FOTO trpiacej Muchovej nájdete TU!

Muchová si po druhom geme druhého setu vyžiadala lekárske ošetrenie a po ňom sa vrátila na kurt ako vymenená. Česká tenistka však dovtedy poriadne trpela a dokonca si vo veľkých horúčavach položila na hlavu sáčok plný ľadu. Možno aj práve to nakoplo Karolínu k senzačnému zvratu, keď duel nakoniec dotiahla do víťazného konca po troch setoch. 1:6, 6:3, 6:2.

„Bola som na kurte trochu stratená a točila sa mi hlava. Lekár mi skontroloval tlak a trochu ma schladil ľadom, to mi pomohlo. Už som sa dostala do fázy, že som si myslela, že omdliem,“ priznala Muchová po zápase s tým, že zrejme podcenila aj pitný režim. Po ošetrení začala na kurte dominovať a Bartyová bola bezmocná. Po zápase však prehru zobrala športovo a na Muchovej ošetrenie sa nesťažovala. 

„Má na to plné právo, asi to potrebovala. Všetko bolo podľa pravidiel. Nie je mojou starosťou, prečo si vzala prestávku na ošetrenie. Deje sa to stále a využívam to aj ja. Nemala som hrať tak uvoľnene a kopiť chybu za chybou. Po ošetrení som už nemala zápas vo svojich rukách, pričom skúseností mám dosť, aby ma to nerozhodilo,“ krútila hlavou Bartyová.