Tour de France - Peter Sagan

Tour de France

Martin Domok

Tour de France sú etapové preteky profesionálnych cyklistov, trvajúce vyše troch týždňov, vždy v júli. Majú 21 etáp. Tour sa uskutočňuje každoročne už od roku 1903 vo Francúzsku, výnimkou bola prvá svetová vojna a druhá svetová vojna. Dnes je jednou z najdôležitejších športových udalostí roka. V hodnotení cyklistických pretekov ProTour podľa Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) sú ako jediné cyklistické preteky zaradené do najvyššej kategórie A. Väčšina etáp vedie cez Francúzsko, ale je bežné, že niektoré etapy zavítajú aj do okolitých štátov, napríklad do Talianska, Španielska, Švajčiarska, Belgicka, Luxemburska a Nemecka, ale aj do nesusediacich krajín, napríklad do Írska, Spojeného kráľovstva alebo Holandska. Tri týždne trvajúce preteky zvyčajne zahŕňajú dva dni voľna, ktoré sa často využívajú na presun medzi etapami. Tour de France sa doteraz zúčastnilo trinásť Čechov a Slovákov. Ako prvý Slovák štartoval na pretekoch Milan Jurčo. Najúspešnejšími jazdcami sú Peter Sagan so siedmimi účasťami, jedenástimi individuálnymi etapovými víťazstvami a ziskom šiestich zelených dresov, ktoré sú v celej histórii rekordné.  Ján Svorada s ôsmimi štartmi a tromi individuálnymi etapovými víťazstvami. V ročníku 2012 bolo Slovensko rekordne zastúpené bratmi Petrom a Martinom Velitsovcami a Petrom Saganom. Sagan vyhral 3 etapy a zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže

Cyklistika nie je len mužský šport, o čom vás presvedčia aj tieto krásky, medzi ktorými nájdete aj prsnatú Slovenku!
Ostatné včera 0:02

FOTO Zabudnite na Sagana, toto sú NAJKRAJŠIE cyklistky na svete: Zo Slovenky padnete na zadok!

BRATISLAVA - Tohtoročné Giro je v plnom prúde, no cyklistika nie je len športom pre tvrdých mužov s nezlomnou vôľou. Na dve kolesá s radosťou vysadá aj nežné pohlavie a v ženskom pelotóne nájdu fanúšikovia niekoľko cyklistiek, z ktorých by sa im podlomili kolená. Kochať by sa mohol aj Peter Sagan, veď jeho slovenská kolegyňa je dokonca „slávnejšia“ ako on.

Takmer aj Tour de France podľahla tlaku skupín zastupujúcich ženské práva a z poetapových ceremoniálov odstránila sexi hostesky. Našťastie pre mužských fanúšikov zostali.
Tour de France 10.5. 6:30

FOTO Vyzliekli sme hostesky Tour de France: TIETO božské telá spríjemňujú deň Saganovi a spol.

Takmer aj cyklistické preteky podľahli tlaku skupín zastupujúcich ženské práva a z poetapových ceremoniálov odstránila sexi hostesky. Našťastie pre mužských fanúšikov zostali.

Nielen svetoznámi futbalisti, či hokejisti sa môžu pred celým svetom pýšiť sexi partnerkami. Krásne polovičky stoja aj po bokoch hviezdnych cyklistov, ktorí momentálne bojujú na prestížnych pretekoch Tour de France. Pri pohľade na ne vám padne sánka.
Cyklo 8.5. 7:52

Manželky cyklistov skrývajú tajomstvá. Prsia Saganovej Katky zatienila Cavendishova dračica!

Miláno – Cyklistika, to nie sú len stovky kilometrov na bicykli či dramatické záverečné šprinty. Na tento šport a hviezdnych cyklistov sme sa pozreli trochu inak – cez ich manželky.

BRATISLAVA - Nemá sa veru za čo hanbiť! Sexi modelka Mariam Agredano, ktorá sa počas Tour de France 2019 pohybovala pri Petrovi Saganovi (31), sa za svoje dokonalé krivky očividne nehanbí. Španielka vystavuje svoje telo na obdiv často a na jeseň opäť zhodila oblečenie.

FOTO Na Tour behal za ňou aj Sagan. Slávna hosteska sa opäť vyzliekla donaha

BRATISLAVA - Nemá sa veru za čo hanbiť! Sexi modelka Mariam Agredano, ktorá sa počas Tour de France 2019 pohybovala pri Petrovi Saganovi (31), sa za svoje dokonalé krivky očividne nehanbí. Španielka vystavuje svoje telo na obdiv často a na jeseň opäť zhodila oblečenie.

...
Ostatné 29.4. 7:25

FOTO Zámok je len čerešnička na torte. TAKTO v luxuse si žije Peter Sagan

Nemôže sa sťažovať! Slovenský cyklista Peter Sagan (31) má podľa zákulisia pelotónu plat v tíme Bora-hansgrohe približne na úrovni šesť miliónov ročne.

Lance Armstrong vyhral Tour de France sedemkrát. O všetky triumfy prišiel pre doping.
Cyklo 15.4. 15:59

Čelí ďalšiemu obvineniu: Podvodník Armstrong mal okrem dopingu využívať v kopcoch aj motorček!

