menu
Peter Sagan

Peter Sagan

Getty images

Peter Sagan, historicky najúspešnejší slovenský cyklista. Aktuálne jazdiaci v tíme Bora Hansgrohe. Narodil sa v Žiline ako najmladší syn Ľubomíra Sagana a jeho manželky Heleny. Do profesionálneho pelotónu vstúpil, ako 19-ročný, v januári 2010 na úvodnom podujatí seriálu UCI ProTour najvyššej kategórie WT, pretekoch Tour Down Under v Austrálii. Odvtedy zaznamenal množstvo úspechov. Na Tour de France (2012 – 2016) sa stal jediným pretekárom, ktorý získal zelené tričko vo svojich prvých piatich účastiach. V roku 2013 a 2015 získal ocenenie Športovec roka. V roku 2015 získal titul majstra sveta v cestnej cyklistike – preteky s hromadným štartom mužov v kategórií elite, ktorý v roku 2016 obhájil v katarskej Dohe, v roku 2016 pridal ešte aj titul majstra Európy. O rok neskôr v nórskom Bergene skompletizoval zlatý hetrik. Od roku 2014 býva v Monaku. Má syna Marlona. 

Legendárny Kamil Haťapka nešetrí kritikou na výkony Petra Sagana v aktuálnej sezóne.
Cyklo 30.3. 9:59

TOTO si Tourminátor nezaslúži: Už sa len vozí v pelotóne, nešetrí Sagana naša legenda

Po nemastných-neslaných výkonoch Petra Sagana (33) v aktuálnej sezóne sa legendárny Kamil Haťapka (91) vyjadril, že trojnásobný majster sveta hazarduje so svojim menom. Prvý tréner nášho cyklistu Peter Zánický (50) to až tak tragicky nevníma, no uznáva, že cyklistická špička je už niekde úplne inde.

Ostrieľaná redaktorka zvŕtala Sagana z každej strany, a tak nečudo, že jej prezradil aj veci, ktoré boli z jeho strany doteraz tabu.
Cyklo 24.3. 8:57

FOTO Potil sa pri nej ako myš: Sagana spovedala NÁDHERNÁ tmavovláska. Neuveríte, čo jej vytáral

Slovenský cyklista Peter Sagan (33) si pred pár dňami zasadol pred mikrofón pôvabnej Talianky Francesci Cazzanigovej. Ostrieľaná redaktorka ho zvŕtala z každej strany, pričom jej prezradil aj veci, ktoré boli z jeho strany doteraz tabu. Zrejme naňho zapôsobil jej šarm, ktorému v minulosti podľahli už viacerí.

Peter Sagan čoraz častejšie chodí na preteky aj so synom Marlonom, ktorý teraz pobavil všetkých svojou odpoveďou.
Ostatné 21.3. 0:01

FOTO Saganovi na slávnych pretekoch robil spoločnosť syn: TÝMTO Marlon všetkých odrovnal

SAN REMO - Slovenský cyklista Peter Sagan (33) má za sebou poslednýkrát v kariére legendárny monument Miláno - San Remo, ktorý patrí medzi najslávnejšie preteky. Trojnásobný majster sveta na nich nikdy nedokázal vyhrať a s pretekmi sa cez víkend rozlúčil 44. miestom. V dejisku podujatia mu robil spoločnosť aj syn Marlon (5).

TOP 25 najbohatších slovenských športovcov.
Ostatné 17.3. 7:30

FOTO To sú najbohatší slovenskí športovci: Odpadnete, o koľko si polepšil hviezdny Lobotka

BRATISLAVA - Našim športovým hviezdam pribúdajú ročne na účty také peniaze, o ktorých sa bežným občanom Slovenska ani nesníva. Futbalista Marek Hamšík, lyžiarka Petra Vlhová či cyklista Peter Sagan dostávajú poriadne tučné balíky. Najnovšie sa do elitnej spoločnosti dostal stredopoliar SSC Neapol Stanislav Lobotka.

Dominika Cibulková na jednom z posledných fotení poriadne prekvapila novým účesom. Medzi slovenskými športovcami však nie je prvá, kto predviedol radikálnu zmenu imidžu a koho fanúšikovia takmer nespoznali.
Ostatné 6.3. 17:10

Cibulková nie je jediná. Nový imidž športovcov: Hamšík šokoval, a keď Vlhová zložila prilbu...

Dominika Cibulková na jednom z posledných fotení poriadne prekvapila novým účesom. Medzi slovenskými športovcami však nie je prvá, kto predviedol radikálnu zmenu imidžu a koho fanúšikovia takmer nespoznali.

