto je to už v poriadku,“ uviedol Hrunčák pre stz.sk.