Označil ho za najväčšieho zloducha, akého svet videl. Bývalý šéf francúzskej antidopingovej agentúry Jean-Pierre Verdy tvrdí, že americký cyklista Lance Armstrong (49) si pri svojich siedmich triumfoch na Tour de France pomáhal okrem krvného dopingu (EPO) aj iným nelegálnym spôsobom.

rRaditeľ pretekov L’Etape Slovakia by Tour de France Pukalovič: Čaká nás dvojdňový program
Video 8.4. 14:34

rRaditeľ pretekov L’Etape Slovakia by Tour de France Pukalovič: Čaká nás dvojdňový program

Zdroj videa: TASR Na Slovensku sa toto leto prvýkrát uskutoční cyklistické podujatie pre širokú verejnosť pod názvom L’Etape Slovakia by Tour de France. Akcia spojená s najslávnejšími pretekmi na svete sa tento rok bude konať v štrnástich krajinách, v okolí Bratislavy je na programe 21.-22. augusta.

Minister dopravy a výstavby Doležal: Aspoň kúsok Tour de France bude na Slovensku
Video 8.4. 14:22

Minister dopravy a výstavby Doležal: Aspoň kúsok Tour de France bude na Slovensku

Zdroj videa: TASR Na Slovensku sa toto leto prvýkrát uskutoční cyklistické podujatie pre širokú verejnosť pod názvom L’Etape Slovakia by Tour de France. Akcia spojená s najslávnejšími pretekmi na svete sa tento rok bude konať v štrnástich krajinách, v okolí Bratislavy je na programe 21.-22. augusta.

Peter Sagan.
Ostatné 10.3. 10:01

Odíde z Bory? Vynechá Tour de France? Saganov extréner: Nemôže si už dovoliť to, čo predtým

Prvé preteky v tejto sezóne odjazdí Peter Sagan až v marci na Tirreno Adriatico, úvod sezóny totiž ovplyvnil koronavírus, ktorým sa nakazil. Okolo budúcnosti, ale aj programu slovenského cyklistu v tejto sezóne stále visí otáznik.

Preslávila sa na Farme, ale aj ako Miss Carat Tuning. Po týchto skúsenostiach sa Slovenka Martina Štetiarová stala v roku 2014 ženou s najkrajším telom na svete. Nad jej nahými zábermi slintá aj Peter Sagan!
Ostatné 14.2. 12:03

FOTO Slovenka s najkrajším telom na svete: Slintajú nad ňou slávni futbalisti a aj Peter Sagan!

Preslávila sa na Farme ale aj ako Miss Carat Tuning. Po týchto skúsenostiach sa Slovenka Martina Štetiarova stala v roku 2014 ženou s najkrajším telom na svete.

Peter Sagan oslavuje 31 rokov.
Ostatné 26.1. 19:03

Peter Sagan oslávil 31 rokov: Tu je jeho 31 najslávnejších výrokov, ktoré sú nesmrteľné!

BRATISLAVA - Peter Sagan je azda najoriginálnejší a najjedinečnejší cyklista všetkých čias. Okrem výkonov na bicykli zaujíma verejnosť aj svojou priamosťou a bezprostrednosťou. Tieto vlastnosti sa neraz prejavia aj v jeho výrokoch, na ktoré sa potom ešte dlho spomína. Web Biker.sk vybral dvadsiatku tých najväčších skvostov, ktoré kedy opustili Saganove ústa. Niektoré z nich sú vtipné, no a niektoré zase zaujmú svojou myšlienkou.

Peter Sagan oslavuje 30 rokov a pre TOTO ho ľudia milujú, ale aj nenávidia.
Fotostory 26.1. 14:05

SAGAN oslavuje 31 rokov: Pre TOTO Petra ľudia milujú, ale aj nenávidia

BRATISLAVA – Fenomenálny slovenský cyklista Peter Sagan dnes oslavuje 30 rokov. Jeho športový prínos pre našu krajinu je neodškriepiteľný a už počas aktívnej kariéry sa zaradil medzi ikony. „Tourminátor“ však okrem veľkých úspechov zažil kvôli výstrednému životu množstvo škandálov a prešľapov, ktoré si s ním už navždy budeme spájať.

EBE 7 Terni - Na snímke britský cyklista Chris Froome na štarte 4. etapy pretekov Tirreno - Adriatico z Terni do Cascia (194 km) vo štvrtok 10. septembra 2020. FOTO TASR/AP
Britain's Chris Froome smiles before the start of the fourth stage of the Tirreno Adriatico cycling race, from Terni to Cascia, Italy, Thursday, Sept. 10, 2020.  (Fabio Ferrari/LaPresse via AP)
Ostatné 19.1. 13:33

Vek je len stav mysle! Froome sa necíti starý a chce 5. triumf na Tour de France

Paríž - Britský cyklista Chris Froome oslávi v máji 36. narodeniny, ale verí, že ešte v profesionálnom športe nepovedal posledné slovo. Po prestupe do tímu Israel Start Up Nation vyjadril túžbu zabojovať o piaty triumf na Tour de France a pripojiť sa k elitnej spoločnosti Eddyho Merckxa, Jacquesa Anquetila, Bernarda Hinaulta a Miguela Induraina.

Peter Sagan sa možno bude musieť rozhodnúť.
Ostatné 2.1. 11:05

Sagan si bude musieť vybrať: Tour de France alebo olympiáda. Japonci dali šokujúcu podmienku

Zapeklitá situácia. Cestné preteky cyklistov na olympiáde v Tokiu sú plánované len pár dní po skončení Tour de France. Japonskí organizátori hier a Medzinárodný olympijský výbor však trvajú na tom, že každý športovec musí ísť pred olympiádou do dvojtýždňovej karantény.

Peter Sagan.
Ostatné 16.12. 2020 11:30

Aká je budúcnosť Sagana? Kroky Bory to naznačujú: V tíme myslia na život po Tourminátorovi

Budúcnosť slovenského cyklistu Petra Sagana je zahalená rúškom tajomstva. V Bore-Hansgrohe sa postupne pripravujú na život bez Tourminátora.