Peter Sagan a Daniel Oss
Cyklo 5.3. 18:11

FOTO Najlepší priateľ Sagana si rozviazal jazyk: TOTO ste nevedeli! Šialený žúr a ťažké chvíle

Peter Sagan nie je len skvelý cyklista ale aj výborný človek. Presvedčili o tom slová jeho najlepšieho priateľa a tímového kolegu Daniela Ossa.

Zľava Peter Sagan, Juraj Slafkovský a Marek Hamšík.
Ostatné 5.3. 13:50

Prvé autá športovcov: Slafkovský svojím tátošom schová do vrecka aj legendárneho Hamšíka

Dnes za luxusné tátoše nemajú problém utratiť státisíce. Na čom sa však naše športové hviezdy vozili na začiatku ich kariér a v čom sa na porovnanie s nimi vozí, napríklad, 18-ročný Juraj Slafkovský po Montreale?

Slovenský cyklista Peter Sagan.
Video 28.2. 14:01

VIDEO Známy cyklista napodobnil Petra Sagana: Z tej podoby pôjdete do kolien

Poriadne si z neho vystrelil! Belgický cyklista Frederik Frison počas víkendu v jednom z rozhovorov napodobnil verne Petra Sagana s jeho nezameniteľným anglickým prízvukom a hlasom. Bez obrazu by fanúšikovia len ťažko rozoznali, že nehovorí trojnásobný majster sveta, ale jazdec tímu Lotto Dstny.

Sagan
Cyklo 25.2. 20:07

V Belgicku triumfoval Omloop Het Nieuwsblad, Sagan v druhej stovke

NINOVE - Holandský cyklista Dylan van Baarle vyhral sobotňajšiu klasiku Omloop Het Nieuwsblad.

Aj hostesky na štadióne sa o neho išli potrhať.
Ostatné 22.2. 9:04

FOTO Sagan si užíval Kolumbiu: Radoval sa na šmýkačke obšťastňoval hostesky

Keď bol Peter Sagan (33) naposledy v Kolumbii na vysokohorskom sústredení, tak sa odtiaľ vrátil potetovaný. Túto sezónu už do takého extrému nešiel, ale okrem tvrdej prípravy si pobyt v Južnej Amerike užíval.

Peter Sagan
Cyklo 16.2. 10:35

FOTO Popri tom ako maká si našiel čas aj na oddych: POZRITE, ako Sagan vystrájal v Kolumbii

Z Argentíny do Kolumbie. Peter Sagan (33) sa v Južnej Amerike pripravuje na svoju poslednú sezónu na cestnom bicykli.

Vlhová a Sagan
Ostatné 13.2. 9:45

Predbehol aj Rytmusa! TOTO meno vás prekvapí: Najúspešnejší slovenskí športovci na Instagrame

Sociálna sieť Instagram je pre športovcov dôležitým nástrojom, ako sa spojiť so svojimi fanúšikmi, či zrealizovať reklamnú spoluprácu. Ktorí slovenskí športovci sú na Instagrame najúspešnejší? Niektoré mená vás prekvapia!

Peter Sagan na tohtoročnej Tour de France.
Ostatné 10.2. 15:06

Nemá s kým ísť na pivo. Sagan sa posťažoval na zmeny v cyklistike

Nie je to to, čo bývalo. Pred pár týždňami Peter Sagan (33) oznámil koniec profesionálnej kariéry v cestnej cyklistike. Z jeho posledných rozhovorov je jasné, že ho súčasné pomery v cyklistike unavujú a sú mimo jeho životné krédo.

Azda nikoho neprekvapí, že Škriniar a Mihálik sú dobrými kamarátmi.
Ostatné 9.2. 8:00

Dojemné puto Škriniarovej Charlotte s dcérkou nášho futbalistu: Pozrite, čo stvárali v županoch

BRATISLAVA – Hviezdny slovenský obranca Milan Škriniar je veľmi dobrý kamarát s Jaroslavom Mihálikom. Obe rodiny našich futbalistov udržujú nadštandardné vzťahy a pravidelne sa navštevujú. Platí to aj v prípade ich malých dcér Charlotte a Kiari. Keď uvideli fanúšikovia ich spoločné zábery, išli sa od dojemnosti roztopiť.  

Zľava Marek Hamšík, Petra Vlhová a Peter Sagan.
Ostatné 5.2. 11:05

Športovci menia imidž: Hamšík šokoval, Gáborík so žiarovkou a Vlhovej novinka na pretekoch

Marek Hamšík po dlhých rokoch zhodil svojho legendárneho „kohúta“ a šokoval zrejme celé Slovensko. Nie je však jediný športovec, ktorý radikálne zmenil imidž. Niektorým zmena vyšla, iní by na ňu zrejme najradšej zabudli.