menu
Ján Volko.

Ján Volko

TASR

Ján Volko je popredný slovenský atlét a prvý reprezentant našej krajiny, ktorý sa dostal do finále najkratšieho šprintu na vrcholnom podujatí. Cenné kovy dokázal Ján Volko  získať vo všetkých disciplínach, v ktorých preteká. Na halových majstrovstvách Európy si v behu na 60 metrov postupne vybojoval striebro a zlato. Z druhého miesta sa radoval v Belehrade v roku 2017 a o dva roky neskôr v Glasgowe sa stal majstrom sveta.V behu na 200 a 100 metrov má Ján Volko vo svojej zbierke podobne zlato a striebro. Cenné kovy získal v kategórii do 23 rokov. V roku 2017 v poľskej Bydhošti triumfoval na dvestovke a v behu na 100 metrov získal striebornú medailu.

Ján Volko je stále slobodný a aktuálne je tiež študentom telekomunikácií na FEI Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

PK 7 Mníchov - Na snímke šprintéri zľava Estónec Karl Erik Nazarov, Slovák Ján Volko s Poliak Przemyslaw Slowikowski počas prvého rozbehu šprintu mužov na 100 m trati na atletických ME v Mníchove 15. augusta 2022. Volko postúpil do semifinále stovky na atletických ME v Mníchove. V úvodnom rozbehu zvíťazil v tohtosezónnom maxime 10,22 s. Volko potvrdil, že zo šestice štartujúcich mal na konte najlepší tohtoročný čas. FOTO TASR/AP

Karl Erik Nazarov, of Estonia, Jan Volko, of Slovakia, and Przemys
Atletika 16.8. 22:33

ME finále stovky: Výborný Volko bol veľmi blízko medaily

Slovenský šprintér Ján Volko na atletických ME v Mníchove postúpil do finále stovky, kde bol blízko bronzovej medaily. Nakoniec sa s časom 10,16 umiestnil na 4.. mieste.

Volko vyhral rozbeh na 100 m a je v semifinále. Forsterová nepostúpila
Atletika 15.8. 11:40

Mníchov - Slovenský šprintér Ján Volko postúpil do semifinále stovky na atletických ME v Mníchove. V úvodnom rozbehu zvíťazil v tohtosezónnom maxime 10,22 s. Volko potvrdil, že zo šestice štartujúcich mal na konte najlepší tohtoročný čas.

Šprintér Volko cíti, že je opäť vo forme.
Atletika 12.8. 17:32

Šprintér Volko cíti, že je opäť vo forme: Lepšie ako pred Tokiom

Bratislava 12. augusta (TASR) - Slovenského šprintéra Jána Volka čaká na atletických majstrovstvách Európy vrchol sezóny. Zo Slovákov sa v Mníchove predstaví ako prvý, už v pondelok 15. augusta ho čakajú rozbehy na stovke, od štvrtka bude potom súťažiť aj na dvojnásobnej trati.

VIDEO Trénerka Bendová: Volko je dobre pripravený na obe disciplíny
Video 12.8. 14:52

Zdroj videa: TASR - Slovenského šprintéra Jána Volka čaká na atletických majstrovstvách Európy vrchol sezóny. Zo Slovákov sa v Mníchove predstaví ako prvý, už v pondelok 15. augusta ho čakajú rozbehy na stovke, od štvrtka bude potom súťažiť aj na dvojnásobnej trati.

VIDEO Volko cíti, že je opäť vo forme: Lepšie ako pred Tokiom
Video 12.8. 14:45

Takto šprintuje nový Saganov kolega v TotalEnergies Jason Tesson
Video 8.8. 10:40

Na pretekoch Štyri dni v Dunkerque ovládol etapu.

Na snímke Ján Volko v pretekoch na 60 metrov počas 21. ročníka Atletického mítingu Elán v Bratislave, 30. januára  2022. FOTO TASR - Michal Svítok
Atletika 3.7. 21:28

Volko si vo Švajčiarsku vylepšil tohtoročné maximum na 200 metrov

Slovenský rekordér v šprintoch Ján Volko si vylepšil v nedeľu na mítingu Resisprint vo švajčiarskom La Chaux-de-Fonds tohtoročné maximum na 200 m časom 20,73 s.

Peter Sagan sa ako vždy venoval aj fanúšikom
Tour de France 3.7. 19:09

FOTO Hromy-blesky od Sagana si odniesol van Aert: Nech sa už druhí na nič nesťažujú!

Opäť mu to nevyšlo. Hoci Peter Sagan (32) bojoval aj v 3. etape o víťazstvo až do samého konca, nevyšlo to ani na pódium. V cieľovej rovinke ho o len centimetre predbehli Groenewegen, van Aert a Philipsen.

Na snímke slovenský šprintér Ján Volko po  rozbehoch na 200 metrov počas XXXII. letných olympijských hier v Tokiu, 3. augusta 2021. FOTO TASR -  Michal Svítok
Atletika 19.3. 11:51

Volko predviedol svoj výkon sezóny: Na postup do semifinále v halových MS mu však nestačil

Belehrad - Slovenská atlétka Viktória Forsterová postúpila z rozbehov na 60 m prek. na halových MS v Belehrade.

Slovenských atlétov čaká vrchol halovej sezóny: Do Belehradu mieri najpočetnejšia výprava
Atletika 16.3. 15:04

Bratislava - Slovensko vyšle na halové majstrovstvá sveta do Belehradu historicky najpočetnejšiu výpravu. Počet reprezentantov zvýšila na deväť predovšetkým účasť mužskej štafety. Lídrom tímu bude opäť šprintér Ján Volko, ktorý obhajuje finálovú účasť na 60 m. Podujatie je na programe od piatka 18. do nedele 20. marca.

VIDEO Šprinér Ján Volko pred MS v Belehrade: Pokúsim sa o čo najlepší výsledok
Video 16.3. 13:46

Zdroj videa - TASR: Slovensko vyšle na halové majstrovstvá sveta do Belehradu historicky najpočetnejšiu výpravu. Počet reprezentantov zvýšila na deväť predovšetkým účasť mužskej štafety. Lídrom tímu bude opäť šprintér Ján Volko, ktorý obhajuje finálovú účasť na 60 m.

Šéftréner SAZ Martin Pupiš pred odchodom na MS v Belehrade
Video 16.3. 13:42

Atletika 30.1. 18:12

Volko na mítingu Elán odštartoval sezónu triumfom na 60 m

BRATISLAVA - Slovenský šprintér Ján Volko triumfoval na halovom atletickom mítingu Elán v Bratislave. V oboch nedeľných behoch dosiahol čas 6,73 s.

Paulína Fialková.
Biatlon 16.12. 2021 13:30

Ivona Fialková pokazila dobre rozbehnutý šprint. Paulína zlyhala a skončila medzi najhoršími

Nórska biatlonistka Marte Olsbuová Röiselandová zvíťazila vo štvrtkovom šprinte žien na 7,5 km v rámci 4. kola Svetového pohára a upevnila si pozíciu na čele celkového poradia.

Emmit King (vľavo) štartoval aj na olympijských hrách v Los Angeles 1984.
Atletika 30.11. 2021 20:03

Bol šprintérskym kolegom slávneho Carla Lewisa. Majster sveta zomrel po prestrelke

Bessemer - Svetový šampión zo štafety USA na 4 x 100 metrov Emmit King bol zastrelený po hádke vo svojom rodnom mestečku Bessemer.