Paulína Fialková.

Paulína Fialková

profimedia

Paulína Fialková je slovenská biatlonistka pochádzajúca z Čierneho Balogu. Slovensko reprezentovala na Zimných olympijských hrách 2014 v Soči a v roku 2018 v juhokórejskom Pchjongčchangu. Slovensko úspešne reprezentuje aj na podujatiach Svetového pohára v biatlone.

Je členkou klubu VŠC Dukla Banská Bystrica, trénuje ju Anna Murínová, jej kondičný tréner je Martin Bajčičák, fyzioterapeut je Radovan Jambor.Vo svetovom pohári patrí medzi absolútnu svetovú špičku, najlepšie sa umiestnila na 2. mieste v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km v ruskom Ťumeňi v sezóne 2017/2018, v rakúskom Hochfilzene a českom Novom Meste na Morave v sezóne 2018/2019 tento výsledok dorovnala.Medzi doterajšie najväčšie úspechy Paulíny Fialkovej však patria aj tri medaily zo zimnej univerziády v Osrblí. Zatiaľ najlepší výkon svojej kariéry v rámci zimných olympijských hier dosiahla na hrách roku 2018 v juhokórejskom Pchjongčchangu kde sa vo vytrvalostných pretekoch na 15 km umiestnila na 5. mieste. V lete roku 2018 sa stala majsterkou sveta v šprinte v letnom biatlone, ktoré sa konali v Novom Meste na Morave.

Ivona Fialková.
Biatlon 20.2. 13:42

Ivona Fialková sa po štafete pustila do vlastného tímu: Ako je možné, že jej nemal kto pomôcť?

POKLJUKA - Slovenské biatlonistky nedokončili štafetu na MS v Pokljuke. Po pretekoch sa do kritiky vlastného tímu pustila Ivona Fialková.

Biatlon 20.2. 13:24

MS v biatlone: Nórky obhájili titul v štafetách, Slovenky opäť nedokončili

POKLJUKA - Nórske biatlonistky si vybojovali zlato v sobotňajších štafetách na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke. Ingrid Landmark Tandrevoldová, Tiril Eckhoffová, Ida Lienová a Marte Olsbuová Röiselandová zvládli náročné preteky za 1:10:39,0 min. Na druhom mieste skončilo Nemecko a tretia bola Ukrajina, zopakovalo sa tak medailové poradie z vlaňajška. Slovenky Ivonu a Pavlínu Fialkové, Henrietu Horvátovú a Veroniku Machyniakovú stiahli z trate na poslednom úseku a klasifikovali ich na 21. mieste.

Sestry Fialkové sú naše najlepšie biatlonistky, čo si uvedomuje aj Martina Halinárová-Jašicová.
Biatlon 17.2. 9:01

ROZHOVOR Biatlonistka Halinárová-Jašicová otvorene: Po sestrách Fialkových nás čaká tragédia

BRATISLAVA - Martina Halinárová-Jašicová (47) pred 22 rokmi na svetovom šampionáte získala pre Slovensko prvú biatlonovú medailu, keď v stíhacích pretekoch obsadila 2. miesto. Pohľad na súčasný stav nášho biatlonu ju vôbec neteší a priznáva, že po sestrách Fialkových nás nečaká svetlá budúcnosť. Podľa jej slov zodpovednosť za súčasný stav nesie vedenie biatlonového zväzu v predošlých rokoch.

WA 69 Pokljuka - Slovenka Paulína Fialková počas stíhačky na 10 km na 52. majstrovstvách sveta v biatlone v slovinskej Pokljuke v nedeľu 14. februára 2021. FOTO TASR/AP

Slovakia's Paulina Fialkova competes during the women's 10 km pursuit competition at the World Championships Biathlon event in Pokljuka, Slovenia, Sunday, Feb. 14, 2021. (AP Photo/Darko Bandic)
Biatlon 16.2. 14:10

Sestry Fialkové opäť zradila streľba. Favoritkám vypálila rybník senzačným víťazstvom Češka

Češka Markéta Davidová si vybojovala zlato vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na 52. majstrovstvách sveta v slovinskej Pokljuke.

Biatlon 14.2. 16:25

Eckhoffová vyhrala na MS po šprinte aj stíhačku. Fialkovú zradila posledná streľba

Nórka Tiril Eckhoffová si vybojovala na 52. majstrovstvách sveta v biatlone zlato po mixe a šprinte aj v nedeľňajšej stíhačke na 12,5 km. Do cieľa prišla sama s náskokom 17,3 sekundy pred Rakúšankou Lisou Theresou Hauserovou, bronzovú medailu si vybojovala Anais Chevalierová-Bouchetová z Francúzska (+33,0 s). Záver pretekov vôbec nevyšiel Slovenke Paulíne Fialkovej, ktorá minula na druhej stojke všetkých päť terčov a prepadla sa z 12. až na 41. miesto.

