Pozrite si šokujúce FOTO z protestu v GALÉRII

Ultras fanúšikovia viackrát skandovali vulgárny pokrik „Matovič je ko*ot“, okrem toho žiadali jeho odstúpenie. Nesúhlasili ani s opatreniami, ktoré vláda prijala proti šíreniu koronavírusu.

Protest sa poriadne zvrhol, keďže chuligáni sa snažili dostať cez bránu do areálu úradu vlády. Najskôr sa bránu snažili vylomiť, neskôr dokonca zapáliť. Keď prišla polícia a postavila sa medzi protestujúcich a bránu úradu, chuligáni policajtov napadli.

Bezpečnostné zložky reagovali použitím slzného plynu a následne aj vodného dela. Záchranári počas protestu ošetrili dve osoby – muža a ženu. "Ženu údajne zasiahla letiaca dlažobná kocka do hlavy, muž mal otvorenú tržnú ranu na ruke," informovala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová. Aby toho nebolo málo, protestujúci ultras fanúšikovia zapálili pred úradom pyrotechniku, ktorú hádzali cez bránu pred úrad vlády. Navyše, navzájom sa ňou zranili keď jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených.

Na protest a kroky polície zareagoval aj premiér Igor Matovič. „Každý, kto hádže po policajtoch dlažobné kocky, si vodné delo zaslúži,“ poslal stručne odkaz protestujúcim chuligánom premiér na facebooku.

Igor Matovič a jeho status.
Igor Matovič a jeho status.
Zdroj: Facebook I.M.