Biatlonistky
Ostatné 10.2. 9:41

FOTO Najsexi tváre MS v biatlone. Keď sa vyzlečú Slovenky, ostatné sa môžu ísť schovať

V stredu 10. februára odštartovali Majstrovstvá sveta v biatlone v slovenskej Pokljuke. Pred obrazovky nebudú lákať len veľké výkony, ale aj sexi tváre a krivky biatlonistiek.

Biatlon 30.1. 11:44

Fialková v stíhačke na ME na 32. mieste: Štyri chyby na strelnici ju stáli lepšie umiestnenie

DUSZNIKI-ZDRÓJ - Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 32. miesto v stíhacích pretekoch na ME v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Biatlon 29.1. 12:55

Návrat Ivony Fialkovej do súťažného kolotoča: V šprinte na ME skončila trinásta

DUSZNIKI-ZDRÓJ - Slovenská biatlonistka Ivona Fialková obsadila 13. miesto v šprinte na ME v poľskom meste Duszniki-Zdroj.

KK30 Hochfilzen - Na snímke slovenská biatlonistka Ivona Fialková na trati v piatkovom šprinte 3. kola Svetového pohára žien na 7,5 km v rakúskom Hochfilzene 11. decembra 2020. FOTO TASR/AP
Ivona Fialkova of Slovakia races in the women's 7.5 sprint race at the Biathlon World Cup in Hochfilzen, Austria, Friday, Dec.11, 2020. (AP Photo/Andreas Schaad)
Biatlon 26.1. 16:32

Na ME v biatlone v Poľsku sa predstaví dvanásť Slovákov: Vracia sa Fialková

Duszniki-Zdrój - Dvanásť slovenských reprezentantov bude bojovať od stredy do nedele na majstrovstvách Európy v biatlone v poľskom meste Duszniki-Zdrój.

Sestry Fialkové na rovinu o koronavíruse: Chcú sa vrátiť na majstrovstvá sveta
Video 20.1. 18:31

Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové chcú napriek zdravotným problémom po prekonaní ochorenia COVID-19 štartovať na februárových MS v slovinskej Pokljuke. Uviedli to v rozhovore pre portál slovenskybiatlon.sk.

Biatlon 20.1. 10:01

PAULÍNA FIALKOVÁ: Na slovenskej ceste sa len modlím. Autá lietajú a vytrubujú po nás (SERIÁL)

Paulína Fialková v letných mesiacoch trénuje, keď lyže na sneh vymieňa za kolieskové. Slovenská biatlonistka priznáva, že pri každom tréningu sa modlí, aby ju nezrazilo auto. Pre Šport24.sk opísala svoje skúsenosti z tréningov na slovenských cestách, aj porovnala situáciu so zahraničím.

Paulína Fialková trénuje aj v lete: Takto cibrí streľbu na kolieskových lyžiach
Video 19.1. 16:54

Zdroj videa: instagram P.F.

Henrietu Horvátovú a sestry Machyniakové bude v najbližších hodinách sledovať celé športové Slovensko.
Biatlon 14.1. 0:05

FOTO Pretrite si zrak: TIETO krásne sestry nahradia Fialkové v biatlonovom kolotoči!

Po tom, čo sestry Fialkové v úvode týždňa oznámili, že pre problémy spôsobené prekonaním ochorenia Covid-19 prerušujú sezónu, povolal tréner biatlonistiek SR Lukáš Daubner do dejiska SP v Oberhofe duo Henrieta Horvátová (21), Júlia Machyniaková (20). A veruže sa je na čo pozerať!

Paulína a Ivona Fialkovési prešli koronavírusom.
Biatlon 11.1. 15:45

Sestry Fialkové prerušili sezónu: Dôvodom je koronavírus

Bratislava - Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové prerušili sezónu. Dôvodom sú pretrvávajúce zdravotné problémy spôsobené prekonaním ochorenia Covid-19.

Lyžovanie 9.1. 13:31

Biatlon: Piate kolo Svetového pohára patril Nórke Eckhoffovej, Fialková na 49. mieste

Oberhof - Sobotňajšie stíhacie preteky 5. kola Svetového pohára biatlonistiek v nemeckom Oberhofe sa skončili triumfom Tiril Eckhoffovej.